999 rezultate për

perdor

Ja si të rigjeneroni flokët në mënyrë natyrale Rënia e flokëve është normale për disa njerëz, sidomos për ato që kane humbur peshë, kanë pasur stres apo kanë përjetur
Si të ulni temperaturën pa përdorur ilaçe Bashkë me vjeshtën shfaqen edhe virozat. Temperatura, është më e bezdishmja por janë gjetur disa metoda për ta ulur edhe
Gjendet një makinë e djegur në Shkodër, dyshohet se u përdor në ngjarje kriminale Një makinë është gjetur e djegur ditën e sotme në rezervuarin e Shtodrit, 4 km larg qytetit të Shkodrës. Dyshohet se mje
Emojit i keni përdorur gabim deri në këtë moment, mësoni kuptimin (FOTO LAJM) Emojit janë bërë vërtetë një pjesë e pandashme e jetës tonë të përditshme. Flasim dhe shprehim emocione e shpeshherë
Bie Instagram dhe Facebook, miliona përdorues nuk mund të kyçen në rrjetet sociale Instagram dhe Facebook kanë rënë këtë të enjte mbrëma. Miliona përdorues në të gjithë globin kanë vështirësi të kyçe
"Shpërdorim detyre", dënohet me katër vite burg presidenti i klubit të Kategorisë së Parë Gjykata e Lezhës ka vendosur ditën e sotme masën e arrestit me burg për katër vite ndaj presidentit të klubit të Kategor
Si e përdori Donald Trump konfliktin e Kosovës në avantazhin e tij Një marrëveshje e ndërmjetësuar nga SHBA-të midis Serbisë dhe Kosovës për të normalizuar marrëdhëniet ekonomike mund të
Balla i bashkohet Spiropalit: Shpërthime të tilla ndodhin në të gjithë botën Numri dy i partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar shpërthimin e mbrëmjes së djeshme në mes të Tiranës. Ai ka
Bojkoti i futbollit, ministria Denaj: Futbolli të mos përdoret për shantazh ndaj qeverisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka dalë në një reagim për mediat për të folur lidhur me 4 kërkesat e Lig
Bilanci: 29 milion të infektuar me COVID-19 në botë Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka arritur në rreth 29 milion. Shtetet e Bashkuara mbeten vendi me
Mos e humbisni perlën e shekullit, lojtari me portën bosh shpërdoron golin (VIDEO) Njëra nga huqet më të mëdha në histori të futbollit ka ndodhur sot në Belgjikë. Në takimin e zhvilluar mes K.V. Meche
Nëse jeni përdorues i iPhone duhet të bëni këtë veprim çdo javë Këtu kemi një këshillë të thjeshtë. Rindizni telefonin çdo javë ose siç njihet ndryshe “Restart.” Mbajmë mend një koh
Kosova humb miliona euro nga përdorimi i dinarit serb Përdorimi i dinarit serb në veri por edhe në zonat tjera të vendit, po i shkakton dëme buxhetit të shtetit të Kosovës mi
Lorik Cana "viktimë" e përdhunuesit, si e përdorte imazhin e kapitenit për të joshur femrat David Gabrieli, një shtetas francez që jeton në Sidnei, është akuzuar për sulm seksual ndaj katër femrave që njohu në ap
Dhjetëfishohet gjoba për përdorimin e celularit në timon Kuvendi i Shqipërisë është duke shqyrtuar ndryshime të reja në Kodin Rrugor. Ndryshime do të pësojë dhe gjoba minima
Një truk i thjeshtë mund të rrisë numrin e pëlqimeve në Instagram Disa studiues nga Universiteti Rowan në New Jersey kanë zbuluar se filtrat që përdorni për selifet mund të rritin numrin
Një fenomen në rrjetet sociale, modelja publikon fotot joshëse (FOTO LAJM) Modelja e njohur amerikane, Ana Cheri ka publikuar një foto të "nxehtë" ku shihet gjysmë e zhveshur. Modelja shfaqet
Studentët në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar një mënyrë për të mashtruar një algoritëm Edgenuity, një platformë online për të mësuarin virtual, u zbulua se po përdorte një inteligjencë artificiale. Zbulim
Këngëtarja shqiptare akuzohet për mashtrim për arsyen më të çuditshme Mesa duket, pas kaq vitesh, njerëzit më në fund kanë kuptuar se Rita Ora ka dy prindër shqiptarë, jo me ngjyrë dhe tani
Ndiheni keq nga fotot perfekte në rrjet? Mësoni njëherë e mirë të vërtetën (FOTO LAJM) Shpesh shohim foto “perfekte” në mediat sociale, veçanërisht në Instagram, që marrin mijëra “pëlqime”. Por ajo që ne