999 rezultate për

perdor

Mësojeni tani nëse jeni të varur nga celulari Telefonat përveçse na ndihmojnë të komunikojmë ata kanë aftësi të shndërrohen sa hap e mbyll sytë në një udhëzues për
Harrojeni ujin e ngrohtë me limon çdo mëngjes, kjo është pija me vetitë më kuruese Shafran i Indisë vjen nga rrënja e bimës kurkuma dhe përdoret gjerësisht në kuzhinën orientale. Por erëza aromatike që ë
Alarm në spitale, Shqipëria merr borxh 30 respiratorë nga Danimarka Rritja e numrit të të shtruarve në spitale për shkak të koronavirusit duket se kanë detyruar Ministrinë e Shëndetësisë q
"Më kanë përdorur", Arbenita hedh hapur "thumbat" në Instagram (FOTO LAJM) Modelja Arbenita Ismajli është një ndër emrat më të lakuar në media që prej bërjes publike të lidhjes së saj me reperin
3 arsyet pse duhet të filloni që sot të përdorni vaj peshku Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit, kryesisht nga salmoni, sardelet dhe s
Afrimi i Gareth Bale, nxjerr jasht "përdorimit" Dele Allin Në shtëpinë e Tottenhamit po diskutohet bë vazhdimësi për Dele Allin, i cili tashmë është kthyer në çështje te Spurs-at,
Mund të shkaktojnë reaksion e djegie të lëkurës, pse s'duhet të përdorni letra të lagura Përtoni të lani fytyrën dhe zgjidhni thjesht të kaloni një letër të lagur mbi të? Nuk jeni të vetmat. Ndonjëherë pas një
Ja si të rigjeneroni flokët në mënyrë natyrale Rënia e flokëve është normale për disa njerëz, sidomos për ato që kane humbur peshë, kanë pasur stres apo kanë përjetur
Si të ulni temperaturën pa përdorur ilaçe Bashkë me vjeshtën shfaqen edhe virozat. Temperatura, është më e bezdishmja por janë gjetur disa metoda për ta ulur edhe
Gjendet një makinë e djegur në Shkodër, dyshohet se u përdor në ngjarje kriminale Një makinë është gjetur e djegur ditën e sotme në rezervuarin e Shtodrit, 4 km larg qytetit të Shkodrës. Dyshohet se mje
Emojit i keni përdorur gabim deri në këtë moment, mësoni kuptimin (FOTO LAJM) Emojit janë bërë vërtetë një pjesë e pandashme e jetës tonë të përditshme. Flasim dhe shprehim emocione e shpeshherë
Bie Instagram dhe Facebook, miliona përdorues nuk mund të kyçen në rrjetet sociale Instagram dhe Facebook kanë rënë këtë të enjte mbrëma. Miliona përdorues në të gjithë globin kanë vështirësi të kyçe
"Shpërdorim detyre", dënohet me katër vite burg presidenti i klubit të Kategorisë së Parë Gjykata e Lezhës ka vendosur ditën e sotme masën e arrestit me burg për katër vite ndaj presidentit të klubit të Kategor
Si e përdori Donald Trump konfliktin e Kosovës në avantazhin e tij Një marrëveshje e ndërmjetësuar nga SHBA-të midis Serbisë dhe Kosovës për të normalizuar marrëdhëniet ekonomike mund të
Balla i bashkohet Spiropalit: Shpërthime të tilla ndodhin në të gjithë botën Numri dy i partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar shpërthimin e mbrëmjes së djeshme në mes të Tiranës. Ai ka
Bojkoti i futbollit, ministria Denaj: Futbolli të mos përdoret për shantazh ndaj qeverisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka dalë në një reagim për mediat për të folur lidhur me 4 kërkesat e Lig
Bilanci: 29 milion të infektuar me COVID-19 në botë Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka arritur në rreth 29 milion. Shtetet e Bashkuara mbeten vendi me
Mos e humbisni perlën e shekullit, lojtari me portën bosh shpërdoron golin (VIDEO) Njëra nga huqet më të mëdha në histori të futbollit ka ndodhur sot në Belgjikë. Në takimin e zhvilluar mes K.V. Meche
Nëse jeni përdorues i iPhone duhet të bëni këtë veprim çdo javë Këtu kemi një këshillë të thjeshtë. Rindizni telefonin çdo javë ose siç njihet ndryshe “Restart.” Mbajmë mend një koh
Kosova humb miliona euro nga përdorimi i dinarit serb Përdorimi i dinarit serb në veri por edhe në zonat tjera të vendit, po i shkakton dëme buxhetit të shtetit të Kosovës mi