999 rezultate për

pendarovski

Ilindeni bashkon Pendarovskin dhe Arifin (VIDEO) Koordinatori nacional për NATO-n, Stevo Pendarovski dhe nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi në “Top Tema” në mënyrë indir
Maqedonia zotohet për plotësimin e kushteve të NATO-s Detyrimet tona ndaj NATO-s deri në Samitin e rradhës në korrik të vitit 2018 do të plotësohen, por në procesin e pranimi
Pendarovski: Asnjë shtet unitar nuk është shkatërruar me dy gjuhë zyrtare “Asnjë shtet me karakter unitar, i cili ka dy gjuhë zyrtare deri tani nuk është shkatërruar”, tha deputeti Stevo Pendaro
"Supermani" Pendarovski: Unë jam njeri i fjalës Udhëheqësi listës në zonën numër një të koalicionit me LSDM-në, Stevo Pendarovski ka publikuar një fotografi ku sjell n
Pendarovski: Jemi në fazën e fundit të shthurjes së krizës Kandidati presidencial i LSDM-së në zgjedhjet e kaluara për REL, Stevo Pendarovski, ka deklaruar se nëse Maqedonia munde
Pendarovski: Maqedonia do të ketë qeveri të re Profesori universitar, Stevo Pendarovski ka thënë se shumë shpejt do të formohet qeveri e re ku do të marrë pjesë edhe o
Pendarovski: Regjimit në Maqedoni i erdhi fundi Profesori universitar, Stevo Pendarovski i ftuar në emisionin Top Tema, ka deklaruar se është i bindur se kriza aktuale
Stevo Pendarovski: Ahmeti e la në baltë Gruevskin Profesori universitar, Stevo Pendarovski ka thënë se partia VMRO-DPMNE i ka dorëzuar listat për pjesëmarrje në zgjedhjet
Pendarovski: Zgjedhjet e 5 qershorit do dështojnë Profesori universitar, Stevo Pendarovski, në një prononcim për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal, ka thënë se në Maqedoni nuk
Fundi apo fillimi i Gruevizmit?! Nuk mban mend historia e Maqedonisë një fjalim politik me urrejtje ndaj të tjerëve sikur fjalimi i fundit i Nikolla Grue
Ja çfarë thotë Pendarovski për ngjarjet në "Lagjen e Trimave" (VIDEO) I ftuar në emisionin "10 minuta" në TV 21, për "bombat" e LSDM, Stevo Pendarovski është shprehur se, në atë që nuk është
Pendarovski: Partitë shqiptare dekor në bisedime, nuk i pyet askush Këshilltari i ish dy presidentëve të Maqedonisë, Stevo Pendarovski ka adresuar kritika të ashpra ndaj partive shqiptare
Pendarovski: Qeveria përgjegjëse për Kumanovën Kandidati presidencial i LSDM-së në zgjedhjet e fundit, Stevo Pendarovski konfirmon se pas ngjarjeve të Kumanovës qëndro
Pendarovski: Edhe Gruevski të japë dorëheqjen Stevo Pendarovski nga LSDM-ja, i cili ka qenë edhe kandidat për president, ka thënë se nuk mjaftojnë vetëm dorëheqjen në
Pendarovski: Ja pse BDI s'është pjesë e bisedimeve për krizën Ish-kandidati për president Stevo Pendarovski, deklaron se BDI tashmë nuk ka vend në tavolinën e bisedimeve në Bruksel k
Pendarovski: Duhet përfshirja e shqiptarëve në bisedime Stevo Pendarovski i vlerësoi bisedimet në Bruksel si më të vështira se ato të 2001-shit, si dhe shprehu dyshime rreth nd
Pendarovski komenton qëndrimet e BDI dhe PDSH ndaj VMRO Kandidati i LSDM-së për kryetar shteti, Stevo Pendarovski, në një intervistë për gazetën “Slloboden Peçat”, ka komentuar
Pendarovski: Qeveria ka frikë të japë dorëheqjen Stevo Pendarovski gjatë një takimi në Strumic ka deklaruar se “Maqedonia është para një sfide shumë të madhe”. “Qever
Pendarovski i përgjuar për 3 vite para se të kandidonte për president Profesori Stevo Pendarovski, lideri i PRSD-së, Tito Petkovski, nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Sheqerinska dhe kryetari
Pendarovski përjashton bashkëpunimin LSDM-BDI Funksionari i lartë i LSDM së dhe kandidati presidencial në zgjedhjet e vitit 2014, Stevo Pendarovski, ka përjashtuar mu