999 rezultate për

pendarovski

Ahmeti: Mbështesim fuqishëm Pendarovskin Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe kreu i VMRO-DPMNE-së opozitar Hristjan Mickoski besojnë se në rrethin e dytë të zgjedhj
Dalin rezultatet në KSHZ, sa vota mori Reka? Në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale forcat do ti masin kandidati i mbështetur nga koalicioni qeverisës Stevo P
Beteja e madhe në maj, me sa vota udhëheq Pendarovski ndaj kandidates së VMRO-së Në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale forcat do ti masin kandidati i mbështetur nga koalicioni qeverisës Stevo P
Pendarovski në fund sërish del i pari, me kaq vota diferencë siguron fitoren (FOTO LAJM) Kandidati i qeverisë Pendarovski në kutitë e fundit të numërimit sërish ka dalë në vendin e parë duke e lënë prapa kandi
Numërohen 87% të votave, rezultati drejt barazimit (FOTO LAJM) Derisa po përfundon procesi i numërimit të votave në Maqedoninë e Veriut rezultati duket se po shkon drejt barazimit. Al
Mbyllet fushata për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore.
Pendarovski në Probishtip dhe Karbinci: Nuk do të lejojmë kthim në të kaluarën Kandidati i përbashkët për president, Stevo Pendarovski, sot ishte për vizitë në Probishtip dhe Karbinci, ku nga banorë
Thaçi nis sulmet ndaj kandidatit Pendarovski “Pendarovski nuk është kandidat konsesual, konsesual do të ishte kur në Maqedoni do të jetë presidenti shqiptar. T’i lëm
Këtë javë Zaevi sy më sy me Mickoskin Dueli i parë televiziv nga fushata zgjedhore e kandidatëve për president, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski do t
Sot nis fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut Tre kandidatët Blerim Reka, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski, sot fillojnë fushatën për president të ri të Maqe
Betohen kandidatët për president Kandidatët për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut Blerim Reka, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski so
Pas dënimit me burg reagon Thaçi, a do të mbështesin Pendarovskin? Dënimin prej tre vjet e dy muaj burg për rastin “Titanik 2” kreu i PDSH-së Menduh Thaçi e ka quajtur padrejtësi dhe jo d
Ahmeti: Të gjithë po punojmë për fitoren e Pendarovskit Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, është takuar me ambasadorin Klemens Koja, shef i misionit të O
Pendarovski: Është e rëndësishme që shqiptarët të votojnë për mua Kandidati për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për “Jutarnji list” tha se është shumë
Miskoski sfidë Pendarovskit: Dil dhe trego se kush të ka ndjekur Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka mbajtur takim me anëtarët dhe simpatizuesit e Komitetit Komunal në Vele
Pendarovski: Shërbime sekrete po më ndjekin 24 orë në ditë Kandidati konsensual i partive në pushtet për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut Stevo Pendarovski thotë se
Dimitrov: Zgjedhja mes Siljanovskës dhe Pendarovskit nuk do jetë shumë e vështirë Ministri i jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov pasdite përmes profilit të tij në Facebook ia
Kongresi i LSDM-së, Pendarovski zyrtarizohet për president LSDM-ja në Kongresin e sotëm të partisë ka zyrtarizuar kandidatin e përbashkët për presidenti shteti, Stevo Pendarovskin
Pendarovski flet para BDI-së: Kjo është motoja ime Kandidati presidencial i përbashkët i 31 partive në Maqedoni të Veriut, Stevo Pendarovski, pas Kongresit të Lidhjes Soci
Ministri: Në Greqi ka pasur maqedonas, të respektohen Koordinatori Kombëtar për NATO, Stevo Pendarovski konsideron se Greqia nuk do ta shkelë marrëveshjen për çështjen e emri