999 rezultate për

pendarovski

Presidenti i Maqedonisë: Pres që KE të jep dritë të gjelbër Shpresoj që Këshilli Evropian do të japë dritë të gjelbër për të filluar negociatat e pranimit me BE, tha Presidenti Ste
Skandali i protokollit të presidentit Pendarovski, vendosin mbrapsht flamurin e Malit të Zi Kabineti i presidentit të Maqedonisë së Veriut ka kërkuar falje lidhur me skandalin me flamurin e vendosur në prapavijë
Pendarovski paralajmëron mbylljen e 4 ambasadave të Maqedonisë Në javët në vijim do të definohet lista se cilat ambasada të vendit do të mbyllen. Për momentin ka 27 pozita diplomatike
Pendarovski takon Erdoganin dhe merr garanci për ratifikimin e protokollit të NATO-s Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, në kuadër të pjesëmarrjes në Procesin për bashkëpunim në Evropën Ju
Pendarovski nënshkruan vendimin për riemërimin e ARM-së Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka nënshkraur vendimin për riemërimin e Armatës së Maqedonisë. Emri
Presidenca është e hapur për fëmijët Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski në rezidencën presidenciale ka pritur fëmijët nga “Projekti lumturia”. Kreu
Rama sulmon Pendarovskin se kërkoi veçimin e Maqedonisë nga Shqipëria për negociatat Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të Presidentit të Maqedonisë Pendarovski, për ndarjen nga Shqipëria në
Pendarovski kërkon që Maqedonia të mos trajtohet bllok me Shqipërinë Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, në një intervistë në Bruksel për EUROACTIV, kërkon që Maqedonia të
Pendarovski: Idea e ndryshimit të kufijve, arkaike Ideja për korrigjimin e kufijve apo shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë për presidentin e maqedonisë së Veri
Pendarovski nxjerr prapaskenat e bisedimeve me Blerim Rekën Hapin e parë që presidenti i ri i shtetit, Stevo Pendarovski e ka marrë sapo është sistemuar në rezidencën presidenciale
Pendarovski kërkon kuadri shqiptarë për kabinetin e tij Presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski pritet që të përfshijë edhe kuadro shqiptare në kabinetin e ti
Pendarovski, gati të nënshkruaje ligjet që pengoi Ivanov Presidenti Stevo Pendarovski në ditën e parë të mandatit ka përsëritur qëndrimin se do t’i nënshkruajë menjëherë ligjet
Thaçi dhe Vuçiçi sot ndodhen në Maqedoninë e Veriut Në Kabinetin e Presidentit “Vila Vodno” sot, në orën 13:45, do të mbahet ceremonia zyrtare e pranim-dorëzimit të funksio
Dy presidentët shqiptarë sot në inagurimin e Pendarovskit Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë seancën solemne për inaugurimin e presidentit Stevo Pendarovski. Fjali
Pendarovski: Nuk kisha dëgjuar ide më të keqe se ndryshimi i kufijve Pas marrjes së detyrës zyrtare, presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka paralajmëruar një vizitë n
Presidenti i ri i Maqedonisë: Ide më të keqe se ndryshimi i kufijve s’kam dëgjuar ndonjëherë Pas marrjes së detyrës zyrtare, presidenti i ri i Maqedonisë, Stevo Pendarovski, ka paralajmëruar vizitën në Kosovë.
Pendarovski: Raporti me shqiptarët vendimtare për rrugën euro-atlantike Stevo Pendarovski ka folur për zgjedhjet e fundit nga të cilat ai u bë President i Maqedonisë së Veriut. Ai tha se kë
INTERVISTA/ Pendarovski: Shqiptarët jo 100% të barabartë, por është bërë shumë Stevo Pendarovski është i kënaqur me mënyrën se si shkoi balotazhi dhe me votat e marra në raundin e dytë që e bënë pres
Pendarovski nervozon serbët me këto fjalë për Kosovën Në një intervistë dhënë për gazetën serbe “Politika”, Presidenti i ri i Maqedonisë Pendarovski, ka thënë vendimi i Maqed
Deklaratat e Pendarovskit për njohjen e Kosovës shqetësojnë Daçiçin Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka reaguar pas deklaratave të presidentit të sapo zgjedhur të Maqe