999 rezultate për

penal

Në kërkim për shfrytëzim prostitucioni e skllavërim, pranga 40-vjeçarit Vijon puna për kapjen e personave në kërkim ndërkombëtar.Vihet në pranga një shtetas me qëllim ekstradimi drejt Italisë.
5 muaj nga aksidenti i Llaskarcës, ende s'ka filluar gjykimi për të akuzuarit Po bëhen 5 muaj që kur ndodhi aksidenti tragjik i autobusit "Durmo Turs" në fshatin Llaskarcë më 13 shkurt të 2019-s, nd
Grabitën me dhunë 29 vjeçarin, arrestohen 2 të rinj në Tiranë Policia ka vënë në pranfa dy të rinj të cilët tentuan të vidhnin një 29 vjeçar në kryeqytet. Policia ka ndërhyrë në k
Durrës, sekuestrohen 2500 koli cigare kontrabandë me vlerë 184 milion lekë Drejtoria e Hetimit Doganor pranë Departamentin Operativo Hetimor në Drejtori të Përgjithshme të Doganave, sekuestroi 24
E RËNDË/ Në Maqedoni burri blen nusen për 1600 euro Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të Krimit të organizuar dhe korrupsionit në Gjykatën Penale në Shkup të Maqedon
Nuk mbarojnë lokalet e llotove, procedohet penalisht 43-vjeçari Policia e Tiranës ka proceduar ditën e sotme në gjendje të lirë një shtetas me iniciale F.Z për ushtrim të paligjshëm të
Plagosi me thikë 31-vjeçarin, arrestohet autori Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr 3, vënë në pranga autorin e dyshuar të plagosjes me thikë të 31 vjeçarit Denis
Arrestohet në Shqipëri terroristi rus (VIDEO) Policia e Shtetit shqiptar ka vënë në pranga një 34 vjeccar rus, i dyshuar si terrorist. Ky shtetas ka ardhur si emig
I dënuar me 6 vite në Itali, arrestohet 25 vjeçari në Durrës Arrestohet një shtetas shqiptar me qëllim ekstradimi drejt Italisë. R.T. 25 vjeç banues në Durrës, është i dënuar me rr
Grabitën me armë, arrestohen dy të rinj në Vushtrri Policia e Kosovës pas raportimit se në rrugën "Hamit Hyseni" në Vushtrri, në një filial mikrofinanciar ka ndodhur një gr
Kontradikta e Kodit Penal që amniston monstrat Nga Edvin Peçi Ka një kontradiktë deri në absurd mes dy neneve të Kodit Penal ku njëri përcakton masën e dënimit
"Lufta" në Kavajë, si ndodhi ngjarja që i mori jetën 52 vjeçarit Një ngjarje e rëndë tronditi qytetin e Kavajës në datën 4 korrik, ku mbeti i vrarë një 52 vjeçar i cili po blinte rastës
Tmerri i pasanikëve të Tiranës, shkatërrohet grupi i hajdutëve profesionistë Komisariati i Policisë Nr.2 në Policia e Tiranës ka finalizuar operacioni e kosuar “Kasaforta” duke arrestuar tre person
Valltarja nga Suhareka që u përfshi në grupin kriminal të Mario Milosevicit në Kosovë Kosovarja 23-vjeçare, Laureta Zyba, nga Suhareka, një shtetas serb dhe dy shtetas malazezë u arrestuan vitin e kaluar.
Nuk zhgënjen Brazili, fiton "Copa America" (VIDEO) Brazili është kampion i Kupës së Amerikës pasi në finale mposhtën Perunë me rezultat 3-1. Selecao triumfuan para tifo
Napoli nuk i ndahet Icardit, ofron plot 60 milion euro Napoli futet fuqishëm në garën për të firmosur me Mauro Icardin. Aurelio De Laurentiis mesa duket e ka seriozisht për su
"Ejani në gjyq", për herë të parë pas 20 vitesh familja Hajdari përballet me Izet Haxhinë Gjykata Penale Tiranë shtyn procesin ndaj Izet Haxhisë dhe i dërgon ftesë familjarëve të të ndjerit, ish-deputetit Azem
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dënohet me nëntë muaj burg Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv, pasi është sh
I shpallur në kërkim ndërkombëtar prej 10 vitesh, arrestohet në Vlorë 59-vjeçari Një 59-vjeçar është arrestuar pasditën e sotme në fshatin Novoselë të Vlorës duke e vendosur para përgjegjësisë penale s
Skandali në Brazil-Argjentinë, si veproi arbitri kundër VAR Pas ankesave të argjentinasve për vendimet e gjyqtarit kryesor në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Amerikës kundër Braz