999 rezultate për

penal

Vodhi lopën dhe e ndërroi me makinë, e pëson keq hajduti Gjykata Themelore në Mitrovicë, dega në Vushtrri, të premten, e ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar me një vit burgim efe
Zvicra barazon rezultatin përballë Portugalisë (VIDEO) Zvicra ka arritur të barazojë rezultatin përballë Portugalisë në minutën e 56’ fal një penalltia të ekzekutuat saktë nga
Çmendet prokuroria: Mos publikoni përgjimet e "Bild" se do ju fusim në burg Pas publikimit të 6 audiopërgjimeve nga gazeta prestigjoze gjermane “BILD”, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nxjerrë një
Dhunoi ish-truprojën e Berishës, arrestohet një prej autorëve Policia e Tiranës ka arrestuar Zamir Sijanin, si një nga autorët e dhunimit të ish-truprojës së Sali Berishës, Ymer Cela
Finalja Tottenham-Liverpool, gjyqtari Skomina shkruan historinë Gjyqtari Damir Skomina ka arritur të shkruhet në librat e historisë së UEFA-s, me vendimin e tij në finalen e këtij edic
Nis "çmendurisht" finalja, Liverpool në avantazh (VIDEO) Finalja e Champions është zhbllokuar shumë më shpejt nga se mund ta mendomin. The Reds arritën të fitonin një penallti q
Holanda sjell dosje penale për 4 kryebashkiakë socialistë Prokuroria e Përgjithshme ka në dorë dosjet për 4 kryetarë bashkish, të kapur në shkelje me formularin e dekriminalizimi
Arresohet i dyshuari për vrasjen e Arben Bilalit Katër muaj pas vrasjes së ish-policit Arben Bilali, policia e Tiranës ka arrestuar autorin e dyshuar të ngjarjes. 40 vje
Dy vite burg kush vret qen dhe mace në Shqipëri Vrasja apo keqtrajtimi i kafshëve shtëpiake mund të kushtojë shtrenjtë në Shqipëri. Komisioni Parlamentar i Veprimtarive
Kosova kërkon heqjen e imunitetit për rusin që u shfaq në veri Imuniteti i shtetasit rus duhet të hiqet. Kështu ka kërkuar Prokuroria Themelore e Mitrovicës. Ky organ i hetuesisë këtë
U kap në mal, momenti i arrestimit të 42 vjeçarit (VIDEO) Një person i shumëkërkuar është vënë në pranga falë efektivëve të policisë Shkoder në zbatim të operacionit "Dukagjin".
Kishte marrë lejë nga burgu dhe s’ishte kthyer në qeli, arrestohet 36-vjeçari në Fier Thyen lejen e dhënë nga IEVP Fier duke mos u kthyer më në vendin e kryerjes së dënimit, kapet dhe ndalohet shtetasi i sh
Grushtuan policët, ndiqen penalisht ish-deputetët e PD Prokuroria e Tiranës ka vendosur të procedojë penalisht një grup ish-deputetëve të Partisë Demokratike, të cilët dhunuan
Arrestimet në veri të Kosovës, policia jep detaje Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar disa persona përfshirë zyrtarë policorë pas një operacioni në Mitrovicën e
Milani kalon përsëri në avantazh por Champions është i paarritshëm (VIDEO) Milani ka arritur të shënojë golin e tretë më Kessie në minutën e 64’ pasi ka ekzekutuar saktë një penallti. Një avan
Tirana nuk fal përballë Laçit, po ashtu dhe Kastrioti përballë Teutës Shumë emocione në Laç, aty ku Tirana ka triumfuar me vendasit me rezultatin 1-3. Bardheblutë bënë një ndeshje të madhe d
Në pranga pronari i një lokali, shpërndante kokainë te klientët Arrestohet në flagrancë një pronar i një lokali nate pasi shpërndante kokainë në lokal për klientët, kapen dhe ndalohen
Ishte shpallur në kërkim, arrestohet maqedonasi në Qafë-Thanë Policia e Qafë-Thanës ka vënë në pranga një 52 vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Shtetasi me iniciale R.H.
Ishin shpallur në kërkim, arrestohen 5 persona Katër persona të shpallur në kërkim nga policia, janë kapur dhe ndaluar, për t’u perballur tashmë me drejtësinë. Pol
I shpallur në kërkim prej 5 vitesh, bie në pranga vlonjati Policia ka vënë në prana një 29 vjeçar i shpallur në kërkim në qytetin e Vlorës. I arrestuari është akuzuar për vepr