999 rezultate për

penal

Valltarja nga Suhareka që u përfshi në grupin kriminal të Mario Milosevicit në Kosovë Kosovarja 23-vjeçare, Laureta Zyba, nga Suhareka, një shtetas serb dhe dy shtetas malazezë u arrestuan vitin e kaluar.
Nuk zhgënjen Brazili, fiton "Copa America" (VIDEO) Brazili është kampion i Kupës së Amerikës pasi në finale mposhtën Perunë me rezultat 3-1. Selecao triumfuan para tifo
Napoli nuk i ndahet Icardit, ofron plot 60 milion euro Napoli futet fuqishëm në garën për të firmosur me Mauro Icardin. Aurelio De Laurentiis mesa duket e ka seriozisht për su
"Ejani në gjyq", për herë të parë pas 20 vitesh familja Hajdari përballet me Izet Haxhinë Gjykata Penale Tiranë shtyn procesin ndaj Izet Haxhisë dhe i dërgon ftesë familjarëve të të ndjerit, ish-deputetit Azem
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dënohet me nëntë muaj burg Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv, pasi është sh
I shpallur në kërkim ndërkombëtar prej 10 vitesh, arrestohet në Vlorë 59-vjeçari Një 59-vjeçar është arrestuar pasditën e sotme në fshatin Novoselë të Vlorës duke e vendosur para përgjegjësisë penale s
Skandali në Brazil-Argjentinë, si veproi arbitri kundër VAR Pas ankesave të argjentinasve për vendimet e gjyqtarit kryesor në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Amerikës kundër Braz
Lirohen vëllezërit Pavlloviç për rastin e PSP-së “Lëndina” Në Gjykatën Penale po zhvillohet aktgjykimi për rastin e PSP-së “Lëndina” ku të akuzuar janë Dragan Pavlloviq – Llatas d
Mediat prestigjoze nxjerrin fakte: Messi kishte të drejtë për 2 penalltitë e mohuara (VIDEO) Brazili siguroi një vend për në finalen e Kupës së Amerikës duke mposhtur 2-0 Argjentinën. Por kjo ndeshje nuk ka kal
Shpërthen Leo Messi: Gjyqtarët na vodhën fitore, dy penallti ishin të sigurta Leo Messi pati shumë kritika nga gjyqtarëve pas humbjes me Brazilin. Ylli argjentinas ka thënë se gjyqtarët ndikuan dire
Prokuroria e Përgjithshme publikon raportin për denoncimet në procesin zgjedhor Prokuroria e Përgjithshme ka publikuar raportin për denoncimet në procesin zgjedhor. Në raportin e publikuar nga Prok
Pengoi zgjedhjet, kryebashkiakja e Shkodrës rrezikon 5 vjet burg Prokuroria e Shkodrës ka regjistruar kallëzimin penal në ngarkim të kryetares së Bashkisë Voltana Ademi, si dhe shtetasi
Penguan zgjedhjet, 2 të arrestuar në Tiranë dhe Durrës dhe një procedim penal në Mat Prokuroria e Përgjithshme bën me dije se në shkallë vendi rezulton se numri i përgjithshëm i çështjeve të regjistruara p
Procedohet penalisht Voltana Ademi Pak minuta më parë ka filluar procedimi penal i Kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademit në Shkodër. Mësohet se Ade
I vuri kyçin gjysmës së KZAZ-ve, KQZ thirrje Ademit: Po kryen vepër penale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë një deklaratë lidhur me ecurinë e procesit zgjedhor. KQZ sqaron se ka përfunduar
Kili siguron gjysmëfinalen, mposht me penallti Kolumbinë (VIDEO) Kombëtarja e Kilit është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës pasi mposhti Kolumbinë. 90 minuta përfundua
Rama: Haxhiqamilisti i Vaut të Dejës do ndiqet penalisht Kryeministri Rama ka reaguar edhe një herë lidhur me vendimin e ministrit Lleshaj për shkarkimin e kryebashkiakut të Vau
Brazili kualifikohet për në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës falë penalltive (VIDEO) Brazili është kualifikuar për në fazën e gjysmëfinaleve pasi mundi me penallti skuadrën e Paraguait. Koha e rregullt u m
I sekuestruan 1.5 milion euro pasuri, kush është shqiptari i kërkuar nga Italia Prokuroria sekuestroi dje pasuri me vlerë 1.5 milion euro në pronësi të Maks Merkajt në VLorë, ndaj të cilit vijojnë pro
Sekuestrohen 1.5 milion euro pasuri në Vlorë Disa pasuri me vlerë rreth 1.5 milion euro, që dyshohet se janë ngritur me pastrim parash, janë sekuestruar pasditen e s