999 rezultate për

pejes

Danijel Lutz, trajner i KB Pejës Ish-trajneri i Cibonës, Danijel Lutz, ka arritur marrëveshje njëvjeçare me klubin pejan, të cilin do ta udhëheqë në edic
Peja merr çmimin e parë si destinacion turistik botëror Komuna e Pejës është fituese e vendit të parë si Destinacion turistik nga Organizata Botërore e Turizmit. Rëndësia e kës
Trashëgimia kulturore, Kosova po humbet identitetin Arkitektit Giorgio Gianighian i kanë mbetur në kokë tre imazhe të bukura nga vizita e parë në Kosovë në vitin 1975: Bëhe
VV: Në Pejë situta është shqetësuese Lëvizja Vetëvendoje e degës Pejë shpreh shqetësimin e saj ndaj organeve përgjegjëse të Komunës së Pejës për papërgjegjës
Sot nis edicioni pranveror në Superligën e Kosovës në basketboll Plejmejkeri amerikan Brandon Roberson shpreson të lërë përshtypje të mira me paraqitjet e tij në BKT Superligën e Kosovë
Sylven në Pejë, përkrahje për bujqësinë Komisionerja e Komisionit Evropian për ndërtim dhe zhvillim Rigmor Sylven ka viziatuar të hënën komunën e Pejës. Përveç
Legalizohet Universiteti i Prizrenit dhe i Pejës Deputetët e Kuvendit të Kosovës votuar të enjten për ratifikimin e vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për the
Përleshen për pronën, disa të lënduar në Pejë Konflikti për pronën ka bërë që disa persona në qytetin e Pejës të përfundojnë në përleshje mes njëri-tjetrit duke përdo
Thyen lejen, arrestohet i burgosuri Policia e Kosovës gjatë një aksioni policor ka arrestuar personin e kërkuar Bujar Basha i lindur më 1979 pasi ai nuk kis
Manastiri Visoki dhe Patriarkana e Pejës nën mbrojtjen e KFOR-it Dy monumentet fetare të klasifikuara si të veçanta: Manastirit Visoki të Deçanit dhe Patriarkanës së Pejës do të vazhdoj
Peja në prag të gjendjes së jashtëzakonshme Ka kaluar 60 cm trashësia e borës që po vazhdon të bie pareshtur në komunën e Pejës. Pesë kompani janë angazhuar për pa
Konfiskohen 17 kg substanca narkotike rejtoria kundër krimit të organizuar në Policinë e Kosovës, në vazhdën e punës së vet që ka për qëllim luftën kundër kri
Aderime nga LDD-ja në AAK Radhëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i janë bashkuar të premten edhe dy zyrtare të larta të strukturës së gruas
Eliot Engel shpallet Qytetar nderi i Pejës Në seancën e së premtës të Asamblesë Komunale të Pejës, këshilltarët komunalë të Komunës së Pejës shpallën qytetar nderi
Serbët e Pejës nuk mbështesin serbët në Mitrovicë Zërat e ngritur se ka serbë të Pejës që po qëndrojnë nëpër barikada në Mitrovicë, janë hedhur poshtë, të hënën nga nënkr
Tronditet Peja Në qendër të Pejës, e në pikë të ditës, dy grupe të rinjsh kanë shkëmbyer breshëri plumbash mes veti. Asnjëri prej tyre
LDK në Pejë, në opozitë dhe qeverisje LDK-ja e Pejës, po luan një rol të dyfishtë edhe në opozitë edhe në qeverisje. Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në
“Tërmet” në LDK Lidhja Demokratike e Kosovës e drejtuar nga Isa Mustafa nuk i ka punët mirë nëpër disa degë të saj. LDK, sipas analistëv
Policia e Kosovës sekuestron 85 kg marihuanë Policia e Kosovës ka sekuestruar rreth 85 kg marihuanë gjatë një aksioni në rajonin e Pejës. Sipas deklaratës për shtyp
Patriarku Irinej viziton Patrikanen e Pejes Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, i shoqëruar nga ministri për Kosovën në qeverin&eum