999 rezultate për

pejes

Ja kush janë kryetarët më të pasur të komunave të Kosovës (FOTO LAJM) Lëvizja Fol deklaroi në një prononcim për median pasurinë e politikanëve. Në bazë të listës të publikuar nga kjo lëvi
Gjendet e masakruar një femër në lumin e Pejës Një femër është gjetur e masakruar në anë të lumit Lumbardhë të Pejës. Policia është vënë në dijeni të këtij rasti dh
Lotus teston modelin e ri sportiv (FOTO-LAJM) Lotus pritet të prezantojë në sallonin e makinave që do të mbahet muajin e ardhshëm në Paris, konceprin më të ri Elise S
Fotografia e rrallë e Pejës së Vjetër Kjo është një fotografi e Pejës shumë kohë më parë. Ajo është shkrepur në vitin 1925-së. Fotoja e publikuar nga fa
Kufiri mes Kosovës dhe Malit të Zi shkon në Gjykatë Zgjidhja e mundshme e vendosjes përfundimtare të kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi ka dështuar. Edhe pse janë ngrit
Haradinaj nderon martirët e luftës në Pejë Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka nderuar sot martirët në fshatrat e Pejës që u vranë ng
Përkujtohen 46 viktimat e masakrës në Qyshk të Pejës Sot përkujtohen 46 shqiptarë të vrarë në Qyshk të Pejës të vrarë nga forcat serbe në vitin 1999. Më 14 maj të vitit 1
Therrje me thikë në Pejë Një person në Pejë ka goditur dy të tjerë. Ai ka patur një mosmarrëveshje me viktimat dhe njërin prej tyre e ka godi
Spahiu udhëton drejt Pejës për të nderuar Shkëlzen Haradinaj (FOTO LAJM) Sot në nder të 15 vjetorit të rënies heroike të dëshmorit dhe Heroit të Kombit Gjeneral Major, Shkëlzen Haradinaj, (vëll
15 fshatra kundër Ligjit për park kombëtar në tokat private të Rugovës Banorët e 14 fshatrave të Zonës së Rugovës janë kundër zbatimit të Ligjit të Parkut Kombëtar në tokat private të 14 zona
15 vjet nga masakra në Gjakovë dhe Lubeniq të Pejës Mbi 60-të shqiptarë të lagjes së I-rë në Gjakovë janë masakruar nga forcat serbe, në mesnatën e 1 dhe 2 prillit të 1999.
Qytetarët protestojnë kundër rritjes së krimit në Pejë Rritja e numrit të vrasjeve në Pejë, ka detyruar banorët të organizojnë një protestë me moton “Nesër mund të jesh edhe t
Deputeti Kelmendi kërkon Njësi Speciale për rajonin e Pejës Shpeshtimi i vrasjeve në Pejë është ngritur ssot në seancën e Kuvendit të Kosovës nga deputeti nga radhët e Partisë së D
14 të vrarë nga hasmëria mes familjeve Kelmendi dhe Elshani Dëshmitarë të vrasjes së dyfishtë e cila ndodhi të premten në qendër të Pejës shprehen se mund të ketë ardhur si hakmarr
Tashmë dihet, "Panda" e Pejës - krim i Serbisë për të fajësuar shqiptarët (VIDEO) Ka kohë që liderë të lartë serbë po thonë se vrasjen e vitit 1998 në lokalin “Panda” në Pejë nuk e kreu UÇK-ja por vetë
Para votuesve të vet pranon humbjen dhe uron Muhaxherin "Populli, sovrani i Pejës, ka vendosur për qeveri tjetër komunale dhe ka votuar kandidatin e LDK-së, për çka e uroj Gazm
Një delegacion i zyrtarëve serbë të enjten në Kosovë Mediat serbe kanë paralajmëruar se të enjten në Kosovë fillon vizitën treditore një delegacion i kryetarëve të 13 qarqev
Ekzekutohen 2 persona në qendër të Pejës Një vrasje me kallashnikov ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në qendër të qytetit të Pejës. Persona të armatos
Një i arrestuar për sulm fizik në Pejë Policia e Kosovës njoftoi se një person është arrestuar pasi në bashkëveprim me disa persona tjerë kanë sulmuar fizikish
UFO në Rugovë të Pejës? (VIDEO) Një objekt i paidentifikuar është parë të fluturojë në afërsi të fshatit Kuqishtë të Rugovës, në Pejë. Sipas mediave