999 rezultate për

pejes

Haradinaj falenderon Dukagjinin dhe Pejën: Më keni bërë gjithmonë krenar (VIDEO) Lideri i Aleances per Ardhmerine e Kosoves, Ramush Haradinaj, ka falenderuar banoret e Dukagjinit dhe Pejes per pjesemar
Dy të lënduar nga shpërthimi i bombulës së gazit në Pejë Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj, ka konfirmuar per Telegrafin se, rreth orës 14:00, në
Të shtëna pas mesnate në Gorazhdec të Pejës Në orët e para të mëngjesit të sotëm janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në Gorzhdec të Pejës, mbi shtëpitë, automjete
Ja sa dëmshpërblim kërkon Haradinaj nga Kryetari i Pejës Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, pretendon se Gazmend Muhaxheri "ia ka denigruar personalitetin dhe ia ka dëmtuar pers
Haradinaj dorëzon në Gjykatë padinë kundër kryetarit të Pejës Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes avokatit të tij Arianit Koci, ka dorëzuar sot në gj
Haradinaj çon në gjykatë kryetarin e Pejës Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, do ta padisë Kryetarin e Komunës së Pejës Gazmend Muhaxherin për shkak të deklaratave
Ja si e quan Anita Haradinaj kryetarin e Pejës (FOTO) Anita Muçaj, gazetarja në RTK dhe gruaja e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, e ka quajtur fundërrinë kryetarin e komun
Gjenden dy trupa të pajetë në malet e Pejës Dy trupa të pajetë janë gjetur në vendin e quajtur Peklenë ,në terrenet malore të Pejës. RTV Dukagjini, duke iu refer
Ja makina në të cilën u plagos polici në Gorazhdec të Pejës (FOTO LAJM) Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm është plagosur një polic në fshatin Gorazhdec të Pejës, gjatë një tentative gr
Hajduti plagos policin në Gorozhdevc të Pejës Një polic i stacionit policor të Pejës është plagosur mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur teksa policia po ndërhynt
Protestë në Pejë, qytetarët i kërkojnë kuvendit që të mos e tolerojë Malin e Zi Qytetarët e Komunës së Pejës dhe qyteteve fqinje Istog e Deçan, kanë protestuar ditën e sotme në sheshin kryesor të qyte
Albin Kurti si anëtar i thjeshtë i VV-së Albin Kurti tashmë i përket bazës së Lëvizjes Vetëvendosje. Ai sot ka qëndruar bashkë me aktivistë të tjerë nq qyteti
Skandal në Pejë, dyshohet për 503 diploma false Prokuroria Themelore e Pejës është duke e hetuar një megaskandal me diploma false në Fakultetin e Shkencave të Aplikuara
Ja shtëpia e re e milionerit Ramiz Kelmendi (FOTO LAJM) Pronari i "Elkos – Group", njëherazi edhe deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka vendosur që ta nd
Ja si ka qenë parku i Pejës përpara 100 viteve Fotografia që shihni më lart është e vitit 1932 dhe paraqet pjesën e parkut të Pejës përpara 100 viteve. Përmes kësaj
Arrestohet pronari i autobusëve që do transportonte protestuesit "Vetëvendosja" ka njoftuar përmes një njoftimi në faqen zyrtare në "Facebook", se policia ka arrestuar pronarin e autobu
Vogëlushi nga Peja fle në temperatura -6 gradë (FOTO LAJM) Fëmija i vogël dhe i varfër që fle në stacionin e policisë së Pejës në temperaturën -6 gradë celsius. Vogëluesi i cili
Vrasje në Pejë Një vrasje ka tronditur në orët e para të mëngjesit qytetin e Pejës. Bëhet fjalë për vrasjen e një punëtori benzine,
"E varin" Gazmend Muhaxherin Në qendër të Pejës, Gazmend Muhaxherin e "kanë varur" në litar dhe poshtë tij janë disa qen që vërtiten rreth kryetarit
Qendra e Pejës mbushet me lopë (FOTO LAJM) Parku në qendër të qytetit të Pejës është mbushur me lopë. Nuk dihet sesi këto lopë kanë përfunduar në mes të qytetit