999 rezultate për

pejes

Lopët shëtiten para Komunës së Pejës në Kosovë (FOTO) Kafshët shtepiake e sidomos lopët po shihen çdo ditë e më shumë në rrugët kryesore të Kosovës. Pamjet vijnë nga komun
25 shtëpi të vjetra rrezikojnë qytetarët e Pejës Shtëpitë e vjetra janë duke sfiduar çdo ditë jetën e qytetarëve nga shembja e mundshme. Kjo për shkak të vjetërsisë,
Basketbollistja e veshur nuse viziton palestrën e Pejës( FOTO LAJM) Organizimi i dasmës në ditët e sotme është një art më vete, secili dëshiron ta realizojë në përputhje me karakterin që
Vritet adoleshenti gjatë një ndeshje futbolli Një djalë i ri nga Peja ka marrë plagë vdekjeprurëse me thikë pasditen e sotme. Megjithëse ende nuk janë bërë të qart
Pas Maqedonisë, dridhet edhe Kosova Dy tërmete të vogla dhe me magnitutë relativisht të ulët janë regjistruar pasditen e sotme në territorin e Kosovës. S
Ismail Kadare shpallet “Qytetar Nderi” i Pejës Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare është shpallur “Qytetar Nderi” i Pejës dhe laureat i Takimeve ndërkombëtare le
Haliti: Drejtorët nuk janë shkarkuar, kërkoj sqarim nga Muhaxheri Kryetari i PDK-së, Xhavit Haliti, ka reaguar lidhur me përplasjet e fundit në koalicionin LDK-PDK në Peje. Në emision
Gazmend Muhaxheri kërcënon PDK-në Ministria e Financave ka kërkuar nga komuna e Pejës që t’i ridestinojë disa fonde të projekteve komunale, por gjatë deba
Thaçi: Marrëveshja e Demarkacionit do të ratifikohet Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, gjatë vizitës që bëri sot në fshatin Gorazhdec të Pejës ka deklaruar se
Ja momenti i përleshjes mes trajnerit dhe basketbollistit të Prishtinës (VIDEO) Trajneri i Sigal Prishtinës, Antonios Constantinides ka debatuar me basketbollistin e skuadrës së tij, Andre Warren në
Prifti i arrestuar për pedofili jetonte që 10 vite në Pejë Personi i arrestuar dje nga Policia e Kosovës si i dyshuar për pedofili, është një ish-prift i cili qysh në vitin 2012 ë
Gjendet trupi i pajetë i 16 vjeçarit në Bistricë të Pejës Është gjetur trupi i pajetë i 16 vjeçarit, i cili ka rënë ditë më parë në lumin Lumbardh të Pejës. Lajmi është bërë i di
Meta në Pejë: Do nxisim pejanët të investojnë në Shqipëri (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta po zhvillon një vizitë në Komunën e Pejës. Ai ka vizituar edhe Krushën e Ma
Vetëvendosje akuzon komunën e Pejës: Asnjë masë për parandalimin e vërshimeve Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Pejë po ndjek me shqetësim situatën e krijuar nga vërshimet në qytetin e Pejës. P
Pas Pejës përmbytet edhe Prizreni (FOTO LAJM) Pas normalizimit te gjëndjes në Pejë, shiu ka pushtuar Prizrenin. Rrugët e qytetit tashmë janë të mbushura nga uji, i
Gjendje e jashtëzakonshme në Pejë, mbyllen shkollat (FOTO LAJM) Komuna e Pejës ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për shkak të reshurave të mëdha. Drejtori i Drejtorarit për Rini,
Ja kush e zëvëndëson Ramush Haradinajn në Kuvend (FOTO LAJM) Liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn, sipas rezultateve të KQZ-së, do ta zëvendësojë në Kuvend
Gjykata e Pejës akuzon 14 serbë për krime lufte Gjykata themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë kundër 14 serbëve të Klinës për të cilët dyshohet se kanë kryer krime të r
Ja ç’pamje kishte “leja” e punës në Kosovë, në kohën e Italisë (FOTO) Për të gjithë mund të jetë interesante ideja për të parë një leje pune në kohën kur Kosova administrohej nga Italia, në
Konfiskohen armë në rajonin e Pejës Policia e Pejës bën të ditur se për dy ditë janë konfiskuar disa armë në rajonin e Pejës. Njësitet policore në niveli