999 rezultate për

pejes

Shtyhet seanca gjyqësore e padisë së Haradinajt Në Gjykatën Themelore të Pejës, ka qenë në agjendë të nisë të mërkurën seanca e parë e gjykimit mes kryeministrit të Kos
E binjakëzoi Muhaxheri kundërligjshëm komunën me një qytet turk? Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, nga dita e martë gjendet në Turqi për ta binjakëzuar qytetin që drejton
Era shkakton dëme në Spitalin e Pejës, ndërpriten operacionet Pas erës së fortë të para dy ditëve, janë shkaktuar dëme në kulmin e Spitalit të Përgjithshëm në Pejë, saktësisht në kul
Peja rrezikon t’i humbë rreth 300 hektarë tokë Rreth 300 hektarë tokë që gjenden në kadastrat e qytetit dhe të fshatrave të Pejës rrezikohen të hiqen nga pronësia e kë
Kryetari i Pejës nuk e do Kullën e Çakorrin, përpiqet t'u mbushë mendjen studentëve për demarkacionin Kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka thënë sot se shënjimi i kufirit me Malin e Zi ka përfunduar në vitin 1
Irinejit i pëlqen “epiteti” Patrikana e Pejës për KOS-in Patriarku serb Irinej ka thënë se përkrah idenë që emrit zyrtar Kisha Ortodokse Serbe t’i shtohet “epiteti” Patrikana e
Kisha Ortodokse Serbe ndryshon emrin Emri zyrtar i Kishës Ortodokse Serbe në të ardhmen do të jetë “Kisha Ortodokse e Serbisë – Patriarkana e Pejës”. Siç
Irenej nuk ndalet së luftuari Kosovën, ky është provokimi i ulët i radhës Sipas asaj që raportojnë mediet e Beogradit, Kisha Ortodokse Serbe ka përgatitur një tjetër provokim ndaj Republikës së
Skandal/ Autobuzi i Besës së Pejës sulmohet me gurë në Kukës (FOTO LAJM) Autobusi i Besës së Pejës teksa kthehej nga Shqipëria është goditur nga tre persona që e kanë sulmuar më gurë. Pasi u
Ramush Haradinaj e Gazmend Muhaxheri përballen në prill para Gjykatës Më 11 prill të këtij vitit në Gjykatën Themelore të Pejës do fillojë gjykimi mes Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradi
Komunës së Pejës nuk i interesoi për zbukurime, qytetarët e marrin situatën në dorë Pasi Komuna e Pejës nuk ka ndarë mjete për dekorim, qytetarët janë mobilizuar ta stolisin bredhin më të madh në këtë qyt
KUJDES/ Rruga për në Rugovë ka probleme Erërat e fort në natën e mbrëmshme kanë shkaktuar rrëshqitje të dheut dhe gurëve në rrugën në drejtim të Rugovës në Pejë
Dy zyrtarë komunalë, nën hetime për falsifikim dokumenti në Pejë Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimet ndaj dy zyrtarëve komunalë të Pejës në bazë të një kallëzim penal të parashtrua nd
Vdes një femër në Pejë Në fshatin Vitomericë të Pejës një femër ka ndërruar dje në orët e pasditës. Viktima ishte së bashku me bashkëshortin du
Shpërthim i fuqishëm në Pejë Mbrëmë në orët e vonshme ka ndodhur një shpërthim i bombës në qytetin e Pejës. Sipas njoftimit të policisë, rreth or
Jetonin me pensionin e veteranit por u detyrua të punonte/ historia e dhimbshme e djalit të mitur Rreth orës 17:30 në fshatin Nabërgjan të Pejës ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet. Magazina.al, ka mësuar s
Fatmir Asllani, kandidati më i votuar për Kuvendin Komunal të Pejës (FOTO) Qysh në raundin e parë të zgjedhjeve lokale të mbajtura më 22 tetor të këtij viti, Komuna e Pejës ka siguruar udhëheqjen
Ja sa persona kanë votuar deri në orën 16:00 Sipas të dhënave të Demokracisë në Veprim deri në orën 16:00, të drejtën për të votuar e kanë ushtruar 618 mijë qytetarë
Vonesa e furnitorit lë Spitalin e Pejës pa oksigjen Për rreth tri orë, mëngjesin e së enjtes, Spitali i Pejës është përballur me mungesë oksigjeni. Kjo sipas drejtorit të S
I plagosuri në Pejë i dyshuar për vrasje në tentativë Policia e Pejës ka njoftuar se personi me iniciale F.G që është plagosur mbrëmë është i dyshuar për veprën e “vrasjes në