999 rezultate për

pdsh

"Mos u gezoni shumë nga doreheqja e kryetarit të PDSH, është i pamposhtur" Dorëheqjen e kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçit, nuk e ka pranuar kryetari i degës së PDSH-së në Strugë, Mendi Asani. A
Pas Menduh Thaçit, jep dorëheqje edhe Idriz Orana Pas dorëheqjes së Menduh Thaçit nga kreu i PDSH-së, edhe kryetari i Degës së PDSH-së ne Çair, njëherësh kandidat për dep
Menduh Thaçi jep dorëheqjen nga PDSH Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi para pak çastesh ka dorëzuar tek organet partiake dorëheqjen e tij nga posti i kryetarit
Sela jep dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit, LR-PDSH shkon në kongres Kryetari i Lidhjes për Reforma-PDSH Ziadin Sela ka dhënë dorëheqje nga pozita e liderit dhe tani do të pritet kongresi i
PDSH, qëndrime të paqarta për mbështetjen e Besës Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi i kontaktuar nga Alsat ka refuzuar të sqarojë nëse ka hequr dorë nga mbështetja e Lëvizjes B
Mbaroi skena politike për Menduh Thaçin apo për PDSH-në? Gjatë fushtës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën në Maqedoni më 11 dhjetor, disa liderë pol
Ja votat që PDSH ka humbur ndërvite! Partia Demokratike Shqiptare ka pësuar një rënie të madhe në vota në zgjedhjet e të dielës, duke humbur 35376 vota kraha
Thaçi duhet të ikë nga PDSH-ja Lideri i LR-PDSH-së dhe "Aleanca për Shqiptarët", Ziadin Sela, një lidhje me Skype në emisionin Rrokum Roll ka thënë se
Thaçi merr përgjegjësitë: Për humbjen e PDSH përgjigjem unë Udhëheqësi i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, në një konferencë para gazetarëve e ka pranuar hum
Numërohet gjysma e kutive, BDI siguron 2 deputetë, PDSH, Zijadin Sela dhe BESA marrin nga 1 Deri më tani ka përfunduar numërimi i fletëve të votimit në qytetet shqiptare në Maqedoni. Deri më tani, kryeson BDI, e
PDSH: Blerja masive e votave karakterizoi zgjedhjet e sotme PDSH, me anë të zëdhënësit të kësaj partie Bekim Fazliu theksoi se zgjedhjet e sotme u karakterizuan me blerje masive
BDI-ja fiton në Vrapçisht dhe Dobrosht Nga të dhënat jozyrtare në Vrapçisht dhe Dobrosht rezultatet tregojnë për një fitore të BDI-së Ndërkohë më poshtë k
BDI-ja fiton edhe në Komunën e Tearcës ka përfunduar numërimi në Komunën e Teracës. Sipas të dhënave ende jo zyrtare, ka fituar BDI-ja me 2 830 vota, e ndjekur
Çfarë po ndodh me shqiptarët?! Maqedonasit fitojnë edhe në Dibër Ka përfunduar numërimi i fletëve të votimit në Dibër të Madhe dhe sërish ka fituar një parti maqedonase. Sipas të d
Mbyllet numërimi, PDSH fiton tek Shkolla Tekstile në Tetovë Partia Demokratike e Shqiptarëve ka fituar në dy vendvotime në Tetovë. Bëhet fjalë për vendvoimin nr.1935 dhe 1936. Rezu
Thaçi: Deputetët e PDSH mbështesin Lëvizjen BESA Udhëheqësi i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, në një konferencë para gazetarëve e ka pranuar hum
Thaçi: Kandidatët e PDSH-së, besnikë të idesë kombëtare Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi para simpatizantëve të partisë në Kumanovë tha se nuk ka dilemë se me 11 dhjetor BDI e cil
PDSH mbylli fushatën në Kumanovë/ Thaçi zotohet se do të bashkojë Likovën dhe Kumanovën “Me marrë postin e zavendëskryeministrit, do të bashkoj Likovën dhe Kumanovën, që përqindja e shqiptarëve të kaloj numri
Menduh Thaçi: Me PDSH-në në Qeveri do t’u falen të gjitha borxhet Partia Demokratika Shqiptare ka vazhduar me mitingjet e saja në të cilat po shpalos platformën politike me të cilën sy
PDSH premton faljen e borxheve dje amnisti për shqiptarët e dënuar padrejtësisht Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, në një tubim në Çair, u ka premtuar falje të borxheve dhe amnisti