999 rezultate për

pdsh

Shqiptarët në qeveritë e Maqedonisë ndër vite Që pas shkëputjes nga ish-Jugosllavia ne vitin 1991, ne Maqedoni janë zhvilluar tete herë zgjedhje parlamentare dhe shqi
Heshtje në PDSH, cila është lëvizja e Thaçit? Partia Demokratike Shqiptare e Maqedonisë është përfshirë në heshtje pas dorëheqjes së liderit të kësaj partie, ndonëse
Militantët e PDSH-së: S'do e lejojmë kurrë largimin e Thaçit Militantët e PDSH-së në Maqedoni kanë thënë se nuk do ta lejojnë kurrë largimin e liderit të kësaj partie. "Kurrë nu
Përfundon takimi i liderëve, Ahmeti: Do të organizoj një tjetër takim ku do jenë të ftuar PDSH dhe Besa Ka mbaruar takimi i liderëve shqiptarë i inciuar nga kryetari i BDI-së z. Ali Ahmeti, ftesës së të cilit i thanë po vetë
BESA e PDSH bojkotojnë takimin me BDI-në Ka nisur sot takimi mes liderëve shqiptarë i iniciuar nga lideri i BDI-së, Ali Ahmeti. Por ashtu siç ishte paralajmë
Taravari: Njerëzit e PDSH-së dhe LR-PDSH-së të bashkohen në një parti Sekretari i LR-PDSH-së, Arben Taravari ka komentuar për gjendjen në Partinë Demokratike Shqiptare dhe Lëvizjen për Refo
Analistët: Dorëheqja e Menduh Thaçit shpëton partinë nga shuarja e plotë Dorëheqja e strukturave më të larta të partive politike, përfshi edhe atë të kreut të partisë, është institucion i pëlqy
"Mos u gezoni shumë nga doreheqja e kryetarit të PDSH, është i pamposhtur" Dorëheqjen e kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçit, nuk e ka pranuar kryetari i degës së PDSH-së në Strugë, Mendi Asani. A
Pas Menduh Thaçit, jep dorëheqje edhe Idriz Orana Pas dorëheqjes së Menduh Thaçit nga kreu i PDSH-së, edhe kryetari i Degës së PDSH-së ne Çair, njëherësh kandidat për dep
Menduh Thaçi jep dorëheqjen nga PDSH Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi para pak çastesh ka dorëzuar tek organet partiake dorëheqjen e tij nga posti i kryetarit
Sela jep dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit, LR-PDSH shkon në kongres Kryetari i Lidhjes për Reforma-PDSH Ziadin Sela ka dhënë dorëheqje nga pozita e liderit dhe tani do të pritet kongresi i
PDSH, qëndrime të paqarta për mbështetjen e Besës Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi i kontaktuar nga Alsat ka refuzuar të sqarojë nëse ka hequr dorë nga mbështetja e Lëvizjes B
Mbaroi skena politike për Menduh Thaçin apo për PDSH-në? Gjatë fushtës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën në Maqedoni më 11 dhjetor, disa liderë pol
Ja votat që PDSH ka humbur ndërvite! Partia Demokratike Shqiptare ka pësuar një rënie të madhe në vota në zgjedhjet e të dielës, duke humbur 35376 vota kraha
Thaçi duhet të ikë nga PDSH-ja Lideri i LR-PDSH-së dhe "Aleanca për Shqiptarët", Ziadin Sela, një lidhje me Skype në emisionin Rrokum Roll ka thënë se
Thaçi merr përgjegjësitë: Për humbjen e PDSH përgjigjem unë Udhëheqësi i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, në një konferencë para gazetarëve e ka pranuar hum
Numërohet gjysma e kutive, BDI siguron 2 deputetë, PDSH, Zijadin Sela dhe BESA marrin nga 1 Deri më tani ka përfunduar numërimi i fletëve të votimit në qytetet shqiptare në Maqedoni. Deri më tani, kryeson BDI, e
PDSH: Blerja masive e votave karakterizoi zgjedhjet e sotme PDSH, me anë të zëdhënësit të kësaj partie Bekim Fazliu theksoi se zgjedhjet e sotme u karakterizuan me blerje masive
BDI-ja fiton në Vrapçisht dhe Dobrosht Nga të dhënat jozyrtare në Vrapçisht dhe Dobrosht rezultatet tregojnë për një fitore të BDI-së Ndërkohë më poshtë k
BDI-ja fiton edhe në Komunën e Tearcës ka përfunduar numërimi në Komunën e Teracës. Sipas të dhënave ende jo zyrtare, ka fituar BDI-ja me 2 830 vota, e ndjekur