999 rezultate për

pdsh

LR-PDSH, UNITETI dhe RDK-ja do të bashkohen në një parti? Së shpejti Aleanca për Shqiptarët nga një koalicion i tre partive politike pritet të shndërrohet në një grupacion të vet
Menduh Thaçi do rikthehet në krye të PDSH-së Partia Demokratike Shqiptare pritet të mbajë Kuvendin e saj Qendror, ku do të diskutohet rreth analizës së Raportit zgje
Thaçi pas takimit me Hahn: Gruevski dhe Ahmeti janë marrë vesh për qeverinë Pas takimit me eurokomesarin Johannes Hahn, Ish kryetari i PDSH-së, deklaroi se Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmeti janë m
LR-PDSH dhe BESA, kundër zgjedhjeve të reja Dy nga partitë që kanë nënshkruar platformën e përbashkët shqiptare, janë shprehur kundër zgjedhjeve të reja. Ata men
BESA dhe LR PDSH në pritje të vendimit të BDI-së BESA dhe LR PDSH janë shprehur "parimisht" pro një koalicioni i cili si parim udhëhiqet me "barazinë" mes dy partnerëve
PARAPRAKE/ Ali Ahmeti zgjedh të qeverisë me Gruevskin? Në qeveri, edhe PDSH-ja Kryesia e BDI-së është duke vijuar mbledhjen në Tetovë për të vendosur se me cilën parti politike maqedonase do të hyjë
PDSH mbetet deri në mars pa kryetar, Thaçi nuk do të rikandidojë Kongresi i PDSH-së nuk do të mbahet para muajit mars ndërsa Menduh Thaçi nuk do të garojë përsëri për postin e kryetarit
Heshtje në PDSH, kush do e marri drejtimin e partisë? Kongresi i PDSH-së nuk do të mbahet para muajit mars, ndërsa sekretari i përgjithshëm i PDSH-së, Azem Sadiki nuk ka dash
PDSH: Deklarata e partive politike shqiptare është një folklor politik Udhëheqësia qendrore e PDSH-së ka diskutuar sot lidhur me përgatitjet për kongresin e jashtëzakonshëm pas dorëheqjes së
BDI publikon Platformën, BESA dhe PDSH të rezervuara! Bujar Osmani, zëdhënësi i BDI-së ka deklaruar se kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim do të ratifikojë platformën
PDSH: Askush nuk mundet t’na largojë nga skena politike Partia Demokratike Shqiptare vitin 2016 e vlerësoi si shumë të ligë, veçanërisht për shqiptarët që jetojnë në Maqedoni.
PDSH: Jemi krenarë që nuk arritën të na fshinë nga skena politike Përfaqësues të PDSH-së kanë thënë se faktorë të ndryshëm nga brenda dhe jashtë vendit kanë punuar kundër tyre dhe kundër
Sadiku: Sa më e dobët PDSH, aq më lehtë realizohet skenari i armiqve ndaj shqiptarëve (VIDEO) Azem Sadiku aktualisht ushtrues detyre-kryetar i PDSH-së, ka mbajtur një konferencë për shtyp gjatë së cilës ka thënë se
Shqiptarët në qeveritë e Maqedonisë ndër vite Që pas shkëputjes nga ish-Jugosllavia ne vitin 1991, ne Maqedoni janë zhvilluar tete herë zgjedhje parlamentare dhe shqi
Heshtje në PDSH, cila është lëvizja e Thaçit? Partia Demokratike Shqiptare e Maqedonisë është përfshirë në heshtje pas dorëheqjes së liderit të kësaj partie, ndonëse
Militantët e PDSH-së: S'do e lejojmë kurrë largimin e Thaçit Militantët e PDSH-së në Maqedoni kanë thënë se nuk do ta lejojnë kurrë largimin e liderit të kësaj partie. "Kurrë nu
Përfundon takimi i liderëve, Ahmeti: Do të organizoj një tjetër takim ku do jenë të ftuar PDSH dhe Besa Ka mbaruar takimi i liderëve shqiptarë i inciuar nga kryetari i BDI-së z. Ali Ahmeti, ftesës së të cilit i thanë po vetë
BESA e PDSH bojkotojnë takimin me BDI-në Ka nisur sot takimi mes liderëve shqiptarë i iniciuar nga lideri i BDI-së, Ali Ahmeti. Por ashtu siç ishte paralajmë
Taravari: Njerëzit e PDSH-së dhe LR-PDSH-së të bashkohen në një parti Sekretari i LR-PDSH-së, Arben Taravari ka komentuar për gjendjen në Partinë Demokratike Shqiptare dhe Lëvizjen për Refo
Analistët: Dorëheqja e Menduh Thaçit shpëton partinë nga shuarja e plotë Dorëheqja e strukturave më të larta të partive politike, përfshi edhe atë të kreut të partisë, është institucion i pëlqy