999 rezultate për

pdsh

Thaçi, i gatshëm të mbështesë shumicën prej 67 deputetësh (VIDEO) Në një intervistë të dhënë për Lajm Tv, kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka thënë se partia e tij është e gatshme të pë
Deputeti i VMRO-së sqaron zërat për bashkëpunim me Besën dhe PDSH-në Deputeti i VMRO-së, Aleksandar Nikollovski deklaroi sonte në Top Tema se nuk ka pasur ndonjë komunikim apo koalicion me
Dauti: PDSH-ja nuk e mbështet Talatin për kryeparlametar "Debati mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së në parlament nuk është në favor të shqiptarëve", ka thënë për "TV21" deputeti i PD
Qazimovski tërhiqet nga LR-PDSH e Strugës, bën përgjegjës Selën Abdullah Qazimovski, ushtrues detyre kryetar i komunës së Strugës ka vendosur që të japë dorëheqjen nga angazhimi i tij
Hahn anulon takimin me Menduh Thaçin Është anuluar takimi i eurokomisionerit Johannes Hahn me kreun e PDSH-së Menduh Thaçin, për shkak të agjendës së tij të
Gruevski: Nuk e kemi aleat BDI-në, por PDSH-në “BDI nuk është aleati jonë tradicional, alet a kemi PDSH, por për shkak të parimit “fituesi me fituesin” ne kemi hyrë me
Përfaqësues të BDI, LR-PDSH e LSDM-së: Së shpejti me qeveri të re! Sonte në emisionin “Click Plus” është diskutuar për tentativat e formimit të qeverisë së re, si do bëhen koalicionet e s
Aliu: Vetëm platforma e PDSH-së është rrugëdalje për shqiptarët Me anë të një postimi në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Facebook, anëtari i PDSH-së, Imer Aliu është shprehur
Çfarë mendojnë BESA dhe LR-PDSH për programin e ri të Zoran Zaevit? (VIDEO) Pavarësisht ftesës që Zaev bëri sot, Lëvizja Besa thotë se po presin ofertë konkret për të hyrë në qeveri. “Lëvizja B
LR-PDSH dënon dhunimin e gazetarëve: Tregues i vandalizmit të pushtetit në ikje LR-PDSH ka reaguar në lidhje me rastin e dhunimit të gazetarëve në protestën kundër shqiptarëve në Shkup. Për këtë pa
LR-PDSH mban nesër Kuvendin Qendror LR-PDSH ka njoftuar se nesër do të mbajë Kuvendin Qendror. Mbledhja do të fillojë prej orës 11:00 në Hotelin Drin. Në
PDSH mund të zhduket nga skena politike?! PDSH-ja shënoi një humbje të madhe gjatë zgjedhjeve e fundit të 11 dhjetorit, pasi arriti të sigurojë vetëm dy deputetë.
Sela: Propozimet e LSDM-së për gjuhën shqipe janë të papranueshme Për Ziadin Selën propozimet e LSDM-së për gjuhën shqipe janë të papranueshme. Kryetari i LR-PDSH-së nuk zbuloi se çfa
Sela, pro shkrirjes së “Aleancës” në një parti (VIDEO) Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela në emisionin “Rruga drejt…” ka deklaruar se ai dhe partia e tij janë të gatshëm të i
Thaçi: Problemet e Maqedonisë janë marrëdhëniet ndëretnike Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi ka zhvilluar sot një takim me shefen e Misionit të OSBE-së në vend, ambasadoren Nina Suomala
Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së (VIDEO) Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e L
Thaçi: PDSH-ja, Besa dhe Aleanca të bashkoheshin kundër BDI-së Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi, gjatë një interviste në emisionin "Zig-Zag" në "TV Art", ka thënë se PDSH-ja, Besa dhe Alea
Demiri: Vendimi i PDSH-së është tragjikomik (VIDEO) Rikthimi i Menduh Thaçit në krye të PDSH-së, sipas analistëve është një hap i gabuar. Analisti Alajdin Demiri vlerëso
Anulohet Kongresi i PDSH-së, Menduh Thaçi vazhdon të mbetet kryetar Sonte në Tetovë u mbledh kryesia qendrore e PDSH-së për të diskutuar mbi situatën pas zgjedhjeve dhe rezultatin zgjedhor
PDSH mban kuvendin qendror të partisë Partia Demokratike Shqiptare është duke mbajtur Kuvendin Qendror, në të cilin po diskutohet rreth analizës së Raportit z