999 rezultate për

pdsh

PDSH pjesë e qeverisë? Ja si shprehet Zaev "Deri në këtë moment nuk jemi në bisedime me PDSH që ajo të hyjë në Qeveri. Përbërja e Qeverisë ngelet ashtu si ka qenë"
A do qëndrojë ASH me PDSH-në në qeveri? Ja çfarë thotë Taravari Kryetari i ri i Komunës së Gostivarit dhe sekretar i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari në një
PDSH dhe BDI bëhen bashkë në Studeniçan Bashkimi Demokratik për Integrim ja ka shtrirë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike Shqiptare në komunën e Studeniç
Zaev: Nuk ka marrëveshje me PDSH-në dhe as takim me Menduh Thaçin Kryeministri Zoran Zaev u shpreh i gatshëm për bashkëpunim me të gjitha partitë në interes të qytetarëve. "Vazhdojmë
Përfundon takimi Ahmeti-Thaçi, nesër pritet publikimi i marrëveshjes Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti dhe ai PDSH-së, Menduh Thaçi sapo kanë përfunduar takimin. Temë e bisedimeve ka qenë zgjedh
PDSH bëhet gati për në qeverinë? Partia Demokratike Shqiptare, e cila pritet të jetë partneri i tretë në koalicionin qeverisës LSDM-BDI është duke përgat
Arrihet marrëveshja mes BDI-së dhe PDSH-së, ja çfarë parashikohet BDI dhe PDSH kanë arritur marrëveshje formale që të dyja të ndihmojnë njëra me tjetrën në komunat atje ku kanë nevojë, t
PDSH në qeveri? Partia Demokratike Shqiptare do të jetë partneri i ri në qeveri, duke zëvendësuar kështu Aleancës për Shqiptarët të Zija
PDSH mbajti mitingun e fundit elektoral në Llojan Partia Demokratike Shqiptare mbajti sonte tubimin e saj përfundimtar në Llojan të Likovës. Para një numri të madh të
Thaçi: Vota për PDSH-në do t’ua kthejë shqiptarëve shpresën për një jetë më të mirë Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubim në Tearcë në kuadër të fushatës zgjedhore. Kryetari i kësaj partie,
Thaçi: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lo
PDSH nuk do të përkrahë asnjë kandidat në Strugë Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka apeluar nga tubimi në Strugë që anëtarësia dhe militantët e PDSH-së në këtë komunë t
Bardhyl Dauti: Kam një projekt të realizueshëm për Tetovën, nuk premtoj se do e bëj Dubai Në një intervistë ekskluzive për emisionin 'Inside' kandidati i PDSH-së për kreun e komunës së Tetovës për zgjedhjet lok
Menduh Thaçi: Me fitoren e PDSH-së do të hapet një faqe e re e historisë “Mesazhi kryesor i këtyre zgjedhjeve është që shqiptarët në përgjithësi vendosin t’i japin një mesazh pakënaqësisë së ma
Dauti: Do rikthejmë shpresën e humbur tek shqiptarët e Tetovës (FOTO LAJM) Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubiminnë lagjen Teteks të Tetovës. Në tubim morën pjesë, Kryetari i degës
Thaçi nga Kumanova: Fjalori ynë është i të vërtetës Partia Demokratike Shqiptare mbajti sonte tubimin e saj në Kumanovë. Para të madh të anëtarëve dhe simpatizantëve të
Menduh Thaçi: Të mbështeten projektet reale dhe jo të rrejshme Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubimin e saj në Sllatinë. Para një numri të madh të anëtarëve dhe simpatizan
Thaçi: Shpërngulja masive e të rinjve shqiptarë, e ka vulën e BDI Partia Demokratike Shqiptare mbajti tubimin e saj në Zhelinë. Para të pranishmëve folën, Mirinda Limani, kandidatja pë
Kjo është zgjidhja kandidatit të PDSH-së për rregullimin e bulevardit "Bllagoja Toska" Kandidati i PDSH-së për kryetar të komunës së Tetovës, Bardhyl Dauti, së bashku me kandidatët për këshilltarë komunal si
Kandidati i PDSH-së tërhiqet nga gara për Strugën Kandidati i PDSH-së për Strugën sot do të japë dorëheqje nga kandidimi i tij për kryetar komune. Tërheqja e tij bëhet