999 rezultate për

pdsh

BDI kushtëzon PDSH-në për pjesëmarrje në qeveri Dy deputetët e PDSH-së, Menduh Thaçi dhe Merale Ferati duhet të jen ëtë rregullt në seancat parlamentare, është kushti q
BDI i vendos një kusht PDSH-së për hyrje në Qeveri! Dy deputetët e PDSH-së, Menduh Thaçi dhe Merale Ferati duhet të jen ëtë rregullt në seancat parlamentare, është kushti q
PDSH cakton zv/kryeministrin për reforma, ja emri i tij? Partitë e koalicionit kanë nisur negociatat për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Siç mësohet kreu i BDI-
Nisin bisedimet e para për hyrjen e PDSH-së në Qeveri Vetëm se kanë filluar bisedimet e para në mes LSDM-së dhe PDSH-së për inkuadrimin e kësaj të fundit në Qeveri. Bisedi
Ja çfarë fiton PDSH nëse bëhet pjesë e Qeverisë Pas largimit të Aleancës për Shqiptarët nga koalicioni qeveritar, një parti tjetër pritet të bëhet pjesë e pushtetit. Në
PDSH në Qeveri pas vitit të ri Pasi që ka marrë fund gjithçka me Aleancën për Shqiptarët për mbetjen e saj në Qeveri, së shpejti pritet që të bëhet pje
PDSH do të bëhet pjesë e Qeverisë Pasi që ka marrë fund gjithçka me Aleancën për Shqiptarët për mbetjen e saj në Qeveri, së shpejti pritet që të bëhet pje
Grubi ironizon Selën: Edhe këta ikën Deputeti i BDI-së dhe shefi i kabinetit të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. Artan Grubi ka ironizuar me vendimin e Alean
BDI: Jemi të interesuar që PDSH të bëhet pjesë e qeverisë BDI është e interesuar që PDSH të jetë pjesë e qeverisë. Pas konsultimeve me partnerin e koalicionit, LSDM-në për këtë ç
Thaçi dhe Ahmeti bëhen bashkë në Tetovë Edhe pse kandidati nga radhët e PDSH-së Adnan Bilalli, mori 15 vota nga gjithsej 19 këshilltarët e pranishëm në seancë,
Adnan Bilalli i PDSH-së zgjidhet kryetar i Këshillit Komunal të Tetovës Para pak çastesh në mbledhjen e Këshillit Komunal të Tetovës me 15 vota pro, Adnan Bilalli që ishte bartës i listës së k
Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë e festojnë Ditën e Alfabetit me meritë të PDSH-së Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci dërgoi urim me rastin e 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit të Gjuhë
PDSH mbështet reformat e Qeverisë LSDM-BDI PDSH si nënshkruese e marrëveshjes së Përzhinos mbështet reformat e Qeverisë LSDM-BDI. "Menduh Thaçi dhe PDSH është n
PDSH pjesë e qeverisë? Ja si shprehet Zaev "Deri në këtë moment nuk jemi në bisedime me PDSH që ajo të hyjë në Qeveri. Përbërja e Qeverisë ngelet ashtu si ka qenë"
A do qëndrojë ASH me PDSH-në në qeveri? Ja çfarë thotë Taravari Kryetari i ri i Komunës së Gostivarit dhe sekretar i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari në një
PDSH dhe BDI bëhen bashkë në Studeniçan Bashkimi Demokratik për Integrim ja ka shtrirë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike Shqiptare në komunën e Studeniç
Zaev: Nuk ka marrëveshje me PDSH-në dhe as takim me Menduh Thaçin Kryeministri Zoran Zaev u shpreh i gatshëm për bashkëpunim me të gjitha partitë në interes të qytetarëve. "Vazhdojmë
Përfundon takimi Ahmeti-Thaçi, nesër pritet publikimi i marrëveshjes Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti dhe ai PDSH-së, Menduh Thaçi sapo kanë përfunduar takimin. Temë e bisedimeve ka qenë zgjedh
PDSH bëhet gati për në qeverinë? Partia Demokratike Shqiptare, e cila pritet të jetë partneri i tretë në koalicionin qeverisës LSDM-BDI është duke përgat
Arrihet marrëveshja mes BDI-së dhe PDSH-së, ja çfarë parashikohet BDI dhe PDSH kanë arritur marrëveshje formale që të dyja të ndihmojnë njëra me tjetrën në komunat atje ku kanë nevojë, t