999 rezultate për

pdsh

Çfarë po ndodh me shqiptarët?! Maqedonasit fitojnë edhe në Dibër Ka përfunduar numërimi i fletëve të votimit në Dibër të Madhe dhe sërish ka fituar një parti maqedonase. Sipas të d
Mbyllet numërimi, PDSH fiton tek Shkolla Tekstile në Tetovë Partia Demokratike e Shqiptarëve ka fituar në dy vendvotime në Tetovë. Bëhet fjalë për vendvoimin nr.1935 dhe 1936. Rezu
Thaçi: Deputetët e PDSH mbështesin Lëvizjen BESA Udhëheqësi i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, në një konferencë para gazetarëve e ka pranuar hum
Thaçi: Kandidatët e PDSH-së, besnikë të idesë kombëtare Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi para simpatizantëve të partisë në Kumanovë tha se nuk ka dilemë se me 11 dhjetor BDI e cil
PDSH mbylli fushatën në Kumanovë/ Thaçi zotohet se do të bashkojë Likovën dhe Kumanovën “Me marrë postin e zavendëskryeministrit, do të bashkoj Likovën dhe Kumanovën, që përqindja e shqiptarëve të kaloj numri
Menduh Thaçi: Me PDSH-në në Qeveri do t’u falen të gjitha borxhet Partia Demokratika Shqiptare ka vazhduar me mitingjet e saja në të cilat po shpalos platformën politike me të cilën sy
PDSH premton faljen e borxheve dje amnisti për shqiptarët e dënuar padrejtësisht Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, në një tubim në Çair, u ka premtuar falje të borxheve dhe amnisti
Thaçi në Sllatinë: Nëse votoni PDSH-në rezultatet do t’i shikoni brenda 24 orëve (VIDEO) Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, u shpreh sonte në Sllatinë se gjendja e shqiptarëve është shumë e k
Thaçi: Ka ardhur koha që BDI të humbë zgjedhjet Ka ardhur koha që BDI të humbë zgjedhjet. Kështu është shprehur kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi në intervistën edhënë pë
Menduh Thaçi: PDSH do të iniciojë ligje për amnisti ndaj shqiptarëve Represioni shtetëror që u bëhet shqiptarëve në Maqedoni, ndalet vetëm me ligjet e amnistisë. Kështu deklaroi lideri i PD
Gruevski kërkon 63 deputetë, premton kryeministër nga BDI ose PDSH? Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, i cili ka zhvilluar mbrëmë një takim me qytetarët në Manastir, ka kërkuar 63 depu
Sela premton se të zgjedhë çështjen e gjuhës shqipe në Maqedoni Aleanca për Shqiptarët ka mbajtur miting në Komunën e Sarajit ku lideri i LR PDSH-së, Ziadin Sela, kërkoi besimin e qyte
Thaçi: Gruevski dhe Ahmeti i kanë shfrytëzuar shqiptarët vetëm për eksperimente Në kuadër të fushatës parazgjedhore PDSH ka realizuar një takim me banorët e Mateçit, para të cilëve foli edhe kryetari
Thaçi: Me fitoren e PDSH-së do ta kthejmë krenarinë e shqiptarëve Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, gjatë tubimit të mbajtur para qytetarëve të Tetovës, ka thënë se i falenderon qytetarë
Thaçi premton së nëse humb zgjedhjet do të japë dorëheqje nga kreu i PDSH-së (VIDEO) Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi deklaroi sonte në emisionin “Rruga Drjet” se nëse humbet zgjedhjet
Menduh Thaçi: Nëse PDSH hyn në qeveri do u falë borxhet shqiptarëve Partia Demokratike Shqiptare ka qëndruar sonte në Bogovinë të Tetovës, ku lideri i kësaj parie Menduh Thaçi, ka prezantu
Aktivistë të LR-PDSH-së në Saraj, kalojnë në BDI Duket se aktivistët po zgjedhin të rreshtohen aty ku mendojnë se është platforma më e mirë zgjedhore, në prag të zgjedhj
Thaçi: Vota për partitë e vogla është votë e humbur Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, zhvilloi një takim me banorët e Veleshtës, ku prezantoi platformën politike me të cilën
Menduh Thaçi: Kosova dhe Shqipëria presin fitoren e PDSH-së Fitoren e PDSH-së më 11 dhjetor e presin edhe Kosova edhe Shqipëria, deklaroi lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, gjatë taki
Thaçi, politikani më i përgjuar nga funksionarët e VMRO-së Prokuroria Speciale publikoi sot hetimin për rastin "Target", ku dyshohet se 10 persona të punësuar në policinë sekete m