999 rezultate për

pavaresise

Naserit nuk i pëlqen organizimi i festës së Pavarësisë 10-vjetori i Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës u festua pa miqtë, të cilët mbështetën çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës
The Guardian: E ardhmja e Kosovës, e pasigurt “The Guardian Weekly”, gazetë simotër e të përditshmes prestigjioze, në numrin e saj më të ri i ka dedikuar një reportaz
President të përbashkët me Kosovën? Rama thotë se shfrenoi imagjinatën Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e bërë prej tij në ditën e Pavarësisë së Kosovës për një President të përbas
Thaçi dekoron Kadri Veselin Presidenti Thaçi dekoroi kryeparlamentarin Veseli, kryeministri Haradinaj me medaljen jubilare të 10 vjetorit të pavarës
Ishin 1 milionë në shesh natën e Pavarësisë? Ledri habit fansat Ledri Vula nuk do ta harrojë natën e 17 shkurtit dhe 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Këngëtari ka kënduar rreth
Ky fshat i Kosovës ishte përgatitur për luftë ditën e shpalljes së Pavarësisë Rrobat, ushqimin e gjësendet tjera të nevojshme i kishin bërë gati javë me parë. Secili kishte ngarkuar aq sa mund të ba
Rikonfirmohet njohja e pavarësisë së Kosovës nga Guinea-Bissau Rreth 3 muaj pasi ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi se Guinea-Bissau e ka tërhequr njohjen e pavarësis
Pacolli mbledh në vilën luksoze njerëz të politikës, ndër ta Meta dhe një zyrtar i BE-së Kryediplomati i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bashkuar në një darkë në shtëpinë e tij të gjithë mysafirët e shquar, që mo
Asnjë këngëtar shqiptar për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Kastro Zizo i revoltuar Festimet e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës kanë zhgënjyer artistët shqiptarë për shkak të organizimit. Përmes nj
Xhaferi shpallet qytetar nderi i Suharekës Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot ka qenë i pranishëm në aktivitetet me rastin e shënimit të dhjetëv
Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10-vjetorin e Pavarësisë Si e gjen Kosovën 10 vjetori i Pavarësisë? Projekti i pavarësisë së Kosovës është arritja më e madhe e popullit shqi
FSK dhe Policia parakalojnë për 10 vjetorin e pavarësisë (FOTO LAJM) FSK dhe Policia e Kosovës kanë parakaluar në sheshin kryesor të Prishtinës. Me këtë rast është ngritur edhe flamuri s
Fillon ceremonia e parakalimit të FSK-së Parada e Forcave të Sigurisë së Kosovës, për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës tashmë ka filluar në sheshet e
Presidenti i Zvicrës uron Thaçi për dhjetëvjetorin e Pavarësisë Presidenti i Zvicrës, Alain Berset, i ka dërguar një telegram urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,
Thaçi dekoron Rita Orën me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar këngëtaren Rita Ora me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit
Rita Ora feston pavarësinë e Ukrainës, gafa e ''Daily Mail'' (FOTO LAJM) Këngëtarja Rita Ora dje ka përfomruar në koncertin e organizuar për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Kon
Mbahet seanca solemne e Kuvendit të Kosovës Mbahet seanca për nder të 10 vjetorit të pavarësisë Sot do të mbahet seanca solemne e Kuvendit të Kosovës, për nder të 1
Aktivitetet përmbyllëse të festës së 10 vjetorit të pavarësisë Sot përmbyllen aktivitetet për festën e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Përveç, seancës solemne është paraparë
Gazeta britanike bën gafën e pafalshme, ngatërron Kosovën me shtetit... (FOTO LAJM) Ardhja e këngëtares shqiptare me famë botërore në Kosovë për 10-vjetorin e Pavarësisë, ka shkaktuar "zhurmë" edhe në med
Daily Mail e ngatërron Kosovën me Ukrainën gjatë raportimit për ardhjen e Rita Orës (VIDEO) Gazeta britanike Daily Mail në versionin e saj online e ka ngatërruar Kosovën me Ukrainën, duke shkruar që “Rita Ora fes