999 rezultate për

pavaresise

Vjosa Osmani: Kolonel Ahmet Krasniqi u vra nga njerëzit që ishin kundër pavarësisë dhe lirisë së Kosovës Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për Kryeministre të vendit, Vjosa Osmani, ka bërë homazhe te varri i Preside
28 vjet nga shpallja e Pavarësisë së Maqedonisë Maqedonia e Veriut nesër shënon 28 vite të pavarësisë pasi që pas referendumit të mbajtur në vitin 1991 qytetarët e Maqe
9 vjet nga vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare pro Pavarësisë së Kosovës Sot mbushen 9 vjet që kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë ka shpallur vendimin këshillëdhënës, sipas të cilit
Tanke në rrugët e Washingtonit me rastin e Pavarësisë, frikësohen banorët Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u kërkoi banorëve të Washingtonit të mos përfshihen nga paniku, nëse shohin
Si duket nga brenda ambasada amerikane që do të inagurohet sot (VIDEO) Shteti më i fortë në botë sot feston 243-vjetorin e Pavarësisë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kosova, bashkë me mi
Kosova dekoron kundërshtarët e pavarësisë së saj Me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës presidenti i Kosovës dekoroi me motivacionin e kontributit për pavarësinë
Sot 11 vite nga hyrja në fuqi e Kushtetutës Vetëm katër muaj pas shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, më 15 qershor të vitit 2008, ka hyrë në fuqi kushtetuta e saj e
Deputeti i djathtë gjerman kërkon tërheqjen e njohjes të pavarësisë së Kosovës Deputeti i AFD në Parlamentin e Berlinit, Gunnar Lindeman ka shkruar se Gjermania duhet të konsiderojë tërheqjen e njohj
U tha se është kundër Pavarësisë së Kosovës, reagon Demo Berisha: Këto janë shpifje! Kryetari i Amzës së Shqiptarëve me seli në NoviSad, ka reaguar lidhur me artikujt se ai është kundër Pavarësisë së Kosov
Festohet në Dropull 198 vjetori i Pavarësisë së Greqisë Minoritarët grekë në zonën e Dropullit në Gjirokastër kanë festuar këtë të hënë 198 vjetorin e Pavarësisë së Greqisë. Ce
Sllovenia nxjerr bllof mediat serbe: Nuk tërhiqet njohja e pavarësisë Ministri slloven i Punëve të Jashtme, Miro Cerar, ka thënë se Sllovenia nuk ka ndërmend ta heq njohjen e pavarësisë së K
Deputeti slloven: Do ta tërheqim njohjen e Kosovës Deputeti slloven, njëherësh nënkryetar i Partisë Kombëtare Sllovene, Janija Ivanusha beson se tërheqja e njohjes së pava
Tifozët turq: Serbia është Kosovë Tifozët turq kanë dal haptazi kundër Serbisë në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Nëse vazhdimisht jemi mësuar t’i
Daçiç: Përveç Ramës, asnjë lider nuk ishte ditën e pavarësisë Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka lavdëruar shefin e tij, Aleksandër Vuçiç, për paraqitjen që pati në Konferencën
Koncerti i Pavarësisë, si e ndezi Elvana Gjata gjithë sallën (VIDEO) Elvana Gjata është rikthyer mbrëmjen e djeshme me një koncert madhështor në Qendrën Kulturore të Klan Kosovës, për të fe
Shqiptarët në New York mledhin fonde për zbardhjen e vëllezërve Bytyçi Festimi i përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës u shënua mbrëmë në New York në një mënyrë të veçantë, shkruan Albeu.com
Strasburg, shënohet 11-vjetori i Pavarësisë së Kosovës Jo vetëm në Kosovë edhe Shqipëri shënohet 11-vjetori I Pavarësisë , shkruan Albeu.com Konsullata e Përgjithshme e Kos
Thaçi në ditën e pavarësisë kërkon që serbët të fitojnë sa më shumë para në Kosovë Presidenti Hashim Thaçi, në prag të 11 vjetorit të Kosovës në një intervistë ka thënë se liria dhe pavarësia e shtetit t
Veseli: Nuk rrëzohet Haradinaj për taksën serbe Në fjalimin e tij në seancën solemne të 11 vjetorit të Pavarësisë, Kryeparlamentari Kadri Veseli ka folur rreth taksës n
Ali Ahmeti uron për pavarësinë e Kosovës Lideri i shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti, ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e 11 vjetorit të pavar