999 rezultate për

pavaresise

Rita Ora i flet Instagramit në shqip, uron Pvarësinë e Kosovës (VIDEO) Këngëtarja Rita Ora ka zgjedhur këngën “Shine Ya Light” për ta uruar Kosovën me rastin 12 vjetorit të pavarësisë. Përveç
Kosova feston 12 vite pavarësi, 11 fakte që duhet të dini për 17 shkurtin e 2008-ës Në një ditë të jashtëzakonshme si e sotmja, për Kosovën shtet që feston 12 vite pavarësi, nuk kanë munguar që herët në m
Shqiptarët e Kosovës vijnë në Shqipëri për të festuar 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Shqiptarët e Kosovës kanë vendosur që 12-vjetorin e Pavarësisë kanë zgjedhur ta festojnë në Shqipëri. Ka nga ana që
"NEWBORN" ndryshon sërish pamje në përvjetorin e pavarësisë, cili është mesazhi (FOTO LAJM) Shpesh jemi mësuar që "Newborn"-i në Prishtinë të ndryshojë ngjyra, duke përcjellë mesazhe të ndryshme. Me rastin e 1
"Kosova jonë sot frymon e lirë", urimi i Vjosa Osmanit me rastin e pavarësisë Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se pavarësia e Kosovës më 17 shkurt është e pakthyeshme, derisa k
Ambasada amerikane feston sot 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e 12 vjetorit të shpal
Urimi i Lorik Canës për 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës (FOTO LAJM) Kosova sot feston 12 vjetorin e Pavarësisë dhe shumë emra të njohur kanë filluar me urimet në rrjetetsociale. Një ata
Kosova feston sot 12 vjetorin e pavarësisë Përvjetori i dymbëdhjetë i shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, do të shënohet me shumë aktivitete të organ
Zbulohen aktivitetet për 12 vjetorin e Pavarësisë Përvjetori i dymbëdhjetë i shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës, do të shënohet me shumë aktivitete të organ
Flamuri i Kosovës ngrihet në Çikago për përvjetorin e pavarësisë (VIDEO) Flamuri i Kosovës është ngritur lart në qiell në qyteti, Çikagos të Illinoit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Dias
Grenell i drejtohet hapur Vuçiçit: Ndaleni fushatën kundër pavarësisë së Kosovës Përfaqësuesi Special i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, sot në Beograd është takuar me president
Nga vdekja e dyshimtë te martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Ditën e sotme është 101 vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit. Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një lib
Viti 2019, Kosova nuk mori asnjë njohje të pavarësisë Kosova nuk ka marrë asnjë njohje të re gjatë vitit 2019 dhe për më shumë është ballafaquar me diplomacinë agresive të sh
Tërmeti shkatërrues, Meta anulon pritjen për Festën e Pavarësisë Presidenti Ilir Meta përmes një njoftimi, ka lajmëruar se do të anulohet pritja e planifikuar në Pallatin e Brigadave më
Vetëvendosje marshon në Tiranë më 28 nëntor, në krye të kërkesave bashkimi kombëtar Vetëvendosje ka paralajmëruar një marsh kombëtar më 28 Nëntor, të cilit i janë bashkërenduar edhe disa kërkesa që në kry
Çeki-Kosovë, nuk do të lejohen mesazhe kundër pavarësisë së Kosovës në stadium Federata e Futbollit të Çekisë, ka marrë të gjitha masat që në ndeshjen kundër Kosovës të mos ketë asnjë incident. Du
Vuçiç i "shtrin" dorën Kurtit, tregon a është marrëveshja me Prishtinën njohje e pavarësisë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka folur sot rreth arritjes së mundshme të një kompromisi me Kosovën dhe pasojat
Çekia e prerë, nuk ndryshon qëndrimin ndaj pavarësisë së Kosovës Zyrtarët më të lartë kushtetues të Çekisë, refuzua të enjten mbrëma propozimin e presidentit Millosh Zeman për tërheqjen
Gjyqtarët i përgjigjen Ramës: Je kërcënim ndaj pavarësisë së pushtetit gjyqësor Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë kanë reaguar pas qëndrimieve të kryeministrit Rama
Albin Kurti: Shteti ynë ka nevojë për frymëzimin e tretë, pas çlirimit e pavarësisë -Kandidati për Kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, u shpreh se për të ecur përpara, shteti i Kosovës ka nevojë p