999 rezultate për

pavaresise

SHBA uron Maqedoninë për ditën e pavarësisë “Tashmë 25 vet punojmë bashkarisht për përkrahje të aspiratave të Maqedonisë për hyrje në BE dhe NATO”, thuhet në urimin
Sot festohet 26 vjetori i pavarësisë së Maqedonisë Republika e Maqedonisë sot zyrtarisht shënon 26-vjetorin e pavarësisë së saj nga ish-federata jugosllave, përmes një ref
Sot fillojnë festimet e ditës së pavarësisë së Maqedonisë Nga sot fillon festimi i 8 Shtatorit, Ditës së pavarësisë së Maqedonisë, e cila këtë vit shënohet me moton “Maqedonia e
Drashkoviç: Kosovën mund të mos e njohim, por popullin s'mund ta gënjejmë se ajo s'është e pavarur Lideri i Lëvizjes për Ripërtëritje Serbe, Vuk Drashkoviç, po e mbështet thirrjen e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, p
Ish-presidenti Bush emocionohet me letrën e Pavarësisë nga Kosova, i dërgon një mesazh asaj (FOTO LAJM) Ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku është takuar me ish-presidentin amerikan George W. Bush në Dallas të Teksasit. Si
Pamjet e tortës së pavarësisë përsëritën në Turqi: Mijëra banorë i sulen kynefesë... (VIDEO) Skenat e tortës së 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë janë përsëritur sëfundmi edhe në Turqi. Autoritetet lokal
7 vjet nga vendimi i GJND-së që dëshmoi ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës Më 22 korrik të vitit 2010, Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë me qendër në Hagë që përfaqëson gjykatën e nivelit të lar
Spektakël fshekzjarresh dhe festivale, si e festuan amerikanët Ditën e Pavarësisë (VIDEO) Amerikanët festuan festën e pavarësisë me parada madhështore, konkurse për ngrënien e hot dog-ëve dhe hedhjen e fishekzj
Kim Joung Un: Testi, dhuratë në 241 vjetorin e pavarësisë për “bastardët amerikanë” Lideri i vendit më të izoluar në botë, Kim Jong Un është shprehur para mediave vendase, se raketa balistike ndërkontinen
Thaçi uron popullin amerikan 4 Korriku shënon ditën e shpalljes së pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga Britania e Madhe, në vitin 177
SHBA feston përvjetorin e shpalljes së pavarësisë (FOTO LAJM) 4 Korriku shënon ditën e shpalljes së pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga Britania e Madhe, në vitin 177
Skocia shtyn ligjin për referendumin e pavarësisë ndaj Britanisë Kryeministrja e Skocisë, Nicola Sturgeone ka shtyrë sot diskutimin e ligjit me të cilin do të kërkohej referendum i ri p
Rama zbulon “sekretin”: Stërgjyshi im ngriti flamurin e Pavarësisë Kryeministri Edi Rama zhvilloi takimin e Radhës në qytetin bregdetar të Durrësit. Rama tha se është shumë i emocionuar,
Mali i Zi shënon sot 11 vjetorin e pavarësisë Mali i Zi shënon sot 11-vjetorin e e pavarësisë me anë të referendumit. Me këtë referendum u shënua fundi i krijesës së
Izraeli merr një "dhuratë të keqe" ditën e pavarësisë Bordi ekzekutiv i UNESCO-s ka miratuar një rezolutë të re që kritikon veprimet e Izraelit në Jerusalemin e pushtuar dhe
Senati i Spanjës refuzon njohjen pavarësisë së Kosovës Senati i Spanjës ka refuzuar njohjen e pvarësisë së Kosovës si shtet të pavarur dhe ta mbështesë atë në Organizatën e Ko
Mustafa: Sulmet e NATO-s i hapën rrugën pavarësisë së Kosovës Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në 18 vjetorin e sulmeve të NATO-s ndaj caqeve serbe, tha se ishin pikërisht këto s
Mihajloviç: "Përparimtarët" e Vuçiçit nuk do e njohin Kosovën Zëvendëskryeministrja e Serbisë, Zorana Mihajloviç, njëherësh anëtare e kryesisë së Partisë Përparimtare Serbe, ka thënë
Ja si e menduam Kosovën pas çlirimit Kanë kaluar plot nëntë vite nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, ndërsa disa prej deputetëve të cilët ishin pjesë e leg
Rama dhe Mustafa homozhe tek varri i Ibrahim Rugovës Në kuadër të 9- vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, dy kryeministrat ai i Kosovës dhe ai i Shqipërisë, bënë homazhe në v