999 rezultate për

pavaresise

Vitin e ardhshëm Kosova mund të mbajë referendum për bashkim me Shqipërinë Nëse Kosova nuk e arrin qëllimin e saj për njohjen ndërkombëtare të pavarësisë deri në shkurt të vitit të ardhshëm, kur
Getoar Selimi suprizon për ditën e pavarsisë, sjell projektin e madh Reperi Getoar Selimi ka surprizuar publikun për 105 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Geasy dhe Skivi duket se pla
Urimi plot emocion i Metës për 105-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë (VIDEO) Presidenti i vendit, Ilir Meta ka zgjedhur t’a festojë pavarësinë e Shqipërisë në Medvegjë. Me anë të një videoje n
105-vjetori i pavarësisë, Trump mesazh të ndjerë për shqiptarët Dita e sotme është ditë feste për popullin shqiptar. Sot është 105 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë në Vl
Sot, 105-vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë Shqipëria feston sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Më 28 Nëntor të vitit 1912, Ismail Qemali dhe udhëheqës
28 Nëntori - 105 vjet shtet Gjithë shqiptarët sot festojnë 105 vjetorin e Ditës së Pavarësisë – 28 Nëntorit. Më 28 nëntor 1912, Ismail Qemali dhe
Sekretari amerikan i shtetit, mesazh Shqipërisë me rastin e 105 vjetorit të Pavarësisë Me rastin e 105 vjetorit të Pavarësisë edhe sekretari amerikan i Shtetit Rex W. Tillerson, ka uruar Shqiperinë dhe refor
Letra shqiptare drejtuar kryeministrit francez : “Shqipëria nuk mund të pranojë cënimin e pavarësisë ” Gazeta franceze, “Le Petit Parisien”, ka botuar, të hënën e 19 janarit 1920, në faqen n°3, letrën e delegacionit shqipta
Veseli: 105 vjetori i pavarësisë i gjen shqiptarët si komb më të fortë se kurrë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka marrë pjesë në pritjen e Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, për nder të
E frikshme! Miss Albania nuk di as datën e shpalljes së Pavarësisë (VIDEO) Askush nuk kërkon mendim për historinë e vendit nga një marangoz, por është e sigurt se edhe ai, nëse është shqiptar apo
Nacionalistët në Poloni marshojnë me slogane raciste: "Vdekje armiqve të atdheut" Nacionalistët kanë shfrytëzuar sot ditën e Pavarësisë së Poloninë, për të marshuar në rrugët e Varshavës me flamujt në d
Kryeministri spanjoll viziton për herë të parë Katalunjën pas shpalljes së pavarësisë Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, u ka bërë thirrje banorëve të Katalunjës, që të mos votojnë për separatistët në z
Protesta në Barcelonë, kërkohet lirimi i qeveritarëve të arrestuar Mijëra përkrahës të pavarësisë së Katalonjës, janë mbledhur sot në qendër të qytetit të Barcelonës, duke kërkuar lirim e
Diplomati evropian trondit Kosovën: Njohja e pavarësisë nuk është e pakthyeshme Pranimi i shteteve sipas të Drejtës Ndërkombëtare paraqet një akt politik dhe si i tillë nuk ka edhe ndonjë ndalesë për
Puigdemont mohon të jetë larguar për të këruar azil Presidenti i shkarkuar Katalonjës, Carles Puigdemont mohon të ketë udhëtuar për azil. Ai është shfaqur në publik në B
Kryeministria reagon pas raportimeve se një shtet tërhoqi njohjen e pavarësisë Qeveria e Kosovës i ka përgënjeshtruar deklaratat e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, sipas të cilit, Republ
Spanja hedh poshtë deklaratën e pavarësisë së Katalonjës Gjykata Kushtetuese e Spanjës ka hedhur poshtë deklaratën e pavarësisë së Katalonjës, të shpallur nga qeveria e rajonit
Edhe shtete të tjera do të tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën Marko Gjuriq ka thënë sot se është një lajm i madh se Surinami tërhoqi vendimin e saj për t
E megjithatë shteti latin ka tërhequr njohjen për Kosovën (DOKUMENT) Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq gjatë konferencës “urgjente” ku ka folur për vendimin e autoriteteve të Surinam
E FUNDIT/ Një shtet tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës Zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç tha se Surinami tërhoqi vendimin e tij për të njohur pava