999 rezultate për

paulo

Pato-Show, tripletë me Sao Paulon (VIDEO) Sau Paulo vazhdon të qëndrojë në krye të Grupit A në Kampionatin Paulista në Brazil falë fitores 4-2 ndaj Capivariano, n
CR7: Bento nuk u shkarkua për shkakun tim Cristiano Ronaldo ka mohuar sugjerimet se ai ka ndikuar në shkarkimin e Paulo Bentos si trajner i Portugalisë. Pas hu
Shënon Sao Paulo, tifozi përplas keq fytyrën (VIDEO) Kur shënon Souza, një prej katër golave të Sao Paulos në ndeshjen ndaj Botafogos, gëzimi në shkallët e stadiumit është s
Dush të ftohtë edhe për Kaka (VIDEO) Vazhdon dushi i ftohtë për yjet e futbollit. Pas brazilianëve të tjerë David Luiz dhe Dani Alves edhe Ricardo Kaka u bë
Barça ultimatum Sao Paulos për Douglas (VIDEO) Barcelona do të mbyllë sa më shpejt tratativat për Douglas, futbollistin e Sao Paulos që ka superuar Juan Cuadradon përs
Pato refuzon Interin: I lumtur te Sao Paulo I intervistuar pas ndeshjes kundër Bragantino, sulmuesi i Sao Paulos Alexandre Pato ka folur edhe për të ardhmen e tij.
Kaka prezantohet para 20 mijë tifozëve të Sao Paolo (FOTO) Ish-futbollisti i Milanit, Kaka, ka shprehur kënaqësinë e tij pas prezantimit te Sao Paulo, ku do të qëndrojë si i huazu
Kaka prezantohet para 20 mijë tifozëve të Sao Paolo Ish-futbollisti i Milanit, Kaka, ka shprehur kënaqësinë e tij pas prezantimit te Sao Paulo, ku do të qëndrojë si i huazu
Kaka te Sao Paulo si huazim nga City Kaka do të kthehet te ish-klubi i tij Sau Paulo për gjashtë muaj, para se të kalojë te klubi nga MLS, Orlando City. Lajm
E kryer! Kaka te Sao Paulo për 6 muaj Për rikthimin e Kaka në Brazil mungojnë vetëm detajet. Nesër, takimi mes babait të brazilianit Bosco Leite me Administra
Bento: S'jam çmendur që të jap dorëheqjen Tekniku i Portugalisë Paulo Bento pranon dështimin në Kupën e Botës "Brazil 2014", ku skuadra e drejtuar u eleminua që n
Brazil-Kroaci, Lovren: Arbitrim skandaloz! Mbrojtësi i Kroacisë, Dejan Lovren nuk i kursen aspak kritikat ndaj arbitrit Yuichi Nishimura. Ballkanasit u mposhtën 3-
Januzaj dhe Belgjika, nisja dhe mbërritja në Brazil (FOTO-VIDEO) Ajo është një prej kombëtareve më interesante dhe që pritet të jetë surpriza e "Brazil 2014". Belgjika ndodhet tashmë në
Bento: Cristiano kundër Gjermanisë? S'e di Për të tretën ditë rresht, Cristiano Ronaldo vijoi stërvitjen bashkë me skuadrën duke lënë plotësisht pas dëmtimin e pës
Kaka drejt largimit Rikardo Kaka është shumë pranë divorcit me Milanin. Mesfushori brazialian, po sdudion me shumë serioziatet mundësinë e t
Kaka-Milan, divorci shumë pranë Ricardo Kaka është shumë pranë divorcit me Milanin. Mesfushori brazilian, po studion me shumë seriozitet mundësinë e tra
Paulo Coelho: Ronaldo, një idiot! Është padyshim një ndër penat më të admiruara të letërsisë botërore, inspirues i miliona njerëzve në mbarë globin me lib
Sao Paulo përfshihet nga vala më e nxehtë e 71 viteve të fundit Në një kohë kur Serbia, Sllovenia dhe shumë vende të tjera të Evropës po vuajnë nga dimri i ftohtë, banorët në Sao Paulo
Vinçi, shkaku i rrëzimit të një pjese të stadiumit “Sao Paulo” Tragjedia në stadiumin e “Sao Paulos” ku humbën jetën dy punëtorë ka ardhur si pasojë e rrëzimit të vinçit të instaluar
Portieri brazilian 1106 ndeshje për Sao Paulon, arrin rekordin e Peles Rozherio Seni ka barazuar një rekord të madh. Portieri i shquar brazilian i përngjau të madhit Pele, pasi ia doli të lua