999 rezultate për

patriarku

Prifti grek i Beratit: Kosova është Jerusalemi serb Përveç patriarkut serb Irinej, Kosovën Jerusalem të serbëve e konsiderojnë edhe udhëheqësit grekë të kishës ortodokse sh
U bekua patriarku serb, Irinej (UPDATE) Ka përfunduar ceremonia e bekimit të patriarkut të ri të Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë, Irinej, ku i pranish
Boris Tadiç në inagurimin e patriarkut Irinej Presidenti Boris Tadiç do të jetë i vetmi zyrtar serb që do të marrë pjesë në ceremoninë e inagurimit të patriarkut serb
Patriarku Irinej viziton Patrikanen e Pejes Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, i shoqëruar nga ministri për Kosovën në qeverin&eum
Patriarku i ri me ide te vjetra nga Valon KurtishiU zgjodh me shumë bujë dhe në traditën tipike orientale bizantine patriarku i ri i
Patriarku Irinej harron detyrat e Kishes, jep premtime per Kosoven Patriarku i ri i Kishës ortodokse serbe ka marrë postin në një ceremoni në Beograd duke premtua
MAQEDONI, Buckovski, takim me autoritetet turke dhe patriarkun ortodoks, Vartollomeun ANKARA - Kryeministri i Maqedonise Vllado Buckovski sot ne Ankara duhet te realizoje takime me autoritetet turke, si dhe