999 rezultate për

patriarku

Irinej: Rusia të na ndihmojë të ruajmë Kosovën Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej, ka thënë se “Kosova është Jerusalemi serb dhe toka amë dhe e shenjtë se
Patriarku rus: Anti-krishti ka zbritur në tokë dhe po na kontrollon Patriarku i Rusisë Kiril ka dhënë një paralajmërim të fortë duke thënë se tashmë Antikrishti ka zbritur në tokë dhe po k
Para Krishlindjeve ortodokse Irinej shpif për shqiptarët Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej gjatë një interviste sot tha “Zgjerimi i Shqipërisë në kurriz të Serbisë
Kisha Ortodokse Ruse ndërpret lidhjet me Konstandinopolin Kisha Ortodokse Ruse ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Patriarkanën e Konstandinopojës, e cila ka autoritet mbi 3
Vuçiç sulmon priftin, thotë se u kthye në kosovar Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka vizituar sot Patriarkun e Kishës Ortodokse të Serbisë Irinej. Ai ka thënë se at
Forcat speciale ruse zbarkojnë në Tiranë për të mbrojtur Patriarkun Aleksander Ditën e sotme në Tiranë pritet të ketë masa të shtuara sigurie për shkak të mbërritjes në një vizitë zyrtare të Patriark
Patriarku i Rusisë vjen në Shqipëri, specialet rusë blindojnë Tiranën Patriarku i Moskës dhe i gjithë Rusisë, Kirill, pritet të zbresë në aeroportin e Rinasit, ditën e shtunë nën masa të for
Patriarku i Rusisë për herë të parë vizitë në Shqipëri Patriarku rus, Kiril do të vijë për një vizitë zyrtare në Shqipëri. Vizita e tij pritet të zhvillohet nga 28-30 pril
Irinejit i pëlqen “epiteti” Patrikana e Pejës për KOS-in Patriarku serb Irinej ka thënë se përkrah idenë që emrit zyrtar Kisha Ortodokse Serbe t’i shtohet “epiteti” Patrikana e
Patriarku Irinej reagon për herë të parë ndaj vrasjes së Ivanovic Patriarku Irinej në një intervistë televizive ka folur rreth vrasjes së Oliver Ivanovicit gjatë ditës së djeshme para zy
Irinej: Kurrë nuk e falim Kosovën Patriarku serb Irinej ka deklaruar se Kisha Ortodokse Serbe (KOS) nuk mund ta imagjinojë Serbinë pa Kosovën dhe ka poros
Paralajmërimi i patriarkut rus: Po lëvizim drejt fundit! Në një fjalim publik në katedralen kryesore të Moskës, Patriarku Kirill tha se shenjat nga Libri i Zbulesës tani janë të
Kisha serbe ndalon festën e Maqedonisë në manastirin "Prohor Pçinski" Patriarku Irinej dhe Kisha Ortodokse e Serbisë e kanë hedhur poshtë kërkesën e kryeministrit Zoran Zaev dhe kanë ndaluar
Patriarku serb Irinej u bën thirrje serbëve të mos i shesin tokat në Kosovë Patriarku serb Irinej u ka bërë thirrje sot serbëve në Kosovë të mos i shesin tokat meqë kjo tokë është e larë me gjakun
Ivanov në Moskë, çfarë do të flasë me Putinin? Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ndodhet sot në Moskë në njv vizitë zyrtare, ku pritet të takohet me homologune e
Patriarku Irinej flet për Shqipërinë Etnike: Nuk realizohet kurrë Partiaku i Kishës Ortodokse Serbe Irinej ka komentuar deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës dhe atë të pres
Patriarku rus fajëson intelektualët për krime kundër vendit Patriarku ortodoks rus, Kirill ka fajësuar intelektualët e vendit për të gjitha fatkeqësitë që e kanë goditur Rusinë në
Patriarku Irinej: Mos e bëj Zot ta dërgojmë ushtrinë në Kosovë (FOTO LAJM) Patriarku serb, Irinej, ka dalë kundër deklaratave të presidentit serb, Tomislav Nikoliç, i cili ka shprehur gatishmërin
Patriarku serb Irinej sheh "ëndrra": Kosova është "djepi" ynë Provokimeve e serbëve ndaj Kosovës nuk kanë të ndalur. Përveç provokimeve nga politikanët serbë nga Beogradi, së fundmi
Patriarku rus mbërrin në Greqi, ja çfarë i thuhet për çështjen e Maqedonisë Patriarku rus Kirili ka mbërritur në Selanik ku u prit nga ana e zëvendës/ministrit grek për Punët e Jashtme Ioannis Ama