999 rezultate për

pasaporte

Ja kush do ta marrë pasaportën diplomatike te Kombëtarja Kombëtarja shqiptare do të mbërrijë në Tiranë pasditen e sotme pas përfaqësimit dinjitoz në Euro 2016 dhe përveç pritjes
Dren Abazi merr nënshtetësinë shqiptare (FOTO LAJM) Këngëtari nga Kosova, Dren Abazi, ka thënë se ka marrë nënshtetësinë shqiptare, dhe se do të pajisej shumë shpejt me pas
Talenti i Vardarit "vishet" kuqezi Jasir Asani mund të quhet zyrtarisht lojtar i Kombëtares shqiptare. Talenti i lindur në Shkup dhe që gjatë këtij sezoni
Ja vendet që mund të punohet me pasaportë maqedonase Lajmi i mirë për qytetarët e Maqedonisë është se ata pa pasaportë bullgare mund të punojnë në Norvegji, Suedi dhe Gjerma
Ja si u përgjigjet KSHZ Spasovskit dhe organizatave joqeveritare Komisioni shtetëror zgjedhor iu është përgjigjur organizatave joqeveritare të cilët punën e tyre e vlerësuan si jo trans
Ja pasaporta greke që përdorte Arben Frroku në Hollandë Arben Frroku në Hollandë është paraqitur përpara autoriteteve me një pasaportë false me emër grek, si Renato Tsepas.
Kosovarët të dytët pas gjermanëve, në marrjen e pasaportës zvicerane Gjatë vitit 2015 në Kantonin Aargau ka pasur rritje të madhe të numrit të të huajve që kanë fituar shtetësinë zvicerane.
Ylli i Bayernit harron pasaportën, ndeshjen ndaj Benficës e shikon nga TV Mehdi Benatia nuk ka mundur të udhëtojë drejtë Portugalisë me Bayern Munichun pasi ka harruar pasaportën në shtëpi.
Kaçe: Me Gashin s’flas dot, shqipja e tij si arabisht (VIDEO) Ergys Kaçe tregoi në dy takimet miqësore të kuqezinjve se është një nga futbollistët që mund të zërë vend pa frikë në fo
Ja çfarë thotë Gent Strazimiri për akuzën e "armëmbajtjes pa leje" Deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri ka reaguar pas lajmit se nuk e kishte dorëzuar në polici armën që kishte
Pas zgjedhjes së Thaçit president qytetari gris pasaportën e Kosovës (VIDEO) Pas zgjedhjes së Hashim Thacit si president i vendit një qytetar ka vendosur të heqë dorë nga nënshtetësia e Kosovës.
Pandeli Majko kërkon pasaportën e Kosovës Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, në emisionin "Top Story" në Top Channel, ka bërë të ditur se ka aplikuar p
Prangosen dy persona për falsifikim dokumentash Një femër dhe një mashkull në zona të ndryshme të Kosovës janë arrestuar për shkak të falsifikimit të dokumenteve. Po
I kërkojnë pasaportën për të shkuar në Kosovë, ja irritimi i Shakohoxhës (FOTO) Komentatori me i famshem sportiv shqiptar, Dritan Shakohoxha, ka reaguar ne rrjetet sociale pas kontrollit ne doganen me
Getoari krenohet me pasaportën shqiptare (FOTO LAJM) Getoar Selimi ka postuar në Instagram pasaportën shqiptare të marrë nga presidenti Nishani, teksa e tregon me plot krena
Berisha kërkon pasaportë Besart Berisha kërkon pasaportën australiane. Sulmuesi atë shqiptare, synon të pajiset edhe me atë të vendit ku luan pre
Skandali me pasaportat e fëmijëve, dhjetëra emigrantë bllokohen në Port Pas përfundimit të festave dhjetëra emigrantë janë detyruar të përballen në portin e Durrësit me gabimin teknik ne pasap
Aktori Sojli detyrohet të ndajë vajzat në aeroport: Edi Drama këtë do të ma paguash shtrenjtë Shkurtimi i afatit të vlefshmërisë së pasaportave të fëmijëve të lëshuara gjatë vitit 2009, nga 10 vjet sa shkruan në pa
Pasaporta e Samuel Zbogar rrugëve të Prishtinës, i "refuzohet" viza (FOTO LAJM) Në Prishtinë, kudo që të ecësh sonte mund të shohësh ‘pasaportën’ e përfaqësuesit të Bashkimit Evropian në Kosovë, Samue
Ja vendet më pasaportën më të vlefshme, Shqipëria më të dobtën "Passportindex ka bërë një renditje të pasaportave në botë, duke marrë parasysh në sa vende mund të udhëtojnë pa viza.