999 rezultate për

pasaporte

Goranët dhe gollobordasit, dyndje në ambasadë për pasaportën bullgare Goranët në Kukës, gollobordasit në zonën e Bulqizës dhe Prespa e Vogël në Korçë, tani e tutje, do të njihen si pakicë ko
I dhanë pasaportë të kërkuarit, pezullohen dy policët në Elbasan Strukturat e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave (SHÇBA) Elbasan në bashkëpunim me Prokurorinë, pas një heti
Nëse u përgjigjeni saktë këtyre pyetjeve, ju merrni pasaportën amerikane Doni të shkoni në Amerikë dhe as Lotaria Amerikane nuk ju ka shërbyer akoma? Atëher ju njohim me 6 pyetje që ju mund
Këto janë pashaportat më të fuqishme në botë Një studim nga Irlanda në lidhje me pashaportat që ofrojnë më shumë liri për qytetarët në botë erdhi në këtë përfundim:
Pasaporta e kohës së Zogut: Shqiptari është vëllai yt Kureshtja na shtyn ta shohim me detaje këtë pasaportë të vjetër të Mbretërisë së Shqipërisë. Shumë ndryshe nga pasap
Nëse i dini përgjigjet e këtyre pyetjeve, fitoni menjëherë pasaportën amerikane Vitin e kaluar, pothuajse 730,000 njerëz u natyralizuan në qytetarë amerikanë, vetëm duke u përgjigjur saktë në minimumi
Revoltohet aktori shqiptar: Grekët ma flakën pasaportën si letër higjenike Tensionet mes shtetasve Greqi-Shqipëri vazhdojnë të jenë akoma serioze. Një aktor shqiptar, Amos Zaharia, vëllai i p
Shpendi hyri në Itali pasaportë të Shqip♪7risë Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti që po mbahet nga mbrëmë në Aeroportin e Milanos nga Policia italiane ka n
A e dini se përse s'duhet të qeshni në foton e pasaportës? Të gjithëve na ka ndodhur që kur e kemi treguar kartën tonë të identitetit, apo pasaportën para miqve ta fshehim fotogra
Apeli i refuzon ankesën, mbetet pa pasaportë Temelko Gjykata e Apelit e ka refuzuar ankesën e Edmond Temelko, kryetar i komunës Pustec në Shqipëri, i akuzuar në rastin ”Tita
Nuk ka paraburgim për Llatasin dhe Peshevskin Gjykata e Apelit ka refuzuar paraburgimet e PSP-së për kryeredaktorin e TV “Sitel”, Dragan Pavlloviq Llatas dhe ish zëv
RRËFIMET/ Si po bullgarizohen shqiptarët për një pasaportë Arman Kadriu ka emrin shqiptar, por ky fëmijë 12 vjecar e konsideron veten bullgar. ”Nuk dua të qëndroj këtu te ruaj lop
Njihuni me 17 vendet ku mund të "blesh" një pasaportë Krahas shpenzimeve të luksit, si jahtet, avionët privatë, etj., të pasurit po priren gjithmonë e më shumë të shpenzojnë
Ja sa kushton blerja e një pasaporte në vende të ndryshme të botës Pasaporta dhe blerja e nënshtetësisë ka filluar të përhapet me shpejtësi, prandaj është bërë e ditur se sa kushton një p
Kjo është arsyeja se përse mbretëresha e Anglisë nuk ka pasaportë Sipas ligjit britanik mbretëresha nuk ka nevojë për pasaporte sepse është ajo vetë që i lëshon ato. Në faqen e parë t
Me pasaportën e Maqedonisë mund të udhëtohet pa viza në 108 shtete Sipas indeksit të pasaportës, liri më të madhe për udhëtime nëpër botë kanë gjermanët dhe banorët e Singaurit, të cilët
Arrestohet në Aeroportin e Prishtinës pasi i'u gjet pasaporte false Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, i cili ka prezantuar një pasaportë
Zvicra ofertë shqiptarëve të Kosovës, ja çfarë duhet të bëni për të marrë pasaportën Kryebashkiakja e Cyrihut, Corine Mauch, u ka bërë apel të huajve që të konkurrojnë për të fituar pasaportën zvicerane.
Qytetarët e Kosovës, të tretët për marrjen e pasaportës gjermane Gjatë vitit të kaluar në Nordrhein-Westfalen, kanë marrë pasaportën gjermane 27.027 të huaj. Kjo shifër është për 1.7 pë
Ekzekutimi në mes të Vlorës, babai i Elidon Mehmetit nxjerr zbuluar policinë Familjarët e Elidon Mehmetit, i cili u vra gjatë një atentati në qytetin e Vlorës, më 9 prill, mohojnë që djali i tyre t