999 rezultate për

pasaporte

Peshqesh nga Gjiknuri, tashmë aboneja do t'i ngjajë pasaportës (FOTO LAJM) Çuditë nuk kanë fund në Shqipëri, ku ministri dhe bashki vihen në dispozion të oligarkëve që blejnë ligje, VKM apo udhëz
Ja si mund të blini pasaportë britanike (FOTO LAJM) Një investigim i Daily Mail ka zbuluar se nga një faqe e facebook janë shitur pasaporta false britanike për tre vjet re
Mori pasaportë izraelite, presidentin e Chelsean nuk e lejojnë të futet në Angli Roman Abramoviçit nuk iu rinovua viza, pasi i kishte skaduar në muajin prill, dhe pronari i Chelseat mori nënshtetësi dh
Me pasaportën e Maqedonisë mund të udhëtohet në 125 vende të botës Me pasaportën e Maqedonisë pa viza mund të udhëtohet në 125 vende të botës, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga rajoni
Mirëmbajtësi bëhet konsull nderi i Kosovës, insiston për pasaportë diplomatike Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur konsull nderi në Konfederatën e Zvicrës një mirëmbajtës shkollash. Arsen Sh
E rrallë, lezhjanin e bëjnë me djalë tjetër dhe e fusin në sherr me familjen Në Fiks Fare u ankua Preng Gjikolaj nga Lezha i cili ishte akuzuar për mashtrim dhe i ishin bllokuar si prova pasaporta
Albin Kurti nuk hyri në Bosnje-Hercegovinë me pasaportë të Kosovës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ditë më parë ai ka qëndruar në vizitë zyrtare Bosnje dhe Hercegovinës(BH).
Këtë pasaportë e kanë vetëm 500 persona Pasaportat janë ato që na japin mundësinë të udhëtojmë nga një vend në tjetrin. Disa prej tyra ama, kanë pak më shumë li
Kishte probleme me pasaportën, futbollisti kthehet në Shqipëri Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Jahmir Hyka, është rikthyer në Tiranë, për shkak të dokumentacioneve të tij. Futb
Kim Jong-un me pasaportë braziliane për të marrë vizë në shtetet perëndimore Agjencia e lajmeve “Reuters” ka publikuar një fotografi të pasaportës, e cila thuhet se është e liderit të Koresë së Ver
I bllokuan pasaportën, reagon për herë të parë kryebashkiaku i PDIU-së Ps bllokimit të pasaportës si dhe vendimin të gjykatës së Kavajës për masën e sigurisë detyrim paraqitje ka ardhur edhe
Gykata i bllokoi pasaportën, për çfarë akuzohet kryebashkiaku i PDIU-së Abuzimet me pronat kanë bërë pjesë të hetimeve edhe kryetarin e Bashkisë së Rrogozhinës, Beqir Nuredinin. Atij i ësht
Gjykata i bllokon pasaportën kryebashkiakut të PDIU-së Abuzimi me pronat i ka kushtuar shumë 4 zyrtarëve në Kavajë e Rrogozhinë. Nga raportimet e para mësohet se katër per
Një fotografi para shumë vitesh me një radikal i kushtoi shqiptarit, nuk e merr pasaportën në Zvicër Kërkesën për të marrë pasaportën zvicerane, për vete, bashkëshorten dhe dy fëmijët, imami i njohur nga Maqedonia Bekim A
Shkon nga Shqipëria në Gjilan për të shitur pasaporta falco Në fshatin Bresalc të Gjilanit është arrestuar një i dyshuar shtas i Republikës së Shqipërisë, pasi që i njëjti gjatë ko
Dialekti i Kosovës e zbulon shqiptarin me pasaportë të Shqipërisë Policia e Shqipërisë ua ka dorëzuar autoriteteve kosovare të policisë në pikë-kalimin kufitar Morin-Vërmicë, shtetasin A
Nëse doni pasaportë të Zvicrës duhet të plotësoni këtë kusht qesharak Dy vjet më parë, një rast shkaktoi një tronditje: dy vajza nuk morën nënshtetësinë zvicerane për shkak se refuzuan mësim
Shqiptarët e trojeve, në kor kundër Metës: Pse nuk na jep pasaportën e Shqipërisë? Ka shkaktuar mjaft jehonë në trojet shqiptare deklarata e disa muajve më parë e Presidentit Meta për të mos i dhënë pasa
Haradinaj jep detaje nga marrja e pasaportës së Shqipërisë Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë sot se pasaportën e Shqipërisë të cilën e ka marrë dje në Tiranë nuk do ta përdor
Haradinaj merr nënshtetësinë Shqiptare Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është pajisur sot me pasaportën e Republikës së Shqipërisë. “Vitin e kaluar