999 rezultate për

pasaporte

Zaev: Do të marr pasaportë në gjuhën shqipe Në intervistën e parë pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në vend, Kryeministri Zaev deklaroi se Ligji për gjuhët d
Dëshironi të jeni shtetas i BE? Kështu mund ta fitoni pasaportën e artë Komisioni Evropian ka kërkuar nga shtetet anëtare që të shtrëngojnë kontrollet në personat që nuk kanë nënshtetësi evrop
Hiqni mjekrën t'ju japim pasaportë, Taxhikistani merr vendimin drastik Autoritetet e Taxhikistanin po akuzohen se e kanë vënë në zbatim një fushatë të gjatë për refuzimin e pasaportave ndërko
Tahiri bie pre e lajmeve, thotë se do të dorëzojë edhe pasaportën e Shqipërisë Deputeti Labinot Tahiri premtoi që do ta dorëzojë edhe pasaportën e Shqipërisë dhe se nuk do të udhëtojë në Evropë deris
400 euro për dy vula të zonës Shengen, falsifikuesi i gris pasaportën qytetarit “Fiks fare” denoncoi me zë dhe figurë një person, i cili kundrejt 400-500 euro, arrinte të kalonte qytetarë të ndryshëm
Asnjë shqiptar me këtë pasaportë nuk do lejohet të dalë jashtë vendit në 3 muajt e fundit Çdo qytetar i Republikës së Shqipërisë që ka një pasaportë afati i së cilës mbaron brenda 3 muajve, duhet të aplikoje pë
Sapo u lirua, i "forti" i Shkodrës Lul Kulla pritet të prangoset sërish Lulzim Kulla (Ademi), i cili u lirua pak ditë më parë nga Gjykata e Gjirokastrës, ka shumë gjasa që në ditët në vijim të
Këtë pasaportë edhe Donald Trump e ka ëndërr ta ketë Thuhet se fuqia e një pasaporte matet me numrin e vendeve në të cilat mund të udhëtohet me të, pa aplikuar për viza.
Turku plotëson ëndrrën, bëhet shqiptar në moshën 90-vjeçare (VIDEO) Turku me origjinë shqiptare merr pasaportën shqiptare në moshën 90-vjeçare. Kjo është historia e Fikret Tevfik Oktay
Ministri hungarez pyetet si hyri brenda shtetit Gruevski Ministri i Hungarisë i Punëve të Jashtme, Petar Sijarto në pres konferencën e tij sot në mëngjes nuk u përgjigj edhe për
Këto janë tre mënyrat për të marrë pasaportë zviceriane Janë të shumtë shqiptarë që jetojnë në Zvicër dhe disponojnë pasaportën zvicerane, por ka dhe shumë të tjerë që presin t
Dëshiron një pasaportë të re, 17 vendet ku mund ta "blesh" Shumë prej biznesmenëve që operojnë në vende të ndryshme e kanë shumë të nevojshme një nënshtetësi tjetër që do jua leht
Vis Martinaj me pasaportë kosovare, cila është akuza e re për të Ervisaj Martinaj është një nga të plagosurit e atentatit të Bllokut mbrëmjen e 4 tetorit, ku mbeti i vrarë një person.
Zyrtare: Porteri i Manchester Cityt merr pasaportë kosovare (FOTO LAJM) Arijanet Murqi është padyshim gardiani i së ardhmes së Kombëtares së Kosovës. 19-vjeçari pjesë e klubit të Mançester
Mavraj tregon të vërtetën e pasaportës greke Pak ditë më parë lojtari i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj përfundoi në qendër të kritikave pas lajmit se ai ishte p
Mërgim Mavraj merr pasaportë greke (FOTO LAJM) Mërgim Mavraj është grek. Zyrtarisht, me letra e kemi fjalën. Ose të paktën këtë ka lënë të kuptohet mbrojtësi i Kombëta
Deklarata e fortë e Stresit: Kam kaluar në Mal të Zi me pasaportën e mikut tim Telashet për këngëtarin Arkimed Lushaj, apo siç njihet nga të gjithë me emrin e artit “Stresi”, duket se nuk kanë të sos
Do të habiteni! Shihni fotot e pasaportave të VIP-ave shqiptar (FOTO LAJM) Për shumë prej nesh foto e pasaportës është një ndër më të shëmtuarat që kemi bërë. Kjo pasi aty nuk ka filtra, nuk
Fotoja e pasaportës tuaj është "turpëruese", shikoni si ka dalë Lori Hoxha Fotot që na përfaqesojnë në dokumentat zyrtare ndodh që shpesh të jenë ndër më të këqiat të ralizuara në jetën tuaj.
Kur të liberalizohen vizat nuk mund të udhëtoni me pasaportën që keni Pas rekomandimit pozitiv nga Komisioni Evropian (KE), i cili vlerësoi përmes raportit se Kosova i ka përmbushur të gjith