999 rezultate për

pasaporte

Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm, detaji me pasaportat kur aplikoni për Lotarinë Nëse jeni një nga aplikuesit për Lotarinë Amerikane, ambasada ka nxjerrë një njoftim të ri, pak ditë pas nisjes së aplik
Tentoi të hynte në Gjermani me pasaportën e vëllait, kapet i riu shqiptar Një shqiptar është kthyer nga Policia Federale e Gjermanisë ka arrestuar një shqiptar dhe e ka kthyer mbrapsht në Austr
PD shton provat kundër Kajmakut: Numri i pasaportës është i pakontestueshëm (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka publikuar sot një tjetër provë, ku mbështet akuzat e saj për kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun
Tentoi të hynte në Shqipëri me pasaportë franceze false, arrestohet i riu Ndalohet nga policia kufitare në aeroportin “Nënë Tereza”, një person i kapur me pasaportë false. Pasditen e kësaj të en
Si ndodhi që u ndalua hyrja me pasaportë të Serbisë në Kosovë Ditë më parë mediet serbe kanë raportuar, se Drejtoria e Policisë Kufitare të Kosovës ka marrë vendim pa miratimin e Min
E padëgjuar më parë: Refuzojnë ti japin pasaportë për shkak të mbiemrit të turpshëm (FOTO LAJM) Një burrë nga Cornëall nuk është në gjendje të largohet nga Mbretëria e Bashkuar pasi emri i tij konsiderohet shumë i pa
Instruktori shqiptar i S.W.A.T: Dua pasaportën e Shqipërisë (FOTO LAJM) Në të gjithë botën numërohen 10 instruktorë policie të nivelit të 8 në Commando Krav Maga të Izraelit dhe njëri prej tyr
Rekord në Ballkan: 390 mijë shqiptarë kanë marrë një pasaportë të BE (FOTO LAJM) Dikur ata ishin thjesht emigrantë. Tashmë shumë prej të ikurve në fillim të viteve ’90, apo dhe më pas, janë bërë qyteta
KUSHTET/ Kështu mund të bëni tuaj pasaportën zvicerane Shqiptarët ndodhen kudo anë e mbanë bptës. Të shumë janë edhe ata shqiptarë që jetojnë në Zvicër dhe disponojnë pasaport
Ju mbaron pasaporta në fundvit, kështu duhet të veproni Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dhënë ditën e sotme një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata persona pasapor
Që prej 2011, rreth 200 mijë shqiptarë kanë marrë pasaportën greke Shqipëria është një nga vendet e cila ka një numër të lartë të emigracionit të popullsisë, të cilët largohen në drejtim
Në sa shtete udhëtohet pa viza me pasaportën e Maqedonisë Qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund të vizitojnë pa viza 123 vende të botës, tregon raporti për vitin 2019 i konsultës
Historia e Gertit, u nis me pasaportë për te dentisti por nuk u kthye më (VIDEO) Ishte pasditja e së mërkurës së 22 majit kur Gert Sheqi, doli nga banesa e tij në zonën e "Don Boskos" dhe nuk është kt
Ledina Çelo braktis pasaportën shqiptare, ja me cilën nënshtetësi e ndërroi Këngëtarja e mirënjohur Ledina Çelo ka hequr dorë nga nënshtetësia shqiptare. Mësohet se ajo ka vendosur të marrë nënsht
U kap në Kakavijë, kush është vrasësi serial nga Ukraina Mbrëmjen e djeshme në Kakavijë u arrestua një shtetas i huaj i cili dyshohet se ishte një vrasës serial. Ditën e sotm
Nga mesnata maqedonsit në Greqi do të hyjnë vetëm me pasaportë Fletat e bardha, në të cilat deri dje policët kufitar të Greqisë kanë vendosur vula për hyrje të qytetarëve të Maqedonis
Gruaja që iu bashkua terroristëve nuk pranohet në SHBA Një grua që la Alabaman për t’u bashkuar me grupin terrorist – ISIS në Siri, nuk është qytetare e SHBA-së. Duke qenë
Në këtë shtet bëhesh me pasaportë BE-je po të investosh Atij që investon 250 mijë euro për nëj imobilie në Greqi i hapet porta për në Bashkimin Europian. Biznesi me “Golden Vis
Talenti i Dortmund vonon skuadrën në aeroport nga emocionet Borussia e Dortmund është nisur ditën e sotme për në Londër ku do të zhvillojë ndeshjen ndaj "Spurs", shkruan Albeu.com.
Arratisja e Madhe, sa persona lanë pasaportën shqiptare vetëm në janar Ritmet e larta të emigracionit të vendit po tkurrin ndjeshëm numrin e popullsisë krahas numrit gjithnjë edhe më të vogël