999 rezultate për

pasaporte

Kombëtarja, 4 kosovarë marrin pasaportën shqiptare (FOTO LAJM) Kombëtarja shqiptare është "mbipopulluar" prej futbollistëve nga Kosova. Karvanit të tyre mund t’i bashkohet edhe Lirido
Majlinda: Më refuzuan dy herë pasaportën shqiptare, në të tretën e mora me mik Edhe Majlinda Kelmendi, vajza që bëri krenarë të gjithë shqiptarët duke u shpallur kampione bote në xhudo, nuk ka rritur
Pasaportë diplomatike pa vlerë Më shumë se 600 zyrtarë kanë përfituar pasaportë diplomatike të Republikës së Kosovës. Brenda territorit të Kosovës ajo
Berisha pret pasaportën suedeze për Lazion E ardhmja e Etrit Berishës, do të vendoset menjëherë pas miqësores Shqipëri–Armeni, ku 25-vjeçari pritet të luajë titull
Shqiptarët, specialistë falsifikimesh Një pasaportë botërore e falsifikuar në Shqiperi dhe e bllokuar në një pikë kufitare. Nje pasaportë të tillë mund ta shp
Fadil Berisha merr pasaportën shqiptare Arsyeja e vizitës disa ditore javën e shkuar në Tiranë, e fotografit shqiptar që jeton në New York, Fadil Berisha, është
1500 kosovarë marrin pasaportat gjermane Në landin gjerman Baden Württemberg gjatë vitit të kaluar kanë marrë shtetësinë gjermane 16.400 të huaj nga 145 nacional
Gjendet kufoma e një personi në kufirin shqiptaro-grek Një kufomë e dekompozuar është gjetur në një ndërtesë në ndërtim në afërsi të kufirit, shqiptaro-grek. Policia bëri me d
Zëvendëskryeministri, me pasaportë të Serbisë në Rusi Slobodan Petroviq, zëvendëskryeministër dhe njëherësh ministër i Administratës dhe Pushtetit Lokal, gjatë 2012-s ka bërë
Arrestohet kosovari që falsifikoi pasaportën zvicerane Autoritet e Maqedonisë kanë arrestuar një qytetarë kosovarë gjatë kohës kur ai me pasaportë të falsifikuar zvicerane, po
Menduh Thaçi pa pasaportë biometrike Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi sot nuk e ka ushtruar të drejtën e tij të votimit pasi nuk ka poseduar pasaportë biometr
Menduh Thaçi nuk voton Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi nuk votoi në zgjedhjet lokale, sepse emri i tij nuk ishte në listën zgjedhore në vendvot
Valdet Rama përfundimisht Kuqezi Valdet Rama është lojtari më i ri i kombëtares shqiptare. Mesfushori i avancuar i Real Valladolid do të thirret për herë
United po rrit CR7-ën e ri (VIDEO) Manchester United po rrit brenda klubit Cristiano Ronaldon e ardhshëm. Bëhet fjalë për talentin 17-vjeçar belg të "Djajv
Pajisja me pasaportë, Demaçi: Berisha se mbajti fjalën, bëri fushatë Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi është shprehur i zhgënjyre nga deklara te kryeministrit Berisha i cili poho
Berisha tërhiqet nga ideja për të pajisur me pasaportë edhe shqiptarët e Kosovës Kryeministri Berisha duket se është tërhequr nga vendimi për të pajisur me pasaportë edhe shqiptarët e Kosovës. Kreu i q
Miller hyri në Shqipëri me pasaportë të skaduar Ish-ministri i jashtëm peruan Augusto Blacker Miller ka hyrë në Shqipëri nga SHBA-ja me numrin e pasaportës 4698977-PE,
Përfaqësuesit e LB, "pajisen" me pasaportë të Shqipërisë Përfaqësuesi i Ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Prishtinë Andi Xhoi zhvilloi të mërkurën një takim me një delega
Seferi i zhgënjyer nga refuzimi i pasaportës shqiptare Të jesh shqiptar, të fitosh titullin kampion i Europës në Boks në versionin WBO me flamurin kuqezi dhe të mos kesh pasap
Kjo foto nuk shkon për pasaportë Foshnja me zor mbante sytë hapur por prindërit ishin të vendosur ta dërgonin për të bërë fotografi për pasaportë pasi me