999 rezultate për

pasaportat

Hungaria dhe Letoni njohin pasaportat kosovare Hungaria dhe Letonia janë dy vendet e fundit që kanë njohur pasaportat e Republikës së Kosov&eu
Sllovakia e Rumania njohin pasaportat e Kosovës Sllovakia dhe Rumania, të dyja vende anëtare të BE-së dhe NATO-së, i kanë njohur pasaporta
Franca njeh pasaportat e reja te Kosoves Pasaportat e reja të Kosovës janë njohur edhe nga Franca. Që prej ditës së djeshme, pasapo
Çekia i njeh pasaportat e Republikës së Kosovës Republika e Çekisë ka vendosur që të njohë pasaportat e Republikës së Kosovës,
Greqia njeh pasaportat e Kosovës Ambasadori Moschopoulos ka njoftuar kryeministrin Hashim Thaçi se nga java e ardhshme qytetarët e Kosovë
Japonia njeh pasaportat e reja të Kosovës Ambasada e Japonisë në Vjenë dhe Zyra Ndërlidhëse japoneze në Prishtinë përmes n
Italia njeh zyrtarisht pasaportat e Republikës së Kosovës Edhe shteti i Italisë i ka njohur zyrtarisht pasaportat e Republikës së Kosovës. Kështu ka b&eu
Austria njeh pasaportat e reja të Kosovës Në një deklaratë të shpërndarë nga ambasada e Austrisë në Prishtinë pë
Turqia dhe Suedia njohin pasaportat e Kosovës Sipas njoftimit të Zyrës turke në Prishtinë, duke filluar nga dita e hënë më 11 gusht
Qeveria shqiptare përshëndet pasaportat e reja Qeveria shqiptare ka mbështetur sot lëshimin e pasaportave nga qeveria e Republikës së Kosovës.
Prishtinë, Zvicra njeh pasaportat e reja Ambasada e këtij vendi në Kosovë përmes një njoftimi zyrtar që ia dërgoi Ministris&eu
SHBA njeh zyrtarisht pasaportat e reja të Kosovës Në një deklaratë, qeveria amerikane ka bërë të ditur se pasaportat e reja me simbolet e Ko
Bosnja e Hercegovina nuk pranon pasaportat e Kosovës Qytetarët të cilët posedojnë pasaporta të reja të shtetit kosovar nuk do të lejohen t
Maqedonia njeh pasaportat e Republikës së Kosovës Maqedonia ka lejuar sot hyrjen e qytetarëve të Kosovës në Maqedoni me pasaporta të Republik&eum
Daçiç: Serbia nuk i njeh pasaportat e Kosovës Zëvendëskryeministri serb dhe ministri i Brendshëm, Ivica Daçiç tha sot në një de