999 rezultate për

pasaportat

Procesverbali i seancës kur ministrat e Ramës akuzonin Berishën për pasaportat biometrike Qeveria shqiptare vendosi sot që të vijojë kontratën me kompaninë koncensionare Sagem për prodhimin e kartave të identit
Shtohen elementët e sigurisë në pasaportat biometrike Kompania e prodhimit të kartave të identitetit dhe pasaportave shqiptare, "ALEAT" implementoi sot në sistem kontrollin e
Pasaporta e Kosovës është ndër më të pavlefshmet në botë "Henley & Partners" ka publikuar Indeksin e Kufizimeve të Vizave (Visa Restrictions) në nivel global. Ky indeks ka të bë
Greqia pranon vizat Shengen në pasaportat e Kosovës ​Greqia ka vendosur të pranojë vizat Shengen në pasaportat e shtetasve kosovar. Vendimi i shtetit grek do të nisë
Thirrja e MPB: Tërhiqni pasaportat, në të kundërt asgjesohen Ministria e Punëve të Brendshme njofton të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë aplikuar për dokumente identiteti në vitin
Pasaporta shqiptare në kohën e Mbretit Zog Pasaporta e shqiptarëve në kohën kur Shqipëria ishte Mbretëri, janë krejt të ndryshme nga pasaportat që dolën më vonë.
Toponimet, shtyhet afati për kalimin e emigrantëve Shtyhet deri në fund të shtatorit afati i hyrjes në Greqi të shqiptarëve, fëmijët e të cilëve kanë problem me shkrimin
Kosova me pasaporta më të sigurta në botë Kosova për vitin 2014 do të ketë pasaportat më të sigurta në botë. Këtë ka konstatuar kompania "Infineon" që merret me p
Kukësi, Nishani i jep pasaportat dy kosovarëve (FOTO LAJM) Kukësi nuk do të ketë problem për ndeshjen e kthimit të turit të tretë të Europa League që do të luhet më 8 gusht në Ukr
Braçe: Pasaportat e fëmijëve, "heqimi kryeministër" ka humbur Deputeti socialist Erion Braçe ka ngritur me shqetësim sot problemin e emigrantëve shqiptarë, të cilët këtë verë nuk mun
Ndryshon dizajni i pasaportave Pasaportat biometrike kanë ndryshuar dizajnin e tyre. Nga sot Ministria e Punëve të Brendshme ka filluar lëshimin e tyre
AK protestë: Grekët të mos prekin pasaportat shqiptare Aleanca Kuq e Zi zhvilloi sot një protestë përpara Ambasadës greke në Tiranë, në shenjë proteste për kthimet e shtetasve
Konfiskohen pasaportat e Limajt dhe të tjerëve Ndërsa trupi gjykues mori vendimin për të liruar nga arresti shtëpiak të dhjetë të pandehurit për rastin "Kleçka", kanë
1500 kosovarë marrin pasaportat gjermane Në landin gjerman Baden Württemberg gjatë vitit të kaluar kanë marrë shtetësinë gjermane 16.400 të huaj nga 145 nacional
Rumania njeh pasaportat e kosovare Rumania ka marrë vendim për njohjen e pasaportave kosovare. Në një postim të tij në rrjetin social Twitter, zëvendësmini
Ndryshojnë pasaportat e kartat e identitetit Nga janari i vitit 2015 kartat e identitetit dhe pasaportat biometrike ndërsa pritet edhe rritja e çmimit tyre përkatësi
Toponimet, emigrantët frikë të festojnë Pashkët në vendlindje Pashkët ortodokse po afrojnë, por emigrantët shqiptarë në Greqi kanë frikë të udhëtojnë drejt Atdheut për të festuar me
Sllovenët humbin betejën për pasaportat Gjykata e tenderëve i ka dhënë të hënën “dritën e gjelbër” kompanisë gjermane “Giesecke& Devrient”(G&D) në tenderin për
Rexhepi: Rasti me pasaportat më dëmtoi imazhin por nuk ndihem fajtor Bajram Rexhepi, Ministër i Punëve të Brendshme pranoi se afera korruptive e pasaportave i ka dëmtuar imazhin, por ka thë
Skandali me pasaportat, VV kërkon interpelancë me Bajram Rexhepin Lëvizja Vetëvendosje dorëzoi të hënën në Kryesinë e Kuvendit kërkesën për interpelancë me ministrin e Punëve të Brendshm