999 rezultate për

pasaportat

Gjuriç: Serbët e Kosovës nuk kanë nevojë për pasaporta kosovare Sipas drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, serbët që jetojnë në Kosovë nuk kanë nevojë pë
Avramopolus: Udhëtimi pa viza i vlefshëm vetëm për pasaportat e Kosovës Komisioneri për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos në një konferencë të përbashkët për med
Serbët e Kosovës: Hiqni vizat edhe nga pasaportat tona Organizata joqeveritare lokale “Aktiv” nga veriu i Kosovës u ka bërë thirrje përfaqësuesve serbë në institucionet e Koso
Pasaportat bullgare zbrazin fshatrat e Kukësit Bullgaria, vendi më i varfër i BE është kthyer në burim shprese për qindra banorë të komunitetit goran të Kukësit, të
Pse pasaportat janë me vetëm 4 ngjyra Pasaporta është çelësi i domosdoshëm për të hyrë në një vend tjetër. Jemi mësuar që pasaportat ti shikojmë vetëm në ngjy
Ministria e Brendshme apelon qytetarët të tërheqin pasaportat që kanë aplikuar në 2014 Ministria e Punëve të Brendshme u bën thirrje të gjithë shtetasve shqiptarë, brenda dhe jashtë territorit të vendit, që
Pasaportat më të fuqishme në botë Pasaportat më të fuqishme në botë kryesohen nga ato Britanike dhe Amerikane, pasi me to mund të shkosh pa patur nevojë p
Skandali me pasaportat e fëmijëve, dhjetëra emigrantë bllokohen në Port Pas përfundimit të festave dhjetëra emigrantë janë detyruar të përballen në portin e Durrësit me gabimin teknik ne pasap
Fluks udhëtarësh në port, probleme me pasaportat 10-vjeçare të fëmijëve Festat e funvitit kanë sjellë fluks të madh udhëtarësh në Portin e Durrësit. Shumë prej tyre shprehen të kënaqur nga fes
Emigrantët, ja si të veproni që mos të keni probleme në kufi Të gjithë ata prindër që ua kanë bërë pasaportat fëmijëve në vitin 2009, duhet të aplikojnë sërish pasi rrezikojnë të k
Të rinjtë e NISMA "dorëzojnë" pasaportat: Pa të ardhme në vendin tonë (FOTO LAJM) Të rinjtë e Nisma për Kosovën kanë organizuar një aksion pas lajmit të djeshëm se nuk ka liberalizim të vizave. Ata në r
Shqipëria dhe Kosova janë një në Europian, biletat blihen me të dyja pasaportat Nuk ka më aludime. Në Europianin e Francës do të jenë edhe tifozët nga Kosova. Nëse deri dje kishte kushtëzime të qarta
Ja cilat pasaportat më të fuqishme në botë (FOTO LAJM) Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara, kanë pasaportat më të fuqishme në botë, me të cilat mund të udhëtosh lirsh
Pasaportat më të fuqishme në botë, Kosova nuk figuron askund Përderisa qytetarët e Republikës së Kosovës mund të udhëtojnë pa viza vetëm në pesë vende të rajonit, si dhe ishujt Mald
Braçe shigjeton Bashën për pasaportat Deputeti socialist Erjon Braçe, përmes një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me paregullsitë në printimin e pasa
Ministria bllokon pasaportat për lojtarët, FSHF: Rast i paprecedentë Ministria e Arsimit dhe Sporteve nuk jep nënshtetësisë për 9 lojtarë dhe lojtare të ekipeve kombëtare të moshave pas apl
Daciç: Rusia e detyruar t’i njohë pasaportat e Kosovës Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç është shprehur se Rusia nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën dhe se ka qënë e detyru
Çfarë duhet të keni parasysh kur të udhëtoni drejt Kosovës Kosova është një vend i bukur, por për të mbërritur me makinë deri aty duhet të kaloni shumë kilometra dhe të llogarisni
BDI shprehet kundër ligjit për pasaportat Ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për pasaporta të shtetasve të Republikës së Maqedonisë, dje u dhanë në lexim të mëtej
Rritet çmimi i pasaportave dhe kartave të identitetit Duke filluar nga sot, 1 janar 2015, pasaportat dhe kartat e identitetit do të kushtojnë më shtrenjtë. Rritja e çmimit