999 rezultate për

pasaporta

Pasaportat më të fuqishme në botë Sipas institutit të Nënshtetësisë Ndërkombëtare dhe Planifikimit të Lejeqëndrimeve, vendet europiane kanë pasaportat më
Serbia: S'na bezdis heqja e vizave për Kosovën! Ja kushti që kanë Qeveria e Serbisë ka deklaruar së fundi që nuk i shqetëson heqja e vizave për Kosovën, por pajisja me pasaporta të serbë
Vula e Maqedonisë në pasaportat e huaja nervozon mediat greke Në Greqi, në 24 orët e fundit janë ende aktuale reagimet dhe kërkesat që të tërhiqet vendimi për vënie të vulave greke n
Ja shtetet me pasaportat më të fuqishme në Europë Për disa shtete në Europë, është pothuajse e pamundur të udhëtosh nga një vend në tjetrin, nëse nuk paraqitesh me vizë.
UEFA ultimatum Rusisë për të njohur pasaportat e Kosovës efa është vënë në lëvizje për të zgjidhur çështjen e vizave të futbollistëve të Partizanit. Klubi i kuq nuk ka mundur de
MPB: Shërbime falas administrative për zonat e vërshuara Ministria e Punëve të Brendshme ka deklaruar se do t’i ofrojë shërbimet civile administrative pa pagesë për të gjithë të
Jo 5 milionë por 6.5 milionë euro do pagujë Kosova për pasaportat Ministria e Punëve të Brendshme ka edhe dhjetë ditë të paguajë gjobën lidhur me skandalin e pasaportave. Por kjo gjob
Besnik Berisha: Dënimin për pasaportat do ta paguajnë qytetarët Shtypshkronja shtetërore austriake e cila fituoi çështjen ligjore kundër Qeverisë së Kosovës,ka kërkuar kompensim 5 mili
Britanikët kërkojnë pasaporta të vendeve të BE Shtetasit britanike kanë nisur të kërkojnë pasaportë tjetër nga vendet e Bashkimit Europian, pas realizimit të skenarit
Ja si duket pasaporta diplomatike e Etrit Berishës (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë pritjes madhështore, lojtarëve të Kombëtares shqiptare u premtoi pasaporta diploma
Agolli habit të gjithë me firmën e tij (FOTO LAJM) Mbrojtësi shqiptar që mbajti shiritin e kapitenit në dy ndeshjet e fundit të Euro 2016, ka firmosur si gjithë lojtarët e
Lojtarët e Kombëtares aplikojnë për pasaportat diplomatike (FOTO) Futbollistët kuqezi kanë mbërritur në Ministrinë e Punëve të Jashtme, ku janë pritur nga ministri Ditmir Bushati. Ky
Ja kush do ta marrë pasaportën diplomatike te Kombëtarja Kombëtarja shqiptare do të mbërrijë në Tiranë pasditen e sotme pas përfaqësimit dinjitoz në Euro 2016 dhe përveç pritjes
Zbardhet axhenda/ Kombëtarja mbërrin në Rinas në orën 15:30 Kombëtarja do të mbërrijë në aeroportin e Rinasit në orën 15:30 ku do të pritet me ceremoni zyrtare. Më tej, autobusi i
1 korriku afati i fundit për pasaportat e lëshuara me afat të pasaktë Ministria e Punëve të Brendshme rikujton se 1 korriku 2016 është afati i fundit i vlefshmërisë së pasaportave biometrike
Gjuriç: Serbët e Kosovës nuk kanë nevojë për pasaporta kosovare Sipas drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, serbët që jetojnë në Kosovë nuk kanë nevojë pë
Gjuriq: Do zgjidhet çështja e liberalizimit edhe për qytetarët serbë të Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ditën e sotme ka deklaruar se janë shumë të bindur se
Hyseni: Serbët e Kosovës të pajisen me Pasaporta biometrike Ministri i Punëve të brendshme i Qeverisë së Kosovës, Skënder Hyseni, u ka bërë thirrje qytetarëve serbë të Kosovës, që
Serbia kërkesë BE-së: Serbët e Kosovës të mos pajisen me pasaport kosovare Vendimi i Bashkimi Evropian, i marrë para një viti që serbët e Kosovës me pasaporta të Serbisë të mos mund të udhëtojnë
Avramopolus: Udhëtimi pa viza i vlefshëm vetëm për pasaportat e Kosovës Komisioneri për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos në një konferencë të përbashkët për med