999 rezultate për

pasaporta

Mediat ruse alarmohen nga këmbëngulja e Kosovës për pasaporta të Shqipërisë Media e njohur për qëndrimet më së tepërmi pro-sllave “Sputnik” ka shkruar një artikull në lidhje me faktin se është hed
Thaçi: Shqipëria të tregohet e përgjegjshme e të na japë pasaportat Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ideja e tij për pajisje me pasaportë të Shqipërisë të shqiptarëve të Kosovës është e
Gjuriq e sheh ndryshe kërkesën e Thaçit për pasaporta shqiptare Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq sot në panelin e Forumit për Siguri të Beogradit është a
KOMENT/ Fjala ime për Ramën: Jepuni pasaporta kosovarëve Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Ditën e kaluar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë publikisht një kërkesë të
Gruevskit nuk i kthehet pasaporta Kreut të VMRO-së, Nikolla Gruevski i është refuzuar kërkesa për shfuqizimin e vendimit për marrjen e dokumenteve për udh
PSP kërkon moskthimin e pasaportave për Gruevskin dhe Mijallkovin Prokuroria Speciale ka kërkuar nga Gjykata Penale e Shkupit të mos ua kthejë pasaportat kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Niko
Pasaporta e kohës së Zogut: Shqiptari është vëllai yt Kureshtja na shtyn ta shohim me detaje këtë pasaportë të vjetër të Mbretërisë së Shqipërisë. Shumë ndryshe nga pasap
Cilat janë pasaportat më të fuqishme në botë? Sipas institutit të Nënshtetësisë Ndërkombëtare dhe Planifikimit të Lejeqëndrimeve, vendet europiane kanë pasaportat më
Gati e gjithë udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së ka mbetur pa pasaporta 51 të akuzuar nga Prokuroria Publike Speciale këtë verë nuk do të jetë në gjendje për të bërë pushime jashtë vendit.
Privilegjet e pasaportave diplomatike, nga Mjallkov tek funksionarët shqiptar Ish-drejtor i drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Sasho Mijalkov më shumë se dy vjet nuk është funksionar. Ai tani ë
Kryesia e VMRO-së kërkon pasaportat: Nuk do arratisemi! Ata nuk ndjehen fajtorë, nuk kanë ndërmend të arratisen, e as të ndërhyjnë në procedurat gjyqësore. Anëtarët e kryes
VMRO-DPMNE kërkon kthimin e pasaportave Partia e VMRO-DPMNE-së edhe njëherë kërkoi që t'i kthehen udhëheqësve të kësaj partie pasaportat, sepse sipas tyre, këto
S'ka paraburgim për Gruevskin dhe bashkëpunëtorët e tij Gjykata penale ka vendosur se nuk ka paraburgim për ish kryeministrin Nikolla Gruevski dhe bashkëpunëtorët e tij të afër
Nuk shkojnë në paraburgim, ju konfiskohen pasaportat Peshevskit, Trajkovskit dhe Kançeskës Pas kërkesës së PSP-së për paraburgim dhe masa tjera ndaj të dyshuarve në rastin “Tarifa”, “Trezor”, “Titanik”, “Toplik”
ISIS-i u shpërndan militantëve të vet “Pasaporta për parajsë” (FOTO) Organizata terroriste e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” ka filluar të shpërndajë “pasaportat për parajsë” tek militan
E padëgjuar, refugjatët duan të ikin nga Gjermania në Siri Aktualisht në Siri është në fuqi një armëpushim, por ai është i brishtë dhe madje vdekjeprurës, sepse nuk mungojnë sulme
Sirianët po shesin pasaportat gjermane për t'u kthyer në atdhe Gjithnjë e më tepër sirianë që u strehuan në Gjermani duan të kthehen në vendlindje. Disa syresh shesin dokumentet gjerm
LISTA/ Ja cila është pasaporta më e dëshirueshme në botë (FOTO LAJM) Pasaportat na lejojnë që të jemi qytetarë të botës, por edhe të jetë në funksionin tonë. Sipas një studimi të kryer
Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës Agjencive të autobusëve, që qarkullojnë ndërmjet Serbisë, Kosovës dhe Maqedonisë, u është kumtuar se Kosova nuk i pranon
Maqedonasit pajisen me mbi 87 mijë pasaporta bullgare Mbi 200.000 qytetarë jobullgarë kanë kërkuar, ndërsa 132.020 kanë arritur të marrin shtetësinë bullgare në 15 vitet e fu