999 rezultate për

pasaporta

Sefaj i gëzohet 600 mijë eurove nga skandali i pasaportave Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj përgjatë fjalës së tij në Kuvendin e Kosovës ka thënë se ai ka arritur që t
Emri i ri i Maqedonisë, edhe në dokumentet personale Marrëveshja për një emër eventual për përdorim ndërkombëtar me siguri do të thotë që ai të përdoret edh në pasaportat dh
Shkon nga Shqipëria në Gjilan për të shitur pasaporta falco Në fshatin Bresalc të Gjilanit është arrestuar një i dyshuar shtas i Republikës së Shqipërisë, pasi që i njëjti gjatë ko
TABELA/ Mësoni sa e fuqishme është pasaporta e Shqipërise dhe e Kosovës Në rang-listën e pasaportave, sipas numrit të vendeve që mund të vizitohen pa viza, Kosova është renditur në vendin e 96
Pse pasaportat kanë vetëm katër ngjyra Pasaportat në mbarë botën bëhen vetëm me katër ngjyra, të kaltërt, të kuqe, të gjelbërt dhe të zezë. Ju mund të mendo
Haradinaj mendon e për këshilltarët, i pajis me pasaporta diplomatike Privilegjet e Qeverisë Haradinaj nuk kanë të ndalur. Pasi ua rriti pagat, kryeministri është përkujdesur që udhëtimet
Numër rekord pasaportash irlandeze të lëshuara në 2017 në sfondin pasojave nga Brexit Qeveria irlandeze njoftoi sot se kishte dhënë 779 000 pasaporta në vitin 2017, një shifër rekord e dyfishuar nga kërkesa
I tradhtuar? Tahiri braktis PS-në edhe në ditë feste (FOTO LAJM) Ditën e djeshme PS e Tiranës ka festuar festat e fundvitit kur ishin të pranishëm disa nga pjestarët e PS-së nmë Tiranë.
Tahiri i drejtohet Gjykatës së Apelit pasi iu bllokua pasaporta Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, shoqëruar nga avokati i tij, Maksim Haxhia i janë drejtuar sot Apelit për Krime
Britania merr pasaportën e saj tradicionale, shihni si duket (FOTO LAJM) Pasaporta tradicionale blu britanike do të rikthehet pas Brexit në një masë për të rimarrë 'identitetin kombëtar'. Do
Saimir Tahirit i bllokohet pasaporta Gjykata i ka bllokuar pasaportën Saimir Tahirit duke ndaluar kështu edhe daljen e tij jashtë territorit të Republikës së
Austria ia kujton Kosovës se duhet paguar për "skandalin e pasaportave" Zëvendës-kryeministri, njëherësh Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike Dardan Gashi, në kuadër të vizitës së
Falsifikojnë pashaportat për të ikur nga Shqipëria, ndalohet familja turke Policia ka vënë në pranga një turk pasi ka falsifikuar pasaportat e tij dhe të fëmijëve për të kaluar ilegalisht kufirin
Surinami njihte pasaportat kosovarë që në këtë vit Republika e Surinameve ka marrë vendim për njohjen e pasaportave të Republikës së Kosovës në vitin 2012 ndërsa pavarësin
S'ka kriminel në botë që e falsifikon këtë pasaportë, arsyeja do t'ju habisë Thuhet se fuqia e një pasaporte matet me numrin e vendeve në të cilat mund të udhëtohet me të, pa aplikuar për viza.
Publikohet renditja globale 2017: Kjo është pasaporta më e fuqishme në botë (FOTO LAJM) Singapori tani ka pasaportën më të fuqishme në botë, sipas një renditjeje të re, me qytetarët e saj të aftë për të udhët
E FUNDIT/ Saimir Tahirit i bllokohet edhe pasaporta, ruhet nga agjentët e SHISH që të mos ikë Burime konfidenciale bwjnw me dije se nga dje Saimir Tahirit i është bllokuar pasaporta për shkak të hetimeve mbi bandën
Policia: Vidhet pasaporta e Shqipërisë në Kosovë Policia e Kosovës në raportin ditor ka bërë të ditur se një shtetasi të Shqipërisë ia kanë vjedhur pasaportën në Komunën
Analisti i huaj kundër pasaportave shqiptare Pajisja e qytetarëve të Kosovës me pasaporta të Shqipërisë, ashtu siç i kërkoi ditë më parë presidenti Hashim Thaçi homo
Media ruse shkruan për Kosovën dhe kërkesën për pasaportat shqiptare Propozimi për paisjen e qytetarëve të Kosovës me pasaportat e Shqipërisë është komentuar edhe nga media e njohur për qën