999 rezultate për

pasaporta

Do të habiteni! Shihni fotot e pasaportave të VIP-ave shqiptar (FOTO LAJM) Për shumë prej nesh foto e pasaportës është një ndër më të shëmtuarat që kemi bërë. Kjo pasi aty nuk ka filtra, nuk
Radhë për pasaporta, do të punohet edhe të dielën Fluksi i madh i mërgimtarëve të cilët gjatë qëndrimit në vendlindje kanë aplikuar për marrjen e dokumenteve personale ka
Prindërve që braktisin fëmijët u hiqet pasaporta për jashtë vendit! Prindërit e "munguar" që refuzojnë të kontribuojnë në kujdesin e fëmijëve të tyre përballen me 'ndalimin' për pushime ja
Investigimi i britanikëve: Si blihen pasaportat italiane për 1000 euro në Tiranë Gazetarët e "Daily Mail" kanë udhëtuar drejt Shqipërisë. Kjo për të investiguar falsifikimin e pasaportave të BE-s.
Ja si mund të blini pasaportë britanike (FOTO LAJM) Një investigim i Daily Mail ka zbuluar se nga një faqe e facebook janë shitur pasaporta false britanike për tre vjet re
Autoritetet angleze ndalojnë 1200 huliganë, i konfiskojnë pasaportat Autoritet angleze kanë ndaluar 1200 huliganë të udhëtojnë drejt Rusisë. Atyre u janë konfiskuar pasaportat në tentativë
Austria jep pasaporta për qindra kosovarë Sa u takon nacionaliteteve të austrikëve të rinj në vendin e parë janë boshnjakët (304), turqit (210), shtetasit e Maqed
Pasaporta e rrallë që vetëm 500 persona në botë e kanë (FOTO-LAJM) Pasaportat janë ato që na japin mundësinë të udhëtojmë nga një vend në tjetrin. Disa prej tyra ama, kanë pak më shumë li
Zvicra ul numrin e lëshimit të pasaportave për të huajt Statistikat zyrtare tregojnë se vetëm një e treta e të huajve kanë përfituar shtetësi zvicerane në tre muajt e parë të k
Gafa e postës britanike, dërgon pasaporta në vend të shampove Një 46 vjeçare angleze ka ngelur e habitur nga surpriza që ka marrë prej postës së saj. Vajza kishte porositur shamp
Trafikonte të mitur, kapet në Tiranë i dënuari me 15 vjet burg Policia ka vënë në pranga një 54-vjeçar nga Vlora por banues në Tiranë. Në pranga ka rënë shtetasi Arben Veizaj, pas
Burg për policin që dekonspiroi operacionin e trafikut të njerëzve Gjykata e Krimeve të Rënda kanë vendosur masën "Arrest me burg| për punonjësin e policisë Adriatik Bakiasi. Bakiasi,
Burrë e grua falsifikonin pasaporta, detaje të reja nga banda e trafikut të njerëzve Janë zbardhur detaje të reja në lidhje bandat të cilat falsifikonin dokumtat e identifikimit për të trafikuar shqiptarë
Zbulohet tradhtari që rrezikoi super-aksionin e pasaportave false, është një polic Një oficer policie ka dekonspiruar operacionin e koduar “One if-by land”, që çoi në goditjen e 7 grupeve kriminale që bë
20 mijë euro pasaporta për në SHBA, del skema e trafikimit të njerëzve Janë zbardhur detaje të reja nga rrjeti krimiminal që trafikonte njerëz nga Shqipëria për në SHBA dhe Kanada. Ditën e
Pasaporta e Singaporit më e forta në botë, e Kosovës në të njëjtën pozitë me Bangladeshin Sistemi vjetor i vlerësimit i ka renditur pasaportat e Singaporit dhe të Japonisë si më të fuqishmet për vitin 2018.
Reforma e Haradinajt bëri punë, familjet e zyrtarëve pajisen me pasaporta diplomatike Qeveria e Kosovës më 20 shkurt ka marrë vendim që familja e kryeministrit Ramush Haradinaj, ajo e kryeparlamentarit Kadr
Labi: Nëse nuk kalon demarkacioni do të dorëzoj pasaportat Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri para seancës ku do të dërgohet për ratifikim demarkacioni, ka thënë se nëse nuk kalon,
Serbët e Kosovës shfrytëzojnë katër lloje të pasaportave Serbët e Kosovës i kanë në shfrytëzim katër lloje të pasaportave. Ato janë: pasaportat që janë lëshuar nga drejtoritë po
Sefaj i gëzohet 600 mijë eurove nga skandali i pasaportave Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj përgjatë fjalës së tij në Kuvendin e Kosovës ka thënë se ai ka arritur që t