999 rezultate për

pasaporta

I hiqen pasaportat diplomatike krerëve të opozitës, kush e merr sipas rregullave të reja Krerët e opozitës jo parlamentare, me përjashtim të Monika Kryemadhi, duhet të dorëzojnë pasaportat diplomatike, për ndr
Tentuan të kalonin nga Spanja në Angli me pasaporta false, arrestohet shqiptari dhe gruaja nga Irani Një shqiptar dhe një grua nga Irani janë arrestuar sot në Spanjë pasi tentuan të udhëtonin me avion nga Malaga në Londër
Ukraina jep nënshtetësi falas për rusët e shtypur nga Putini Presidenti i ri i Ukrainës dhe ish-komediani, Volodymyr Zelenskiy, i është përgjigjur presidentit të Rusisë, Vladimir Pu
Beatrix dhe Alban Ramosaj tmerrohen në Greqi, u coptojnë makinën dhe i vjedhin (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur Alban Ramosaj dhe Beatrix Ramosaj ditën e djeshme janë nisur së bashku në një udhëtim në Greqi. Ata k
Publikohet pasaporta greke e Murataj, si ka ndryshuar dhe emri që përdorte (FOTO LAJM) Në emisionin Opinion janë publikuar foto të pasaportës greke të Admir Muratajt, njërit prej grabitësve të vrarë më 9 Pri
Bllokohen 350 pasaporta diplomatike, Cakaj: Në kundërshtim me ligjin Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme në detyrë, Gent Cakaj ka deklaruar se janë 350 pasaporta diplomatike të cila mb
Pasaporta juaj në prag skadimi? Këshilla që ka ambasada e SHBA Nëse doni të udhëtoni në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe pasaporta juaj është drejt skadimit, ambasada amerikane në
Arabi nga Tirana shiste pasaporta shqiptare, skema që zbuloi policia Polica e Tiranës ka vënë në pranga një shtetas arab, i cili në bashkëpunim me dy shtetas shqiptar, u premtonin shtetasv
500 kriminelë shqiptar morën nënshtetësi në Angli, zbulohet skema Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasa
Skandali me pasaportat, Rama mbledhje në Ministrinë e Jashtme Skandali me pasaportat shqiptare nuk ka kaluar pa vëmendje dhe aktualisht Ministria e Punëve të Jashtme po zhvillon një
"Se mos na vjedhin edhe brekët", aktivisti ngre zërin për dy skandalet Ne në Shqipëri kemi një shprehje që thotë se ‘’çudia më e madhe zgjat tre ditë,’’ po duket se për ngjarje të mëdha edhe
Denoncimi i frikshëm: ISIS grabit qindra pasaporta shqiptare Pas lajmit të ditëve të fundit, ku policia greke e Kakavijës bllokoi një numër të madh të pasaportave të reja të emigran
Skandali me pasaportat, Ministria e Jashtme pranon vjedhjen Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka pranuar humbjen e 100 prej pasaportave të ndaluara në Kakavijë. Në reagi
Hapen zyrat e reja për aplikimin për karta dhe pasaporta biometrike në Njësitë 6 dhe 7 Deri pak javë më parë, kjo hapësirë në afërsi të Pallatit me Shigjeta shërbente si lloto, ku të rinjtë harxhonin jo vetë
Hapen zyrat e reja për aplikimin e kartave të identitetit në Njësitë 1 dhe 2 Banorët e njësive administrative 1 dhe 2 kanë tanimë zyra të reja, ku mund të pajisen me kartat identiteti apo pasaporta
Dëshironi të jeni shtetas i BE? Kështu mund ta fitoni pasaportën e artë Komisioni Evropian ka kërkuar nga shtetet anëtare që të shtrëngojnë kontrollet në personat që nuk kanë nënshtetësi evrop
Hiqni mjekrën t'ju japim pasaportë, Taxhikistani merr vendimin drastik Autoritetet e Taxhikistanin po akuzohen se e kanë vënë në zbatim një fushatë të gjatë për refuzimin e pasaportave ndërko
Labi dorëzoi pasaportat e Kosovës, po të Shqipërisë? Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri në janar të këtij viti ka dorëzuar pasaportat e tij, pasi nuk është bërë
Nuk u liberalizuan vizat, deputeti i Kosovës izolon veten duke dorëzuar pasaportat (VIDEO) Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka dorëzuar pasaportat e tij, pasi nuk është bërë liberalizmi i vizave në
Kjo është pasaporta më e fuqishme në Ballkan, Kosova e fundit Maqedonia është në vendin e 36-të në listën e vendeve pasaportat e të cilave mundësojnë udhëtim më lehtë, tregon renditj