999 rezultate për

pasaporta

Të "fshehtat" e aeroportit, 9 sekretet e atyre që na kontrollojnë pasaportat dhe bagazhet (FOTO) Aeroportet shpesh ndihen si vende të huaja me grupet e tyre të rregullave dhe natyrisht, sekreteve. Vetëm njerëzit që p
Pasaporta më e fuqishme e botës ndryshon look Më herët këtë vit, Henley Passport Index, organizata që mat periodikisht pasaportat më të fuqishme të botës, publikoi ra
Pasaportat, rreth 300 kërkesa urgjente në ditë (VIDEO) Komisioni i MPB-së që vendos për dhënien e pasaportave me urgjencë, që nga themelimi prej 10 ditësh ka shqyrtuar rreth 3
I shisnin pasaporta kriminelëve shqiptarë, kapet grupi i oficerëve në Greqi Policia greke ka goditur një rrjet prej 33 personash mes tyre dhe oficerë policie, të cilët pajisnin me karta identiteti
Maqedoni, nuk ka pasaporta në gjuhën shqipe Situatë alarmante lidhur me mungesat e pasaportave. Pasaporta në gjuhën shqipe pothuajse nuk ka fare, ndërsa pasaporta n
Dokumentet "Maqedonia e Veriut", ja kur pritet të lëshohen? Dokumentet e reja për qytetarët me emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut, do të fillojnë të lëshohen ng
Maqedonia e Veriut gati të hedhë në treg mjetet e reja të identifikimit Dokumentet e reja për qytetarët me emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut, do të fillojnë të lëshohen ng
Altin Lala heq dorë nga pasaporta shqiptare, në pritje të asaj gjermane (FOTO LAJM) Ish kapiteni i kombëtares së Shqipërisë, Altin Lala ka hequr dorë nga Pasaporta Shqiptare. Lajmi bëhet i ditur nga ky de
Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2020 The Henley Passport Index, që vlerëson periodikisht pasaportat më miqësore në botë, ka përpiluar listën e parë të dekadë
Cakaj e bëri fakt të kryer, Rama rrëzon vendimin për pasaportat diplomatike Qeveria shqiptare ka vendosur të shtyjë me një vit vlefshmërinë e pasaportave diplomatike dhe shërbimit. Kryeministri Ra
Qeveria shtyn afatin e përdorimit të pasaportave diplomatike Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për të shtyrë vlefshmërinë e pasaportave diplomatike dhe të shërbimit. Vendim
Skandali me pasaportat, si u bënë dibranë 2 basketbollistët amerikanë me ngjyrë Mashtruesit nuk përdorin armët për të arritur qëllimin e tyre. Në botën e sportit, janë të shumta rastet ku sportistët k
E rëndë, vidhen 148 pasaporta në Podujevë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Podujevë pasi ka ndodhur një vjedhje jo si të tjerat. 148 pasaporta e 3 mijë e 900 eur
I kërkuan të "arratisej", i merret pasaporta Marsida Qatjas Marsida Qatja, nëna e tre fëmijëve që u bë u “mollë sherri” për përplasjen me armë në banesën e saj në Kavajë, ku u vra
Marsida drejt "arratisë", mesazhi ku i kërkohet marrja e pasaportave dhe takimi i dashurisë (FOTO LAJM) Marsida Qatja, 30-vjeçarja që u bë u “mollë sherri” për përplasjen me armë në banesën e saj në Kavajë, ku u vra Dritan H
Krizë për kupona pasaportash dhe kartë ID, qytetarët sorollaten Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarë
Sorollaten qytetarët, mungojnë kuponat për pasaporta dhe kartë ID Janë 1.4 milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh, të cilët mbarojnë afatin e vlefshmërisë këtë vit. Qytetarët j
Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm, detaji me pasaportat kur aplikoni për Lotarinë Nëse jeni një nga aplikuesit për Lotarinë Amerikane, ambasada ka nxjerrë një njoftim të ri, pak ditë pas nisjes së aplik
QESHARAKE/ Morën edhe shoferët: Shqipëria jep më shumë pasaporta diplomatike se Anglia Sipas një dokumenti zyrtar të siguruar nga “Top Story”, dhënia e pasaportave diplomatike për kategori të ndryshme është
I ishte bllokuar pasaporta, Ronaldinho paguan borxhin për ta rikthyer Ronaldinho dhe vëllai i tij Roberto Assis Moreira kanë rënë dakord me autoritetet të paguajnë gjobën 6 milionë reais (1.