999 rezultate për

partite

Partitë po zhvillojnë takime intensive në Kuvend Seanca për Ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi është shtyrë për të premten. Por pavarësisht kës
Koci: Demarkacioni të mos lihet në mëshirën e votave të Listës Serbe Avokati Arianit Koci ka propozuar që partitë politke në Kosovë të jetë të unifikuara dha ta votojnë demarkacionin, edhe
Partitë plitike mblidhen nesër në një takim koordinues për Ligjin e gjuhëve Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi nesër pritet të mbledh koordinatorët e grupeve parlamentare për të diskutuar për debatin l
Ligji për gjuhët, partitë nesër në koordinim me Xhaferin Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi nesër pritet të mbledh koordinatorët e grupeve parlamentare për të diskutuar për debatin l
Shqiptarët marrin shumicën e votave në zgjedhjet lokale në Ulqin Partitë shqiptare, Forca, koalicioni “Zgjohu Ulqin” dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, kanë arritur të marrin shumicën
KQZ ndan milionat për partitë politike, PS merr pjesën e luanit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve(KQZ) ka shpërndarë fondin prej 186 milion lekësh që buxheti i shtetit ka vënë në dispozic
Partitë gjermane caktojnë 4 shkurtin për përfundimin e bisedimeve Partitë politike, të përfshira në bisedimet për formimin e koalicionit qeveritar në Gjermani, pas katër muajsh përpjek
Habit Remi i PDK-së: Zgjedhjet në VV- ishin më demokratiket nga të gjitha partitë Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa - Remi, e ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kr
Partitë politike gjermane përgatiten për bisedimet e koalicionit të madh Liderët e partive më të mëdha politike gjermane do të zhvillojnë sot negociatat zyrtare të koalicionit, që kanë nisur ga
Osmani jep lajmin për PDSH-në, mund t'i marrim në qeveri Në intervistë ekskluzive për “Nezavisen Vesnik” Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani komenton zërat
Zaev i hapur për bashkëpunim me të gjitha partitë Kryeministri Zoran Zaev dje shfaqi gatishmëri për bashkëpunim me të gjitha partitë në drejtim të zbatimit të reformave d
Zaev, nuk përjashton mundësinë e bashkëpunimit me Lëvizjen BESA dhe VMRO-në Kryeministri Zoran Zaev nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se mbetet mundësia për bashkëpunim me gjitha partitë dhe at
LDK mbështet versionin aktual të demarkacionit Grupi parlamentar i LDK-së ka mbajtur konferencën e fundvitit. Hoti i pyetur nga gazetarët se cilat do të jenë qëndri
Partitë shpenzuan mbi 3 milionë euro për zgjedhjet e 11 qershorit Partitë politike për zgjedhjet e 11 qershorit kanë shpenzuar miliona euro, ku prin koalicioni PAN me 1 milion e 717 mijë
Partitë separatiste fitojnë zgjedhejt legjislative në Katalonjë Partitë separatiste në rajonin spanjoll të Katalonjës pritet të fitojnë gjithësej një maxhorancë absolute në zgjedhjet r
Partitë nuk po e përfillin Ligjin për Tatim Subjektet politike që menaxhojnë apo synojnë të menaxhojnë në të ardhmen buxhetin e shtetit nuk i kanë të rregulluara si
Partitë e vogla mbledhin forcat, çfarë po kurdisin Lufta mes partive të mëdha ka lënë shumë në hije, partitë e vogla të cilat kanë humbur cdo akses në botën politike. P
Bexheti: BDI është model për të gjitha partitë në Maqedoni Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti sonte në emisionin “Click Plus”,tha se BDI ka qenë model për partitë shqi
Fshehën shpenzimet e zgjedhjeve, KQZ gjobit 7 partitë politike 7 parti janë gjobitur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për mosdeklarim dhe moskorrektësi të shpenzimeve financiare në
Pas takimit me Thaçin, Hahn ka një porosi për partitë Presidenti, Hashim Thaçi ka pasur një takim me Komisionerin Evropian për Politikën e Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn,