999 rezultate për

partite

Zgjerimi i qeverisë, Zaev: Me një pjesë do t’ia dalim Kryeministri, Zoran Zaev, tha se i ka përmbyll bisedimet me partitë opozitare dhe ka dhënë ofertat e tij për zgjerimin e
LDK nesër kërkon zgjedhje të parakohshme, bie teoria e Veselit Platforma e propozuar nga kryetari i Kuvendit, njëherësh lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nuk do t’
Partitë politike nuk tregojnë nga i marrin dhe as si i shpenzojnë paratë Transparenca rreth burimeve dhe shpenzimeve financiare të partive politike në Kosovë, vazhdon të mbetet kërkesë e Komisi
Deputeti i Nismës i përgjigjet Mimoza Kusarit për rrëzimin e Qeverisë Partitë në koalicionin qeverisës nuk e kanë ndërmend të rrëzojnë Qeverinë e Ramush Haradinajt. Kjo përgjigje e deputetit
LSDM-VMRO, ndryshime ligjore për financimin e partive Komisioni për parandalimin e korrupsionit, revizorët shtetëror dhe gazetarët investigues shprehën dyshime serioze për zo
Kaluan dy vjet dhe ende shihet si figurë përçarëse Më 7 prill të vitit 2016 ish-kryetari i PDK-së Hashim Thaçi mori detyrën e presidentit të Kosovës. Tash e dy vjet Thaçi
Lista Serbe përsëri flet nëse do të jetë pjesë e qeverisë Se çka mendon Lista Serbe për qeverinë aktuale në Prishtinë, ne e treguam me daljen tonë dhe kurrfarë kthimi në të nuk p
LDK fton partitë që ta caktojnë datën e zgjedhjeve Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se temat e rëndësishme nuk mund të adresohen nga një qeveri e pakicës, andaj rezul
Zaev tregon datën kur do të hyjnë partitë e reja në Qeveri Zaev thotë se qëllimi kryesor i parterëve të koalicionit qeveritar është formimi i një shumice më stabile që do të merr
KQZ kërcënon partitë politike: Deklaroni shpenzimet ose gjobë! Ditën e sotme, KQZ u ka bërë thirrje publike partive politike të dorëzojnë raportet financiare për 2017. Në të kundë
VMRO-DPMNE po falimenton “Anëtarët e partisë dhe të gjitha organet partiake janë të informuar për kondicionin financiar të partisë. Ajo është një
Zaev tregon cilat parti shqiptare mund të bëhen pjesë e qeverisë pas rikonstruimit Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar sot se do të ketë rikonstruim të qeverisë dhe se fillojnë bisedimet për rritjen
Haradinaj ia ka nevojën deputetëve të opozitës, ka një thirrje për ta Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kritikuar partitë opozitare në Kuvend për mungesë të vullnetit për punë dhe bllokim të
KQZ thirrje partive: Deklaroni burimet e financimit deri më 31 mars Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka bërë thirrje të gjitha partive politike që të depozitojnë raportet e burimeve të fin
Di Maio kërkon përkrahje për të ndryshuar Italinë Luigi Di Maio, i Lëvizjes Pesë Yjet (L5Y) u ka bërë thirrje partive të tjera që të mbështesin programin e tij për të ndr
Partitë kanë kohë një javë të gjejnë zgjidhje për Ligjin për gjuhët Pa marrëveshje politike dhe me prolongimin e tanipërtanishëm zyrtar njëjavor të zgjidhjes për problemin me mbi 35.000 am
Pesë mësime nga zgjedhjet italiane (FOTO LAJM) Italianët shkuan para kutive të votimit dje për zgjedhjet e përgjithshme, të cilat ishin të fokusuara kryesisht në zgjid
Thaçi nga Sofja i këshillon partitë në Kosovë se si duhet të sillen Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesve të la
Zaev: Në pranverë do të zgjerohet koalicioni qeveritar ryeministri Zoran Zaev këtë pranverë planifikon ta fillojë me format më të zgjeruar qeveritar. Ai nuk ka zbuluar se me c
Ndërkombëtarët nuk heqin dorë, thirrje për demarkacionin Pas dy dështimeve të njëpasnjëshme të Kuvendit të Kosovës për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, n