999 rezultate për

partite

Unë do të ul Ramën dhe Bashën në tavolinë: Rudina Hajdari bën deklaratën e guximshme Sa i përket të ardhmes së opozitës së re, e ftuar mbrëmë në “Open” Rudina Hajdari tha se nuk ka aspak për qëllim që të v
A do të bëhet regjistrimi i drejtë i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut Regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut pritet të realizohet nga data 1 deri më 21 prill të vitit 2020, por vetë
Malazezët çmenden nga bashkimi i shqiptarëve në Tuz Në Tuz po zhvillohen zgjedhjet komunale, ku partitë shqiptare janë të bashkuara. Tuzi është komunë me shumicë shqiptare
Zaev konsultohet me Selën për Presidencialet Kryeministri Zaev edhe sot vijon takimet me partitë shqiptare, për të gjetur një kandidat konsensual, për zgjedhjet pres
Zaev sot takohet me Ahmetin për presidentin e ri Liderët e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev sot në
Merret vendimi, kaq para do marrin partitë për zgjedhje Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përcaktuar fondin përkatës të cdo partie që do marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 30 q
Veseli godet VV-në dhe LDK-në: O të shenjtë Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka vendosur të tallet me dy partitë më të mëdha opozitare, duke iu vendosur pozita të sh
LIVE/ Momenti historik, tani po ngrihet ushtria e Kosovës Sot është një ditë historike pasi Kosova do të bëhet edhe me ushtri. Pas pak nis seanca e Kuvendit që do të miratojë lig
A do të guxojnë partitë ta zhdukin etninë shqiptare gjatë regjistrimit të popullsisë? Propozimi i drejtorit të Entit Shtetëror për Statistika, Apostoll Simovski që regjistrimi i popullsisë në vitin 2020 të
Liderët harrojnë "betimin" e bërë në prani të Ramës Opozita shqiptare nuk pranon që Deklarata e përbashkët e partive shqiptare të jetë “e vdekur” dhe që nuk vlen më, kurse
Përplasja Thaçi-Beyer, reagojnë partitë politike Gjermania e kancelares Angela Merkel vazhdon të jetë kategorike kundër idesë së Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiqit për
Donika që ndërron partitë shfaqet me xhup në kuvend, a po kërkon vëmendje? Kuvendi i Kosovës po vazhdon punimet e seancës së djeshme plenare, ku në rend dite janë 46 pika. Gjatë fjalimit të sh
Gruaja që i ndryshon partitë del me libra në dorë Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi bashkë me të rinjtë e partisë së Haradinajt kanë ble libra dhe kanë premtuar se
Partitë kryesore të Bosnjës shpallin fitoren në zgjedhjet e sotme Partitë kryesore të Bosnjës kanë shpallur fitoren menjëherë pas mbylljes së vendvotimeve në ora 19:00 të dielën në zgjed
Vjen super lajmi nga Gjermania, tashmë shqiptarët do ta kenë më të lehtë për punë Partitë e koalicionit qeverisës gjerman janë pajtuar për një ligj të ri emigrimi të martën për të tërhequr më shumë punë
Dialogu dhe kriza Nga Destan JONUZI Mungesa e dialogut pushtet opozitë ende po përballet me vështirësi edhe krahas tentimeve të deritan
Partitë po shkrinë talentin kundër Thaçit, edhe PSD del me një ide Partia Socialdemokrate kërkojnë që të bëhet një ekip në Kuvend që mbikëqyr dialogun me dy të tretat, dhe jo të propozohe
Edhe Thaçi hyn në kuvend, a do ketë trazira? Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës, dhe pritet që të marrë p
NISMA tradhëton koalicionin dhe mbështet rezolutën e opozitës Seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga partitë opozitare, LDK, VV dhe PSD për dje në orën 10, ende nuk ka nisur. Kjo
REFERENDUMI/ Analistët: Çast vendimtar për Maqedoninë 30 subjekte politike në takimin e mbrëmshëm u dakorduan që t’i ftojnë qytetarët të dalin të votojnë “për” referendumin i