999 rezultate për

partite

Zyrat bosh, zyrtarët politikanë dalin në kërkim të votave Që nga shpallja e datës së zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, efikasiteti i punës në institucionet qendrore dhe lokal
Vjosa Osmani: LDK s’shkon me partitë që nuk duhet Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, aktualisht është duke e mbajtur një tubim me qytetarë në fshatin Bar
Mustafa i gëzuar se partitë po dalin veç në zgjedhje Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, një ditë pas dështimit të përpjekjeve për lidhje të një koalicio
Haradinaj përjashton mundësinë e koalicionit me partitë e mëdha, PDK jo e qëndrueshme me taksën Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka përjashtuar çfarëdo lloj mundësie për të hyrë në koali
BDI e shqetësuar nga lidhjet e bandave me partitë politike Bashkimi Demokratik për Integrim përkrah aksionet policore anti-drogë në Gostivar dhe Tetovë dhe inkurajon institucionet
Xhavit Haliti: Surpriza të mëdha nga PDK-ja në zgjedhje Derisa gjithë matematikat e partive të tjera e dërgojnë PDK-në në opozitë, nënkryetari i kësaj partie Xhavit Haliti për
Shpërndarja e Kuvendit, qeveritarët frikë nga befasitë Vetëm tri ditë na ndajnë nga seanca e ftuar për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, teksa shumica e partive politike të
PSD dhe NISMA mund të merren vesh për kryeministrin Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve
Videoja e publikuar nga gazeta italiane "La Verida", reagojnë partitë opozitare shqiptare Partitë opozitare shqiptare Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët kanë reaguar në lidhje me videon e cila u publikua s
Thaçi: Shpall zgjedhje nëse s'ka zgjidhje tjetër Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të mërkurën se është i gatshëm që t’i shpall zgjedhjet e reja, nëse partitë politi
PS i merr 49 milionë lekë KQZ-së, sa do përfitojnë partitë e tjera Në mbledhjen e saj të miratimit të tabelës përfundimtare për zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ shpërndau edhe fondet për par
Pas dorëheqjes së Haradinajt, Thaçi këtë javë nis konsultimet me partitë politike Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, duke filluar nga kjo javë do t’i fillojë konsultimet me partitë politi
Përçahet opozita, Haradinaj qeveris pa shqetësim Ndërsa nevojiteshin pak vota për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj” partitë opozitare kanë filluar ta akuzojnë njëra-tjetrë
Lëvizje surprizë në Kuvend, Ballisti në krye të deputetëve nga partitë e djathta Wshtë zyrtarizuar grupi i tretë parlamentar nga opozita e re. Pas grupit parlamentar demokrat që drejtohet nga Rudin
Fundi i qeverisë "Haradinaj", shtatori sjell zgjedhje për Kosovën Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. An
"Devijon" Milo: S'ka rëndësi kur bëhen zgjedhjet, jemi gati të diskutojmë me të gjitha partitë Ka reaguar Paskal Milo pas takimit që patën ditën e sotme aleatët e djathtë me Presidentin Meta lidhur me vendosjen e n
Presidenti Meta nis kunsultimet me partitë e djathta për datën e re të zgjedhjeve Pas vizitës së tij në Kosovës, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thërritur në godinën e Presidencës krerët e partive
Zaev pritet të finalizojë rikonstruimin e Qeverisë, asnjë reagim nga partitë shqiptare Afrohet dita kur kryeministri Zoran Zaev duhet ta finalizojë rikonstruimin e Qeverisë. Ndonëse akoma asgjë zyrtare, n
Qeveria kosovare nuk ia ka frikën mocionit të opozitës Ndonëse duhen edhe 3 nënshkrime për ta ngritur mocionin e votëbesimit dhe për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj”, deputetët
97 % e të rinjve nuk besojnë tek Veliaj, 57% tek asnjëri politikan Qendra për vlerësimin dhe promovimin e politikave të fëmijëve dhe të të rinjve, "Child and Youth Policy Hub Albania", ka