999 rezultate për

partite

Sot mbahet seanca konstituive në Kosovë, qeveri s’ka Sot do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, ndërsa dy partitë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratik
Shengeni Ballkanik/ Partitë shqiptare në Maqedoni: Kosova duhet të jetë pjesë e saj Nisma e “Mini-Shengenit” ballkanik sërish ka nxjerrë në sipërfaqe dallimet mes kryeministrit Zoran Zaev dhe partive poli
Nesër takohen Isa Mustafa e Albin Kurti Nesër pritet të takohen sërish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa
Mickoski tregon kushtin për koalicion me partitë shqiptare Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një intervistë për Radio Evropa e Lirë ka folur për koalicionimet me parti
Zaev i vendosur: Nuk heqim dorë nga ndryshimet e modelit zgjedhor “Të premten që vjen do të mblidhet Këshilli Qendror i LSDM-së për të vendosur rreth emrave të mundshëm për kryeministër
Kërkohet nga Rama anulimi i samitit për "mini-shengenin" Mohimi i masakrës së Reçakut nga shteti i Serbisë ka bërë që në mesin e shumë arsyeve tjera, partitë politikë në Kosovë
S’ka marrëveshje Kurti-Mustafa, lideri i VV-së takime me sindikatat Në ditën e parë të kthimit nga Gjermania, aty ku qëndroi për vizitë disa ditore, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Ku
Partitë opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e ministrit Mali Partitë dhe lëvizjet opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e presiudentit Vuçiç dhe te kabinetit të tij. Kërkesa u bë p
Sot mbahen zgjedhjet e përgjithshme në Spanjë Votuesit në Spanjë do të vendosin sot për qeverinë e ardhshme të vendit të tyre. Kjo është hera e katërt që ky shtet shk
Zaev: Partitë të përgatiten për zgjedhjet e 12 prillit Zaev ka thënë se zgjedhjet duhet të mbahen më 12 prill. ​Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dek
Maqedonia pas vendimit për zgjedhje të parakohshme: Çfarë mendojnë partitë shqiptare Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në tak
Numërohen 82% të votave nga Diaspora, kështu renditen partitë politike Numërimi i votave të ardhura nga Diaspora gati sa s’ka përfunduar. Deri në këto çaste janë numëruar gjithsej 82% të v
Përfundon takimi Kurti-Osmani, a do të ketë një koalicion Kandidatja për kryeministre e LDK’së, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,
Shkeljet në fushatë, 154 mijë euro gjoba Mbi 150 mijë euro është shuma që janë dënuar partitë politike për shkeljet të rregullave zgjedhore gjatë fushatës për zg
Si po e fusin partitë të kaluarën në fushatë Periudha e luftës është bërë njëra prej temave të pandashme gjatë tubimeve elektorale. Të gjithë kandidatët e subjekteve
Mbusheshin stadiumet: Kështu bëhej fushata fill pas luftës (VIDEO) Që nga paslufta në Kosovë janë mbajtur shtatë palë zgjedhje parlamentare. Që nga viti 2001, kur u mbajtën zgjedhjet e
Zonat ku partitë synojnë rritjen e votave Partitë politike edhe në këto zgjedhje vlerësohet se shumicën e votave do t’i marrin nga bastionet, prej të cilave kanë
Këta janë numrat që do të mbajnë partitë kosovare në zgjedhje Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit do të garoi me numrin 112. Një përfaqësues i koalicionit AAK-PS
Ahmeti: Vetting në Drejtësi edhe në Maqedoni Mos-arritja e marrëveshjes midis partive për Ligjin e Prokurorisë dhe zhvillimet e fundit në Speciale, sipas kreut të BD
Afati për Specialen po skadon, partitë e hedhin fajin për mossuksesin për negociatat Dy ditë para skadimit të mandatit të prokurores speciale publike Katica Janeva më 15 shtator, opinioni profesional, part