999 rezultate për

partite

Partitë presin zgjidhje pas takimet me presidentin Pandarovski Një ditë përpara takimit të Presidenti, Stevo Pendarovski, partitë politike mbeten me qëndrime të ndryshme për datën e z
LVV kërkon zgjedhje, partitë e tjera përkrahin formimin e një qeverie të re Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka mbajtur takim takim konsultativ me liderët e subjekteve politike parlamentare. Kjo
Zaev me mesazh për partitë e tjera: Nuk do të lejojmë kërcënime dhe shantazhe Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev ka dhënë një mesazh për partitë shqiptare. Ai ka folur pas nënshkrimit të koalicionit para
Ftesa e Zaev për koalicion me partitë shqiptarë, Ali Ahmeti refuzon të komentojë Kryetari i partisë më të madhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti nuk ka komentuar ftesën e Zoran Zaev për koa
Koalicioni VV-LDK, nesër pritet marrëveshja Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës mësohet se janë më afër se kurrë arritjes së një marrëveshjeje për
Zaev i gatshëm për koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare Kreu i LSDM-së Zoran Zaev tha se partia që ai drejton është e gatshme që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të garo
Artan Grubi: Çfarë ka ndryshe BDI nga partitë e tjera BDI, sipas deputetit Grubi është rrjedhojë e një kryengritjeje luftarake të shqiptarëve në Maqedoni për barazi përmes UC
Kujtim Shala: Nëse jo nga VV, qeveria mund të krijohet edhe nga partitë tjera Anëtari i kryesisë së LDK-së Kujtim Shala, ka thënë se zgjedhjet e reja nuk janë një mundësi reale. Sipas tij, ende e
Zaev flet për koalicionimet: Përjashtojmë vetëm një parti Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot deklaroi se është i gatshëm të bisedojë me të gjitha partitë politike, duke theksuar se
LDK s`do të bashkëpunojë me subjekte të tjera për ta shkarkuar Konjufcën Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë të flasin në distancë, për mundësinë e marrëveshjes së koalicionit, derisa shpresojnë t’u
Me shumë mundësi ka marrëveshje, tani Kurti e Mustafa mbetet t’i njoftojnë partitë e tyre Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës duket të jenë shumë afër arritjes së një marrëveshjeje për formimi
Partitë shqiptare, pa marrëveshje për koalicione (VIDEO) Akoma asnjë marrëveshje konkrete nuk është arritur nga partitë politike shqiptare për koalicione të mundshme parazgjedho
Nis takimi Kurti-Mustafa Në Kuvend të Kosovës ka filluar mbledhja e liderit të LV-së, Albin Kurtit, e kreut të LDK-së, Isa Mustafës ku do të disk
Shoqëria civile dhe qytetarët, të zhgënjyer me të dyja partitë për dështimin e marrëveshjes (VIDEO) Qytetarët janë shprehur të zhgënyer që Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja kanë dështuar të arrijnë marrëveshje për krijimin
Sot mbahet seanca konstituive në Kosovë, qeveri s’ka Sot do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, ndërsa dy partitë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratik
Shengeni Ballkanik/ Partitë shqiptare në Maqedoni: Kosova duhet të jetë pjesë e saj Nisma e “Mini-Shengenit” ballkanik sërish ka nxjerrë në sipërfaqe dallimet mes kryeministrit Zoran Zaev dhe partive poli
Nesër takohen Isa Mustafa e Albin Kurti Nesër pritet të takohen sërish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa
Mickoski tregon kushtin për koalicion me partitë shqiptare Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një intervistë për Radio Evropa e Lirë ka folur për koalicionimet me parti
Zaev i vendosur: Nuk heqim dorë nga ndryshimet e modelit zgjedhor “Të premten që vjen do të mblidhet Këshilli Qendror i LSDM-së për të vendosur rreth emrave të mundshëm për kryeministër
Kërkohet nga Rama anulimi i samitit për "mini-shengenin" Mohimi i masakrës së Reçakut nga shteti i Serbisë ka bërë që në mesin e shumë arsyeve tjera, partitë politikë në Kosovë