999 rezultate për

partite

Partitë të pakënaqura, paralajmërojnë ankesa për procesin zgjedhor Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve rezultatet e para përfundimtare jozyrtare të zgjedhjeve të dhjeta parlamentare i publik
BDI bën deklaratën e fortë: Jemi çelsi absolut për formimin e qeverisë së re Në Maqedoninë e Veriut janë mbyllur numërimet në shumicën e qendrave të votimit. Deri më tani, LSDM e Zoran Zaev kryeson
RËNDITJA/ Partitë shqiptare pritet të fitojnë 28 deputetë në Maqedoninë e Veriut Sipas të dhënave të fundit të KSHZ-së nga përpunimi i rezultateve në 2395 nga 3480, koalicioni i LSDM-BESA prin me 36.76
Përfundon procesi i votimit në Maqedoni, partitë presin me ankth rezultatin Ora 21.00 ka shënuar fundit e procesit të votimit në Maqedoninë e Veriut. Sipas të dhënave të fundit të KSHZ-së, të
Dy ditë nga heshtja zgjedhore, partitë vazhdojnë aktivitetet Fushata parazgjedhore përfundon nesër në orën 24 kur edhe zyrtarisht fillon heshtja parazgjedhore, përcjell Gazeta Expre
Lista të hapura? Ku qëndron "thembra e Akilit" në debatin që zien prej kohësh Kryetema e ditës së sotme ka qenë padyshim deklarata e Ramës se pranonte listat e hapura duke realizuar kështu kërkesën
Zaev pret koalicion të qëndrueshëm paszgjedhor me partitë shqiptare Lideri I LSDM-së Zoran Zaev pret fitore në zgjedhjet e 15 korrikut, po madje edhe mbështetje për formimin e një koalicio
Partitë Shqiptare të vendosura, kërkojnë barazi dhe vendimmarrje konsensuale Partitë shqiptare në Maqedonin e Veriut në zgjedhjet e 15 korrikut janë fokusuar më tepër në cështje ekonomike. Të gj
Mesazhi i Zaevit për partitë shqiptare Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev I ka dërguar një mesazh partive shqiptare dhe të tjerave të cilat mund të paraqesin kushte
Bregu: Për herë të parë këtë vit partitë politike listohen si më të korruptuarat Një nga gjetjet kryesore të Barometrit për Ballkanin ishte perceptimi i qytetarëve në rajon mbi korrupsionin. Këtë vit 8
Me qëllime madhore dhe me ide, si po dallon BDI në fushatë KOMENT BDI po dallon edhe në këto zgjedhje.Ajo u tregoi partive tjera shqiptare të vogla se mbetet motori që vë në lë
BDI shkund partitë edhe në anketën e re, lë prapa ASH, Alternativën dhe PDSH (FOTO LAJM) Koalicioni LSDM-BESA me 23.5 për qind dhe Bashkimi Demokratik për Integrim me 6.4 për qind radhiten të parat me mbështet
Shtrirja e Vetëvendosjes në Maqedoni! Si e komentojnë partitë shqiptare paralajmërimin e Kurtit? “E sot në 15 vjetorin e LVV përveç qendrës në Republika e Shqipërisë fillojmë me iniciativën e formimit edhe te VV në Ma
Ali Ahmeti 11 vite më parë: Ftoj partitë shqiptare ta realizojmë kryeministrin shqiptar (VIDEO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në vitin 2009 në Kongresin e dytë zgjedhor të BDI-së në Shkup p
Maqedonia e Veriut drejt zgjedhjeve të jashtëzakonshme Mmaqedonia e Veriut pritet të shkojë në zgjedhje më 15 korrik. Këto do të jenë zgjedhjet më specifike që janë mbajtur në
Presidenti shqiptar ishte "petulla në ujë" Si do ta arrijë BDI "Kryeministrin shqiptar" pa konsensus? (VIDEO) “Thotë si të bëhem unë President… Kjo është të bësh petulla në ujë… Tha Ali Ahmeti, kryetar i BDI. Kështu fliste para
Hajdari: Partitë nuk e duan ndryshimin e sistemit, kushti për qeveri kujdestare ra Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari tha se pas takimit të sotëm prej 9 orësh në ambasadën e SHBA-së të Kësh
Ambasadorët të prerë: Partitë të heqin dorë nga kërkesat që shkojnë kundër rekomandimeve OSBE/ODIHR Pas 9 orësh takim e negociata mes anëtarëve të këshillit politik për ndryshimet e reformës zgjedhore dhe ambasadorëve të
Hajdari me tone të ashpra: 2 partitë e vjetra kanë hallin e tyre Deputetja Rudina Hajdari në një deklaratë për mediat, është shprehur e zhgënjuar nga mosdakordësia e Këshillit Politik p
OSBE: Gjeni kompromisin, mbyllni reformën idealisht brenda 31 majit! Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt, ka përgëzuar partitë politike për rifillimin e dialogut pë