999 rezultate për

partite

Rama uron partitë shqiptare për rezultatin në zgjedhje Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur rezultatin e zgjedhjeve vendore në Maqedoni dhe ka uruar partitë shqi
Ja sa komuna fituan partitë politike, LSDM numër rekord LSDM dhe koalicioni në raundin e parë të zgjedhjeve më 15 tetor fituan në 37 komuna: Qendër, Gjorçe Petrov, Karposh, Aer
Nuk dihet si përfundojnë milionat që shteti u jep partive Janë më shumë se 4.2 milionë euro që u shpërndahen partive politike çdo vit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) për
Pritet dalje më e madhe në votime nga komunat shqiptare Në balotazh, partitë politike shqiptare e kërkojnë votën në shumë komuna, përfshirë edhe ato më të mëdhat. Në rrethin
Latifi nuk e përjashton mundësinë për bashkëpunim me partitë e tjera në balotazh Kandidati për kryetar të Komunës së Rahovecit, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Smajl Latifi, ka th
Gjykata administrative vendos lidhur me ankesat e parashtruara nga partitë Këshillat gjyqësorë pranë Gjykatës administrative filluan t'i shqyrtojnë ankesat e parashtruara nga partitë kundër vendi
Këtë fushatë partitë u dënuan me 153 mijë euro Edhe kësaj radhe në Kosovë ka pasur favorizim të burrave në raport me gratë në zgjedhjet lokale. Nga 204 kandidatë për K
Xhelal Neziri: Gjasat që Sela të fitojë Strugën janë minimale Në emisionin “360 gradë” analisti Xhelal Neziri, u shpreh se koalicioni i Aleancës për Shqiptarët (ASH) me Lëvizjen BESA
Qeveria del me një vendim të mençur, do të habiteni Në mesin e tri opsioneve që i ka dhënë për fushën e auditimit të partive politike, Qeveria e Kosovës preferon që ato të
Rrethi i dytë i zgjedhjeve, sfidë për partitë shqiptare Zgjedhjet e 15 tetorit nuk vulosën fitoren e shumë kandidatëve për kryetarë komunash gjë që la hapësirë për rrethin e dy
Ademi: BDI me programin e saj dallon nga partitë tjera Zëdhënësi I shtabit zgjedhor të BDI-së Arbër Ademi në konferencën sotme i vuri theks të vecantë programit të partisë që
Partitë shqiptare zyrtarizojnë koalicionet Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa kanë bërë publike sot detajet e marrëveshjes për të mbështetur kandidatët e njër
Partitë shqiptare në Maqedoni, “luftë” për disa komuna Kurse në Kërçovë kandidati i vetëm shqiptar është Fatmir Dehari i BDI-së, i cili përballë do ta ketë Vlatko Sajkoski e V
LBSH: Selën e kemi amanet... Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu përmes një mesazhi ka bërë thirrje që të gjithë shqiptarët të
4 ditë deri në fund të fushatës zgjedhore, ja ku do jenë partitë politike sot Partitë, koalicionet dhe kandidatët e pavarur sot do të mbajnë tubime dhe takime me qytetarët në kuadër të fushatës zgje
Partitë në pushtet besojnë se Haradinaj i ka bindur serbët për të votuar ushtrinë Partitë në pushtet besojnë se tashmë serbët janë bindur që të votojnë FSK-në. Opozita kërkon ndryshime kushtetuese p
Ja nga sa para kanë harxhuar partitë për 10 ditë fushatë VMRO-DPMNE-ja opozitare ka harxhuar më së shumti para për 10 ditët e para të fushatës për zgjedhje lokale, tregon raport
KQZ: Dorëzoni raportin financiar të fushatës së 25 qershorit Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve u ka kërkuar partive politike që morën pjesë në zgjedhjet e 25 qershorit 2017, që të dorë
Kryemadhi sulmon Ramën, bashkëpunim me partitë e majta dhe të djathta Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, sot, në mbledhjen e Komitetit Drejtues të partisë, ka folur për një qasje krejt të
Partitë maqedonase në garë për votat e shqiptarëve Partitë politike maqedonase në zgjedhjet lokale, që do të mbahen në tetor, janë futur në garë që në mënyrë të drejtpërdr